Nepravidelna stolica - co s nou?

Príspevok v téme: Nepravidelna stolica - co s nou?
ivankaaa

Ahojte, uz vyse troch rokov mam nepravidelnu stolicu. Stalo sa to zo dna na den. Do mojich 19 rokov mi stacilo ist na velku potrebu 1x za den - dva dni. No zrazu (vtedy som si myslela, ze mam crevnu chripku) som zacala chodit 4 - 6 krat denne na wc. Tento problem pretrvava do sucasnosti. Denne chodim na wc cca 5 krat s tym, ze uuuplne nepravidelne (niekedy idem po polhodine druhykrat, niekedy po 6 hodinach; niekedy chodim hlavne rano, niekedy hlavne vecer). Pricom sa stravujem celkom pravidelne. Uz som s tym bola u doktorky dvakrat, povedala mi, ze metabolizmus ma kazdy iny a ze je bezne, ze sa zo dna na den zmeni. Ale uz mi to zacina liezt poriadne na nervy. V poslednom case sa stravujem zdravo, jedla som kadejake tabletky, pila caje aby sa mi to aspon ked uz nie obmedzilo, tak nech chodim pravidelne...

Najhorsie na tom je to, ze mam psychicky problem ist na velku potrebu na zachode, kde to mozu pocut ludia nachadzajuci sa pred zachodom. Na verejnych zachodoch sa nemoze v miestnosti nikto nachadzat a musi byt mala pravdepodobnost ze tam niekto vojde aj ked som uz "skoncila".

Velmi ma to obmedzuje v zivote, ked niekde idem cely cas rozmyslam nad tym, kam pojdem ak to na mna pride... Z neustaleho utierania musim stale pouzivat nejake maste pretoze mam cely zadok vydraty...

Prosim vas, nemate nejake - najlepsie recepty od babicky ako sa da stolica upravit, spravidelnit? Alebo mam zadrziavat a takto nasilu naucit organizmus chodit na wc raz - dvakrat za den? To sa trosku bojim, lebo mam hemeroidy :-((((

Tamarka_154

@ketlenka môžeš mi napísať o tom prášku čosi viacej? Síce pozerám, že ho dlho neužívaš ale chcela by som vedieť, prečo si si práve tento vybrala? To je prášok na spôsob nejakého preháňadla?

Irenn-a31

...Ananaska, aj ja som si zvykla pit rano pohar vlaznej vody ale tu melesu ci co to je to si nedavam...Nemavam casto zapchy a tym padom nic taketo nepotrebujem...Ked som bola mladsia, tak to bolo horsie...No teraz ked mam viacej dni ze nejdem na velku stolicu tak si zarobim ten prasok, ktory tu baby spominaju a ten mi pomoze...Teda aspon doposial pomohol...A tak odporucam ten pohar vlaznej vody kazde rano a potom ten prasok, ked su problemy so stolicou...

ketlenka

klaricia ale ja ti aj teraz verim a nepotrebujem uz ziadny letak, kedze ty si mi napisala uplne vsetko co som potrebovala vediet! nechcem aby si si myslela, ze ti neverim, lebo to vobec nie je pravda!!! a dakujem ti za odpoved aj na poslednu otazku. a teraz ti musim napisat, ze ten prasok f.x.passage sl uz mam aj doma. v piatok som si ho bola zakupit a cez vikedn som si ho uz aj dala.

Ananaska

Skus piť každe ráno pohár vlažnej až mierne teplej vody s 1 lyžičkou melasy, k ranajkam si daj asi 1PL rozomletych ľanových semienok..počas dna ribezlovu stavu, pripade rib.džús..dostatok vody..a pozor na STRES .. :)

klaricia

tak ked si ho kupis ketlenka, tak v letaku budes mat vsetko napisane a potom sa mozes presvedcit o tom, ze som ti pisala pravdu:-):-) co sa tyka suhlasu doktora, tak nie je potrebny. su to volno predajne lieky, takze nepotrebujes ziadny recept ani ziadne doporucenie.

krinka

poraziť by ťa neporazilo ale každopádne by si sa cítila veľmi zle:-( už som to zažila a nikdy by som to už nechcela! no na takéto stavy (zápchy) je dosť účinný ten prášok f.x.passage sl. tuším tu už bol spomenutý. mne práve ten pomohol dostať sa do normálu:-)

lubby

adell_certikova a to preco si tak dlho uzivala?...to sa tak musi?...po kolkych dnoch prichadza zlepsenie a uvolnenie?...