Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?

Príspevok v téme: Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?
martina1234

Ja by som to najradšej spravila, ale nepomohlo by to. 90% z tém, ktoré tu ludia riešia sú malicherné, plytké problémy s egom, ktoré by si ludia vedeli aj sami vyriešiť, ale tým, že táto"veda" s menom "psychológia" má jednu zákernú stránku a to je tá, že umocňuje ludí v tom, aby robili z maličkostí komplikáciu, na ktorú treba odborného psychológa, alebo aspoň nejaké prášky, aby mali ludia kde utrácať peniaze a aby niekto vychcaný mal na čom zarábať. Vlastne by sme si tieto ego problémy v klude vedeli samy vyriešiť, nebyť nikoho, kto o tom rozpráva a píše, označuje to za chorobu a tvári sa že pri troške peňazí nám možno pomôže a my akože on je vzdelaní, ho rešpektujeme a tým pádom mu aj veríme to, že proste on je naša jediná záchrana a tak sa ani len nesnažíme si vyhodiť špinu z hlavy. Sú veci, ktoré vieme len ťažko zmeniť, alebo vôbec - sú to veci, ako mienka spoločnosti, alebo to, že mám jednu ruku dlhšiu, ale veci, ktoré mám vo svojej hlave sú predsa len v mojej hlave a tá hlava je len moja a ten, kto kontroluje to, čo je v nej som len ja a nikto iný.Lenže my sa musíme neustále sebalutovať a vyciciavať druhých s našimi pseudoproblémami, ktoré si sami vyrábame. Úprimne, chcela som študovať psychológiu, ale po čase človek zistí, že celá tá psychológia je len niečo ako novodobé náboženstvo. Proste len zase potrebujeme niečo, čomu sme so svojou kapacitou schopní uveriť a zase len vzniknú "svätci", ktorí nás manipulujú bez toho, aby si to uvedomovali, lebo sami veria, že vlastne len robia niečo prospešné pre túto spoločnosť ale v konečnom dôsledku je to aj tak celé len byznis aby sa peniaze krútili sem a tam a doplatia na to zase len obyčajní ľudia.

Weva

uhlie - este si zabudol podskupinu "som tehotna alebo nie" resp "viem po 2h od sexovania uz otestovat ci som v tom"??

doubledog

tou ulohou som ti chcel dat najavo, ze clovek vela veci proste neovlada, velmi casto nemozes len tak zmenit svoju naladu, postoje ci vlastnosti podla toho, ako sa ti zachce.

myslis, ze tito ludia by nechceli byt spokojni, vyrovnani? a myslis, ze keby to vedeli nejak zmenit, ze by to nespravili?

ved sem napisu preto, ze to nevedia.

a to, ze sa niekto obracia na pomoc k inemu, je predsa prirodzene a spravne. preco by clovek mal vsetko robit sam, ked si s tym nevie rady?

jajka001_

pre mna je toto forum pravou reality show, ktora mi naburava moje naivne predstavy o ludoch. a ako tu uz pisali, kazdy mame svoje problemy a nas problem je vzdy ten najvacsi tak preco sa on nepodelit :) ludia su vselijaki a niektori sa budu cely zivot rypat v ich miniproblemoch lebo su proste taka povaha. ale toto forum je najma pre tych ktori problemy naozaj maju. a tym to dufam aj pomaha.

uhlie

Este som zabudol na velku podskupinu zakomplexovanych moralistiek. Je to taky typ ludi, ktori nemaju odvahu zalozit vlastnu temu, ale vyberu si nejaku existujucu a tam si vytipuju svojho nepriatela. Je jedno, co napise, oni si vymyslia nieco, co nenapisal a zacnu kritizovat a moralizovat ned jeho prispevkami, lebo maju dojem, ze ostatni sa k ich nazoru priklonia a tym im zvysia ich malinkate zakomplexovane ego a aspon raz v zivote sa budu citit, ze nieco riadia, lebo v skutocnom zivote ich nikto k nicomu nepusti.

martina1234

to lost: slovo "prefackať" je viac-menej metafora a je to čin ktorý neplynie z nenávisti, ale skôr z hnevu a ten hnev plynie z faktu, že proste s ludmi prlíliž súcitím a príliž ich rešpektujem na to aby som prijala fakt, že oni v konečnom dôsledku, keď si ich rozoberieš, nerešpektujú sami seba, nemajú sa radi a nie sú si vedomí tým, kto sú. Mať problém "mám škaredý velký nos a idem na plastiku" alebo "som neschopný a nikdy nič nedokážem" je nehorázne sebecké, keďže každý kto toho človeka rešpektuje takého aký je a má ho rád, s tým nemôže súhlasiť a jednoducho musí vidieť fakt, že tá osoba sa podstatne podceňuje a neváži si samu seba. Čo ludií, ktorým na nej záleží, pochopitelne nahnevá a z hnevu plynie chuť prefackať človeka, ktorého mám rád.

Anonymita tu pre mňa nehrá žiadnu úlohu, až na to že tých ludí nikdy nestretnem a nebudem mať možnosť na nich poriadne nakričať tak, ako nakričím na kamaráta, ktorého si vážim, keď sa opije, alebo nahnevá a chová emocionálne, plače a utápa sa v sebalútosti že je osamelý a prebytočný a podobné žvásty. Na neho som bola velmi tvrdá a na to aby sa jeho život zlepšil, ešte zopár krát tvrdá budem. Jednoducho ma nebaví keď ľudia, ktorí majú obrovské kvality sami seba stavajú do takej pozície, že odrazu ja s nimi zaobchádzam lepšie ako oni sami so sebou aj napriek tomu že na nich kričím.