Mesacne vydavky na stravu kolko € ?

Maoam

Lost a stopla som kupovanie glutenfrei sladkosti, lebo su priserne drahe, take keksy si urobim aj sama a ovela viac (vydrzia dlho, ked ich das do krabice na keksy) alebo to robim tak, ze si ich dam podarovat, lebo vse sa ma niekto opyta, co chcem a tak poviem ze bud marcipan alebo nech mi kupia daco sladke od Schär alebo Glutano :D.

Maoam

Lost, myslis pekarnicku? to je dobra vec, ja to mam doma (na chlieb), rozky a pecivo robim rucne. Ale ja toho nejem vela, takze staci raz tyzdenne upiect a ked robis do zasoby (mrazak), tak raz-dva x mesacne..

Maoam

lost, tieto bezglutenove veci, najmä chlieb a pecivo, to je sialene drahe, to je najlepsie si piect sam doma, vazne

bezlepkova muka/1kg, ktoru som kupovala dnes, stala 4e..

ale mam z nej toho dost, ked peciem z nej, urcite je to lacnejsie ako ked si kupim dva bezlepkove rozky alebo chleba v obchode

mozes si piect aj do zasoby a ak mas mrazak, zamrazit...usetris rocne peknu sumu,ver mi

to sa nezda, ale tieto veci su brutal drahe a tak co mozes, si urob sam, aj bezglutenove sladke pecivo by si si mohol piect sam (keksy, placky), len by ta to stalo trocha prace a casu

lost

hmm celkom fajn ceny..
nesledujem ich, ale sem tam kupujem bezlepkove rozky, tiez je tam 5 kusov (jeden ma 60gramov) a cena je cca 2,75eur :D

vinea

približne 200-250 eur..
No ale zas ja doma aj stále vyváram vypekám....a isto nie ako väčšina žien, že len dáke šalátiky cestoviny atd...s tým by som rýchlo skončila)))
Riadne celú menu (šaláty z čerstvej zeleniny či ovocia sú samozrejmosť a vo veľkom množstve u nás).
Bez polievky by to denne u nás nešlo a pravdaže aj hlavné jedlo (tým myslím jedlá, kde je proste mäsko....sme proste mäsožravci))) ). No a potom ešte aby bolo stále čo do úst, ak na človeka príde hlad) Takže aby bola plná chladnička či mrazák :)

lost

no pekne, cize fakt plati teoria, ze africke platy, europske ceny :D

ono tie ceny potravin asi ani nemozu byt nizsie.. minimalne nie na kontinentalnej europe.. ale ako vidim, platy mozu ist prakticky aj do minusovych cisiel :D