Zlatá žila?

Príspevok v téme: Zlatá žila?
anjelica

Ahojte, v poslednej dobe mám pri stolici pálenie a svrbenie, sema tam trochu krvi na tolaetnom papieri. Dnes som mala tvrdšiu stolicu a všimla som si, že v nej bolo trochu jasnočervenej krvi. Tentoraz nie na papieri. V okolí konečníka mám také výrastky, akoby vybehnuté črevo von. Ale má to farbu kože, nie je to fialové. Môže to byť zlatá žila? A čo by ste mi poradili?

rosie44

hemostop micron s gelom, hned pri prvých príznakoch ked nasadite ako som nasadila ja mozno budete mat stastie a pomoze sa vam hemoroidov zbavit uplne

Klaudy Jakubčo

aj ja som sa zbavila hemeroidov pomocov fine 6 na zaciatku ma to strasne vystipalo asi tak 30 sekund a potom som ani necitila ze mam hemeroidy,vyliecila som sa.

deva123

od zlatej žily/hemoroidom odpomáha hemostop tobolky s gélom, ja som sa vďaka hemostopu zbavila hemoroidov :) pomáha zvonku aj zvnútra

bigo01

Vonkajšie hemoroidy

sú bežné ochorenie a vyskytujú sa v oblasti análneho otvoru. Sú spôsobené podráždením a zápalom pri nadmernej záťaži žíl v análnom otvore. Vonkajšie hemoroidy sú často veľmi nepríjemné a bolestivé. Najčastejšími príznakmi sú svrbenie, pálenie alebo bolesť v oblasti análneho otvoru. Ďalej aj hrčky, výstupky a krvavá stolica.

Príčinou hemoroidov je nadmerná záťaž pri stolici, ktorá obmedzuje tok krvi. Krv sa hromadí a rozširuje cievy v tejto oblasti. Hemoroidy môžu vzniknúť napríklad pri zápche, alebo pri hnačke. Hemoroidy sa často objavujú aj u tehotných žien, a to najmä pred pôrodom, ktorý spôsobuje nadmernú záťaž na maternicu. Hemoroidy nie sú dedičnou chorobou, ale ak rodičia trpeli v minulosti hemoroidmi, vzniká vyššie riziko výskytu hemoroidov aj u ich potomkov.

Príznaky hemoroidov

Mnohé príznaky hemoroidov sa vyskytujú aj u iných ochorení, preto je nutné podstúpiť hĺbkové vyšetrenie a riadiť sa radami svojho lekára. Ten môže určiť liečbu predpísaním liekov a krémov alebo predpísaním chirurgického zákroku, napríklad vyoperovaním, alebo podviazaním hemoroidov. Uľaviť od bolesti si môžete aj sami v pohodlí svojho domova. Na zníženie opuchu by ste mali prikladať na postihnuté miesto ľad. Krátke teplé kúpele pomáhajú uvoľniť svalstvo a zároveň očistiť análny otvor od zvyškov stolice. Utieranie toaletným papierom je totiž bolestivé a ešte viac dráždi postihnuté miesto.

jarmilka35

Z toho čo som skúšala nič nepomáhalo tak dobre ako hemostop, ten jediný mi pomáhal a vyliečil ma z toho. Kvalitný český výrobok.