Som tehotna a nezamestnana. A co teraz?

Príspevok v téme: Som tehotna a nezamestnana. A co teraz?
veron25

Ahojte dnes som zistila ze som tehotna podla dvoch testov. Nie je to az take prekvapenie lebo som to jednak tusila a ajednak sme sa priatelom az tak nebranili.... V juni som skoncila VS a teraz som nezamestnana, hladala som si pracu ale tak na tu uz mozem pravdepodobne zabudnut :) Chcem sa spytat ci mi viete poradit ako najlepsie sa da vykluckovat v pravnych veciach aby som mala narok aspon na nejake prispevky. Ci ma pre mna zmysel sa este zamestnat, lebo mam jednu ponuku ktoru by som mohla pracovat aj s domu, ved bezne zeny pracuju do 8 mesiaca. Ak mate skusenosti prosim poradte mi lebo s priatelom na tom financne niesme najlepsie takze aj par eur navyse nam urcite pomoze....

xy:)

leticia, je pekne ze studujes, pracujes a mas dieta, ale ja si to neviem predstavit. ja az budem mat dieta, tak chcem byt s nim, nie sa ucit na skusky a davat ho opatrovat kadekomu. radsej si to dieta urobim v 30tke s tym, ze mu budem mat co dat a ze nanho budem mat cas - lebo to je to hlavne.

Laurina22

Leticia,ved toto je zas druha vec,len aby prislo...

Ale ja sa na dieta ani necitim,proste viem,ze by som mu ani materialne ani citovo este nedokazala dat to,co si zasluzi.

LETICIA

laurina, len aby o 5 rokov prislo...
no keby som mala mat dieta po skonceni vysokej, tak to by som mala 26 rokov, lebo mam 7 rocnu. a kym by som sa mala zabezpecit, tak mam dieta na 35tku a toto by som uz asi nechcela. zatial to ide, dari sa nam, som rada ze to je tak aj viem, ze moje dieta bude zabezpecene.

Laurina22

Porozmyslaj,mozno na to prides.

Ja hovorim sama za seba,ze by som to neurobila.Dieta ma prist do pokojneho zabezpeceneho domova,aspon to je moj osobny nazor.Ja nechcem mat obdobie tehotenstva a materstva plne stresov.

A ci sa da babo naplanovat?Podla sa da,preco mas pocit ze nie?Ja chcem dieta za 5 rokov najskor,tak dovtedy sa budem chranit tak,aby dieta neprislo.

LETICIA

laurina gratko? to je co?
ja si myslim, ze dieta sa neda naplanovat ze si zmyslim ze ho budem mat na september v roku 2015. no ja som nemala ziadne uspory, kedze som bola ako studentka a teraz sa mi dari nasetrene peniaze mam na stavebnom sporeni, ale viazanost mam este 2 roky, cize teraz sa mi dari aj studovat aj pracovat, nezijeme od vyplaty do vyplaty a este mam aj na odlozenie.

Laurina22

Tak to gratko,ze mate vsetko.

Avsak podla mna je to neuvazene rozhodnutie a ja by som svoje dieta do takeho prostredia nepriviedla.

LETICIA

laurina no a? a co ze je absolventka ved, raz pracovat bude, ci je dalsia podla vas taka darmozracka co my pracujuci jej to platime? tak ju treba ukrizovt? pozri ja som mala tiez dieta ako studentka a o rok sa vsetko zmenilo a mame vsetko.