Lacnejsie lieky - chcete platit menej?

[zruseny17]

jjjjj-to je presne to co som myslela!napr.ja beriem prednison styri roky-na zaciatku som doplacala okolo eura a teraz okolo 2,30/20 tbl.Cena stale rastie a generikum nie je...A ten novy zakon,co akoze vymysleli,ze dochodci a ztp nebudu platit za lieky stvrtrocne viac nez 30 eur je tiez dobry....(slusne sa to neda ani napisat)...jednoducho je ten zakon postaveny tak,ze tie podmienky splni minimum ludi.

jjjjjjjjj

mna skor stve ta reklama, vsade plagaty ze na KAZDU chronicku diagnozu existuje liek bez doplatku alebo s doplatkom do 1 eura. Divne ze na tu moju dignozu som taky liek nenasla.... tak nech to aspom takto verejne netvrdia ked to nie je pravda, preco nenapisu ze na skoro kazdu...

branok

webstranka sice problem neodstrani, ale minimalne vytvorila priestor na diskusiu - ak sa o niecom nehovori, neznamena to, ze problem neexistuje.

uz tym mi pomahate, ze o tom so mnou hovorite....nie kazdy sa vsak tieto informacie ma moznost dozvediet z internetu a preto ich rozsirte aj medzi starsich ludi, ktori tuto moznost nemaju.
Brano

[zruseny17]

to je pravda,lekarnici nukaju vzdy tie najdrahsie produkty...ja si vzdy hladam na nete ceny,porovnavam pomer balenie/cena a niekedy sa na tom da pekne usetrit:)

blondula

ja som raz kupila nejake drahe lieky,som chcela pribrat,bolo to nieco ako B-Complex,v tych velkych nadobach.potom mi lekarka nahodne napisala recept a tie lieky,inak tiez nejaky B-Complex,ktore mi aj zabrali a nestali ani 1 euro za balik,bolo ich tam tusim 20 tabliet :D su dokonca volnopredajne !! chystam sa na preventivku k obvodnej a musim sa jej na to spytat,ze co to vlastne bolo :D
inak aj mne lekarnici vzdy rozpravaju o kadejakych drahych chujovinach a nikdy tie lacnejsie lieky nespomenu !! mne sa to este nestalo !!

tpch

To je pravda, ale jeho webstranka tento problem asi neodstrani.
Kazdy pacient ma moznost sa v lekarni opytat, ci existuje lacnejsia verzia a trvat na jej vydani. Bohuzial, nie vzdy vsak generikum posobi presne ako original, su citlivejsi ludia, ktorym niektore generika nezaberu, alebo maju po nich neziaduce ucinky, ktore po originali nemali. Aj to sa stava, takze nie vzdy je financne hladisko prvorade.

branok

ano plati az na to ze to nie je bezna vec - lekarnik sam od seba neponuka lacnejsi liek.

novy zakon prinesie zmenu v tom, ze bude genericka preskripcia uz na urovni lekara - aby to donutilo lekarnika NAOZAJ vydat najlacnejsi liek. Lekarnik BUDE MAT povinnost vydat najlacnejsi liek.

vies dobre, ze dnes to nefunguje....preco si za horsie riesenie?