Krvacanie z analneho otvoru

Katus3

Ja mám tiež krv na toaletnom papieri, keď sa prvý raz utriem. Zakaždým už asi týždeň či dva. A dosť je tej krvi, síce nie je špinavá misa ani nič ale na papieri je tak 4-5 cmetrový priemer. Beriem čípky do zadku, asi 4 dni, vždy keď sa vyprázdnim, si ho dám, ale zatiaľ mi o nijak nepomáha. Tvrdú stolicu mávam, ale nie až tak často. Len ked niekedy den vynecham zachod ( kvoli stresom a námahe ). Ale keď je tvrdá, dosť to bolí. A vždy ma po stolici štípe, aj keď je normálna. No teraz som bola na vcku, a bez stolice som vyprdla ( prepáčte za výraz ) krv, cca 2cmetrový priemer na toaletaku. Tak ja neviem. Na vyšetrení konečníka som ešte nebola.Mám 23 rokov.

silvia55

boze nestraste vsetci s tou rakovinou, je to vazne ochorenie, ale ak je krv svetla a iba na papieri vacsinou ide len o natrhnuty konecnik, ktory vsak moze byt natrhnuty az tak ze treba podstupit operaciu(velmi drobny zakrok), ale to urci lekar samozrejme..vacsinou staci len upravit stravu, pohyb, tekutiny, vlaknina, velmi dobra je tiez masticka doloproct...

bia@

krvácanie pri stolici naznačuje rakovinu hrubého čreva nechcem nikoho strašiť ale oplatí sa ísť na prehliadku

Krv

Zdravím. Čítal som celú diskusiu a náznaky mám celkom podobné. Pri utieraní na toaletnom občas krv. Nie moc iba prvý výter a v intervale tak každá 3-4 potreba. Neviem či si to nahováram, ale asi aj nepríjemný pocit v pupkom. Aj to mám iba niekedy, väčšinou keď si na to spomeniem. Niečo zvláštne som si nevšimol. Len ma to docela vyľakalo pretože všade rozprávajú o rakovine hrubého čreva. Ale hovoria o postihnutí na ľuďoch nad 50. Neviem či sú nejaké výnimky. Ja mám 22. Ale asi najlepšie bude ísť k lekárovi.

Smolinka1548

Prosím Vás, mohli by ste mi pomôcť, lebo už sa mi to stalo tiež asi 4x v nepravidlnom intervale ked vykonávam velkú potrebu.....mam 13 a nievem čo s tým mám robiť....:/

knapikova monika

MAM PROBLEM S KTORYM BY SOM CHCELA POMOCT MAM PRIATELA A VIAC KRAT SOM SI VSIMLA KED IDEM NA ZACHOD PO NOM ZE JE ZAKRVAVENA MISA A AJ MI VRAVEL ZE KRVACA ZO ZADKU AJ ZE BOL U LEKARA ALE CHCELA BY SOM VEDIET AKO MU S TYM POMOCT ABY TO ASPON POVOLILO ALEBO USTUPILO VDAKA

Marianka

ja som dnes bola u gastroenterologa, spravil mi rektoskopiu (auuuuuuu) a poslal ma este na ultrazvuk a urobil mi biopsiu mam prist v polke aprila na kontrolu. ale nevysetril mi cele crevo, "len" 217 cm a povedal, ze tu cast creva, co chcel vidiet nevidel, lebo ze som nebola dobre vyprazdnena aj napriek klystiru. takze mam pocit ze ma bude vysetrovat este raz. povedal mi, ze to moze byt zo zlej stravy. a kazal mi jest 5x denne, nejest ziadne maso okrem kuracieho (vareneho samozrejme), moracieho a takych lahkych jedal... a potom ze mozem jest vela vlakniny, psenicnych otrub a potravin, ktore nafukuju sa nesmiem dotknut (teda nemala by som sa dotknut) :o). a nesmiem ani cerstvu zeleninu, ani nesupane ovocie, ani cierny alebo matovy caj, nesmiem ani matove cukriky, zuvacky a pod. aj ja som krvacala... a zatial je vsetko ok, az na tu stolicu. strieda sa zapcha s hnackou.

71gloria

ak sú to hemoroidy, napíšem Ti ako sa robia kúpele
• Sedacie kúpele z dubovej kôry
dubová kôra zastavuje krvácanie, pôsobí protizápalovo, zmierňuje svrbenie
3PLdubovej kôry vložiť do 300ml vriacej vody, na miernom ohni nechať variť 15 minút. Precediť, naliať do lavóra, pridať studenú vodu. Na sedací kúpeľ by mala byť voda vlažná. Najskôr robiť kúpeľ denne, pri zlepšení 2-3 razy do týždňa. Po kúpeli je vhodné natrieť sa nechtíkovou masťou.
Rebríčkový kúpeľ - 2PLvňate rebríčka /myšieho chvostu/ zaliať pol litrom vriacej vody, nechať 15 minút na miernom ohni variť. Vlažný odvar použiť lokálne ako obklad alebo vo forme sedacieho kúpeľa. Vtedy pridať ešte pol litra vody. Po kúpeli použiť nechtíkovú masť.
1 lyžičku celého surového ľanového semena zmiešať s jogurtom, alebo iným jedlom a jesť denne kým stolica nebude pravidelná a mäkká.
Recept na hemoroidy
Odvar z ľanu vám pomôže zmierniť aj nepríjemnosti spojené s hemoroidmi. Povarte päť minút ľanové semeno vo vode v pomere 1:0,5, po vychladnutí konzumujte

izabelka

ano nesmies jest sprostosti uprav si stravu lebo stolica teda to co s teba vychadza je tvrda mozno jes same voloviny smazene vypekane daj si celozrne jedz jablka lebo sa ti to zhorsi musis stravu upravit a pi tekutiny caje vodu lebo to bude horsie a hlavne si po toalete umy zadok teda analny otvor