Syndróm karpálneho tunela

Príspevok v téme: Syndróm karpálneho tunela
magyelka

Prosím poraďte mi, čo mám robiť. Mám preťaženú ruku - už druhý mesiac ráno celkom zmeravený a veľmi bolestivý pravý palec a v podstate celá ruka. V tejto ruke nemám silu, a pri bežnej práci /som účtovníčka a celý deň robím na počítači/ niekedy neznesiteľná bolesť - musím zobrať Ibalgin proti bolesti. Chodila som na RHB - zlepšenie len minimálne - mám sa ukázať odstupom času - spomínali mi nejaký karpálny tunel - ale mám bolesti doteraz - mám si na tú bolesť zvyknúť a žiť na Ibalgine, alebo existuje ešte aj nejaký iný spôsob, aby som prestala mať bolesti? - už som z toho celkom rozladená a veľmi nervózna - som praváčka, mojou profesiou je matrikárka, účtovníčka a mzdárka, o tom nehovoriac, že mám rodinu - ruku potrebujem k práci. Ďakujem vopred za každú radu.

Helus

Ja som mala operovany karpal pred si 10 rokmi,a zlepsenie bolo po 2 mesiacoch.2 mesiace som bola pn a dalsi mesiac dovolenka.Na to ma upozornili pred operaciou,ze to nebude hned dobre.Som predavacka v obchode.Na operaciu som vtedy cakala 1/2 roka.Potiaze som mala 2 roky,a posledne mesiace som si ruku necitila,a trpla mi,nic som v nej neudrzala.

mancika111

mne operovali karpálny tunel teraz 6.7.2016,najprv som sa pokúsila s obstrekom do stredového kanálu a po tomto mi úplne strpol palec a ukazovák tak bolestivo ,že na dotyk cítim akoby som mala spálenú kožu,tak mi ho operovali a bohužial do dnešného dňa necítim žiedne zlepšenie,je to na zaplakanie

Maria Bartalova

Dobry den, mamka mala obrovske problemy s trpnutim a bolestami ruky. Vcera bola operovana na karpalny kanalik. Bohuzial jej nepomohlo, zaziva to iste+ruka boli po zakroku. Dost je z toho nestastna, tak dufala ze jej bude lepsie. Doktor povedal ze k zlepseniu ma prist ca. 6 hodin po operacii. Bohuzial, nie je tak. Co by ste odporucili? Dakujem.

LenkinTunel

mne zacala ruka takto odchadzat ked som mala asi 14 rokou.. nastastie to bola lava ale bolo to neprijemne - boli mesiace ked som neudrzala nic v nej. na operaciu sa aj vtedy dost dlho cakalo a ja som na nu asi ist nechcela (po hroznych skusenostiach s banalnym vybratim slepaku). asi v 16 mi mama kupila na Vianoce wobenzym a odvtedy ho beriem az do teraz (mam 20 rokou). problemy po case zmizli a akoze obcas ma ruka pobolieva ales tym co to bolo predtym sa to neda ani porovnat a hlavne som rada ze som sa vyhla operacii

joro

Bol som na operácii /koncom marca/ Karpálneho tunela a pomohla. Teraz som Pn povedali že ruku nemám preťažovať 2 až 3 mesiace ale žiadne trpnutie nemám pred tým to bolo zlé, len nevýhoda je v tom že je dlhá čakacia doba až pol roka a ako po každej operácii zoslabnuta operovaná ruka takže mne pomohla

Ivan 35

Tiez som mal problemy so zapastim a vyzeralo to na zapal karpalneho tunela. Jedna doktorka mi nakoniec odporucila BioAstin prirodny Astaxanthin. Po niekolkych tyzdnoch mi bolest polavila a teraz vyzera, ze nebudem musiet ist na operaciu. Myslim, ze ten astaxanthin naozaj funguje, beriem ho pravidelne a mozem vsetkym len odporucit. Maju ho na bioastin.sk Prajem rychle uzdravenie.

RNG

Karpalov tunel dnes nazyvaju rozne trpnutia, v tele je az 18 miest, kde slachy mozu tlacit na zvazky nervov a tak vyvolavat trpnutie. Zvonku sa daju cez kozu tie slachy vymakcit, tj znizit tlak na nervy univerzalnym polarnym rozpustidlom DMSO.
Trpnutie moze byt vyvolane aj nedostatkom mineralov v krvi a teda aj v nervoch, kde mineraly a CO2 vodia elekricke nervove signaly. To sa nazyva tetania a pri nedostatku CPO2 v krvi(hyperverntilacia ) aj hyperventilacna tetania, co sa kedysi nazycvalo aj hystericky zachvat.
Trpnutie moze byt az z viralneho utoku na nervy, vtery sa jedna nielen o trpnutie, ale aj prudku bolest. Na to si treba zvysovat viralnu imunitu, co dnes v case viralnych epidemii radim kazdemu, pre istotu.
Trpnutie moze byt aj zo zlej cirkulacie krvi, ktora moze byt dosledok prihustej krvi, zapchatych ciev nanosami alebo krvnymi zrazeninami=tromboza.
Krv sa da riedit bezpecne doplnkomfibrinolytickych enzymov, ktore nieleze bezpecne zriedia krv, ale su schopne rozpustit aj starsie uz existujuce zrazeniny