Veľa pľuzgierov na koži

Príspevok v téme: Veľa pľuzgierov na koži
Rišo

dobrý deň,
na tele, resp. na hrudi, bruchu a ramenách sa mi objavilo veľa pľuzgierov. Totiž včera pri kosení trávy na záhrade sa mi podarilo zkosiť zopár krtincov a hlina z nich skončila aj na mne (a dosť to bolelo). Po kosení som si poležal ešte asi pol hodinku v tráve (samozrejme bez trička) ale keďže slnko ani veľmi nesvietilo pobral som sa preč a dnes ráno mám po tele plno pľuzgierov. Opálený nie som skoro vôbec no tie pľuzgiere sú dosť nepríjemné. Mám ich dokonca aj na rukách. Je treba s tým niečo robiť? natrel som to už octom potom nejakým tekutým púdrom no nič nepomáha, ale zároveň neviem či to je tak urgentné aby som s tým musel ísť k lekárovi. ďakujem za Vaše rady.

hejdy

Dobrý den,
stalo sa mi,že po bankovani plastovými bankami po 10 minútach zostali na tele vodnate pluzgiere.Čo to može byť vie mi niekto poradiť?Dakujem za rady...

tpch

To nemas z krtincov, ale alergicku reakciu na travu (fototoxicka), ktora vznikla spolocnym posobenim slnka a travy. Nikdy si nelihaj do travy a uz vobec nie bez tricka v lete!! Uzi nejaku tabletku na alergiu, ak mas doma, alebo si kup nejaky cetirizin, alebo loratadin, plus k tomu mast s obsahom hydrokortizonu (je volnopredajna). A davaj si pozor na slnko, kym sa ti to nezahoji, tak sa mu vyhybaj! Ak by sa ti pluzgiere infikovali, zacali hnisat, tak chod k lekarovi. Ale rataj s tym, ze to bude trvat dlhsie, kym sa to vyhoji