More - Tampony

Príspevok v téme: More - Tampony
45niki

Zajtra ideme k moru a ja mam tak o 2 dni dostať menštruáciu.Nič sa nedá robiť , ostávaju mi akurát tampony. Mala som už pár pokusov ale nikdy mi to nevyšlo. Navopchala som si ho tam ani len do štvrťky !.. Ja to asi nedokážem ,bojím sa.. Myslíte , že to zvládnem ? Ako ste si ho tam dali prvý krát. Kúpila som si O.B mini... Ako často si ho mám meniť ? Ja vo vode bývam dlho .. Poradte mi prosím . Nič sa mi nestane ? Dakujem :) mám 15r.

mriezka

Ahoj lienka,

tento nápad visí na jednom z fór pre tehotné ženy, je tam tiež téma o tom, ako by sa mali budúce mamičky starať o seba na dovolenke pri mori a je tam aj tento nápad. Ak sa dobre pamätám, poradil ho dokonca lekár. Akokoľvek, ja som to už skúšala a funguje to. Ak je tampón poriadne zavedený (vtedy ho necítiť), tak vodou nenasiakne. :)

Lienka95

Páči sa mi jeden nápad , ktorý tu dala mriezka aby nenasiakla voda :D Naozaj super nápad :D kto ti ho poradil ?

akinom007

Nechcem ta strasit len ti napisem soobnu skusenost.
Ja som si ako 14 rocna kupil prve tampony O.b.mini ze vyskusam (bola som panna), kupila som 80kusove alenie a trenovala, sice m to nebolelo a som si ista ze som si ho zavadzala sprvane ale proste mi to neslo...PRVY raz sa mi podarilo zaviezt O.b.mini az po prvej prstovacke:) a to mi tam stale nesiel O.b.normal a ten az po 1. sexe:))
blondula/ ked byva dlho vo vode a celkovo an menstruaciu tieto kupacie tampony..no neviema si by skarchovala 4ks 2 eura:)
tie su dobre pre baby mimo menstruacie co maju casto mykozy , zapaly a pod.-mam ich odskusane

Ivka1592

áno mne tiež raz zabrala citrónová šťava. Oddialilo mi to menzes, no ale zase to len tak 1-2 dni. Ja som mala dlho tento problém s tampónmi, oojjoj, úplne ťa chápem, tiež sa mi to nedalo. No odkedy mám antikoncepciu tak ako nič ľahunko, podľa mňa to vtedy preto nešlo, že tam dole treba byť viac vlhká alebo čo. Ale hlavne som zistila, že si to treba dať poriadne hlboko, snažiť sa, tak aby si to necítila, potom kľudne aj 8 hodín. Síce ked si si kúpila mini, tak ak máš silnejšie krámy tak vymeniť asi aj skôr, podľa toho aké mávaš.. Ja slabé

Branislave

Ja poznám jeden spôsob ako oddialiť menštruačný cyklus. Musíš piť citrónovú šťavu. Neviem povedať, či to je pravda, alebo som muž, ale počul som to od jednej známej a je to pomáha jej oddialiť menštruačný cyklus.

mriezka

Skús postojačky, tak, že pravú nohy vyložíš na stoličku či čokoľvek asi také vysoké. Ľahšie sa dostaneš tampónom medzi svalovinu pošvy. Často meň a odporúčam spodok tampónu (tú časť, z ktorej vychádza šnúrka) ponoriť do trošky olivového oleja a nechať nasiaknuť asi do 0,5 až 1 cm. Voda takto nenasiakne do tampóna.

katuša

tiež si myslím, že v pohode si daj normálne, len si ich normálne men, nenechávaj si ich zbytočne dlho. a dobre su na taketo prvé pokusy tampax tampony - maju taký aplikátor, s ktorým to zaručene zvládneš. držím palce.

katy765

mam ten isty problem :D prvy krat to vyskúšam na dovolenke .. čo ak sa mi to nepodarí ??... bojím sa ... a taktiež sa pýtam - ako často vymieňať ?