Depresia

tpch

Prosim ta, ved nas okradaju. Myslis si, ze kolko stoji hospitalizacia na psychiatrii? A vies, kolko stoja antipsychotika? Tie modernejsie, ktore sa bezne pouzivaju (starsie len minimalne) nejdu pod 100 eur za balenie? Vyberu si aj tri balenia na mesiac a vobec ich neuzivaju! Vsetci doradu to svojvolne vysadzuju. A kto to plati, kedze su to dochodcovia a neplatia si odvody, skus hadat? Problem je v tom, ze psychicke problemy nedokazes laboratorne.

jajka001_

system je cely naprd. ale tak je to v kazdom systeme,nic nefunguje 100%ne, vzdy sa najdu ludia ktori vedia ako ho zneuzit
nech radsej taki psychosi beru peniazu akoby nas mali prepadavat a okradat a vraždiť

tpch

Oni si to vedia vyratat, chapes. Tomu sa cielene prisposobuju zdravotne zaznamy. Mnohi psychiatri v tom idu tiez. Nezazila som to raz, ani dvakrat. Nedavno mi jedna psychiatricka sama povedala o istej pacientke-"ma tolko energie, ze by pokojne mohla ist robit, ale nemozem ju poslat do roboty, lebo svojvolne vysadi vsetky lieky, aby sa jej pohorsilo a aby skoncila na psychiatrii."
Je toto normalny system??

tpch

Keby bol jediny, mam ich na haku. Bohuzial ich poznam vdaka svojej praci cely zastup. Ked sa im blizi prehodnotenie zdrav. stavu na posudkovej komisii, "zrazu" sa vsetkym straaasne pohorsi a idu sa "preliecit" na psychiatriu. Chapes, cim viac hospitalizacii, tym lepsie to v zaznamoch vyzera. Ked im komisia priklepne opat ID na dalsie dva roky, idu oslavovat normalne do krcmy...

slnečnicaa

Hmm, v podstate depresiu ma, aj my odpovedal na otazky, len vynechal to podstatne, ak je teda pravda to co pises, tpch. Skoda

tpch

Ine nicky-mimozemstan (na psychologia.sk, dalej luciano na help24.cz, tema Tramal na doktorka.cz...)
Nemusis mi verit, ale ak budes mat cas, mozes si to postudovat :-DDD

tpch

Tvrdi, ze bol vysoky statny uradnik. Vraj zrutil sa v praci...bodaj by sa nezrutil, ked vypil deci tramalu denne! Uz ked sa akoze liecil, zneuzival psychofarmaka, netajil sa tym, ze vyuzival cierny trh s liekmi. A tu sa ide tvarit ako chudacik s tazkou a smrtelnou depresiou? Ako uradnik si vybavil ten invalidny dochodok a piste si, ze maly nie je, ked vela zarabal.