Jazva po operacii - Contractubex

Contractubex

Contractubex gel - -odkaz odstránený- Budte trpezlivi. Ono to zaberie. To treba dlhsiu dobu natierat, pocas liecby neuvidite nejake okate zmeny, ale potom sa jazva krasne zahoji...ovela lepsie, ako keby si ho nenatierala. ja to viem, mala som jazvu na prste.... teraz ju takmer nevidno.

barobra

dobry den prajem, bola som uhryznuta do tvare pitbulom, ku oblasti oci, mam tam rany po 5tich stychoch, teda už zahojene, ale potrebovala by som poradit, aku masticku si mam kupit na sitahnutie jaziev, lebo vela masticiek sa nesmie použivat v oblasti sliznice a oci. Tvoria sa mi keloidne jazvy a hladam nieco naozaj ucinne, vopred dakujem za odpoved

Egrešbaba

Ahojte, ja mam po operacii skaredu keloidnu jazvu. Znamy, sportovy lekar, mi odporucil gelik Dermatix. Po konzultacii s lekarkou som ju zacala pouzivat a jazva ss krasne zacina \"vtahovat\" dnu a zmenila sfarbenie u vyraznej bordo- cerveno- ruzovej na normalnu \"hnedotelovu\". :D pouzivam to asi mesiac, tak som zvedava ako to bude pokracovat. Ale kazdopadne odporucam!

abo

no mne olo povedane ze po 2 tyzdnoch uz musis si dat cotractubex .... inak dakujem typ za bravcovu mast je to pravda ! :) aaaaaa dada8 po akej si operacii ?

Tungsten

keď tak skús niečo iné, čo ti nebude škodiť, počula som od viacerých ľudí, že im doktori kázali masírovať jazvu obyčajnou bravčovou masťou!

Tungsten

ja si myslím, že ťa to bolí práve z toho contractubexu, mesiac po operácii by tá jazva nemala už nejak strašne bolieť. tá kožtička na jazve je ešte veľmi citlivá a podráždi sa hocičím, takže byť tebou to prestanem používať. ja som 4 týždne po operácii štítnej žľazy, na jazvu som si dávala najprv iba repík (na radu doktorky - vyslovene mi povedala, nech si tam nedávam nijaké zázračné mastičky), potom som si napriek jej rade dávala chvíľu masť s imunoglukanom (bola to vzorka, čo mi dali ku kapsuliam, tak som to potrebovala niekde minúť :D) a to bolo v poho, jazva vyzerala veľmi pekne a nebolo ju skoro vidno, ani nebolela (bolelo ma len "vnútro", ale to sa hojí aj 2 mesiace), no a potom som si ju asi 3x premasírovala hydratačným krémom, čo mám na tvár, extra sensitive a neviem čo a tiež mi tá jazva hneď sčervenela a pobolieva. takže si myslím, že tá jemná pokožka sa mi akurát tak podráždila a už ju radšej nechám na pokoji

abo

ako ja viem som 1 mesiac po operacii klucnej kosti ,... ak ked menim polohy tej ruky tak strasne ma boli ta jazva ako keby sa ta koza trhala strasne to picha :) preto som aj prestal pouzivat contractubex .... lebo si myslim ze je to koli tomu ..

abo

bibi123 : :************ dakujem moc :) jj viem :) contractubex je dobra vec viem, vela ludi mi to hovorilo :) iba mna nejako strasne scervenala ta jazva a aj to dost svrbelo :/ newiem mozno to tak malo byt :( inak teraz som zistil ze ked mam v inej polohe ruku a dam ju do povodnej tak strasne ma to boli .... ako keby sa mi koza trhala :( po celej jazve sa mi aj robi taka "vydutina" ak to tak mozem nazvat .... prosiiiim ak mate niekto nieco co by pomohlo tak budem rad :) a uz som aj rozmyslal ze pojdem mudr. koli tomu ....