Ako ziskat serotonin ?

swistica

ahjajaj - tak u mna to napr. so sportom vobec nefunguje. Nikdy mi sport nerobil radost a venujem sa mu len preto, ze vsetci hovoria, ze je prospesny pre zdravie no a samozrejme na udrzanie vahy :-)

RIBIAR

Tomas12345 :

Aké sú príčiny mojej depresie?
Neviem, či sú to príčiny, ale možno k chorobe dopomohli. Rozvod, zlá finančná situácia a riešenie dlhov po ex-manželkinom podnikaní, bývanie na ubytovni, nezáujem a výsmech zo strany rodičov, samota...

Tomas12345

RIBIAR :

Iste sa dá proti depresii bojovať i inak než antidepresívami, však dakedy neexistovali antidepresíva a ludia to predsa tie depresie nejako dokázali zvládnut aj bez antidepresív.

Aká je príčina tvojej depresie ?

RIBIAR

Ahojte,
ja sa 8 mesiacov liečim na stredne ťažkú depresiu a užívam už štvrté AD. Nezabrali mi však zatiaľ ani jedny. Štvrtý mesiac som práceneschopný. Nemám podporu rodiny, som odkázaný sám na seba. Nedokážem sa z ničoho tešiť, je mi na zvracanie, bolí ma skoro stále hlava a pri každej zmene liekov je mi veľmi špatne. Chcel by som sa z toho dostať, snažím sa s chorobou bojovať. Rád by som sa ešte tešil zo života, lieky poctivo užívam. Som unavený, nežijem, len prežívam. Pýtal som sa svojho lekára na možnosť liečby depresie prírodnými prostriedkami, no povedal mi len, že sú to zbytočne vyhodené peniaze. Viem, že pri liečba depresie ide o zvyšovanie hladiny serotonínu v mozgu. Chcem sa vás preto opýtať, či máte nejaké skúsenosti s úspešnou liečbou depresie prírodnými prípravkami. Za odpovede a rady vám ďakujem. Robo

rozmaria83

cisty serotonin obsahuju kapsule 5-HTP od sunday natural, ja ich uzivam uz dhlo a mozem povedat ze na moje nalady funguju :-), je to vytazok z cistych africkych fazul,je to vegansky produkt bez prisad

frodes

Ahojte,, no viem o čom píšete,, v prvom rade je všetko v hlave.Ked hlava niečomu verí tak tomu proste tak je.Ide vlastne o to ze clovek zazije niečo velmi neprijemné napr uzkostný stav /človek si moze mysliet ze zomre/ a naše ego zareaguje tak ,ze sa bude chciet tomu čo najviac vyhnut a bude fungovat ako alergia spustí všetky snímače na plno a bude v strehu viac ako obvykle, na hocijakú situáciu bude reagovať prehnalo,, je to vlastne boj sam so sebou.Takze strach si tvoríme my a teraz otazka ako prestat bojovat sam so sebou. Rozlúštiť tento rebuz uz bude ale slozitejšie. V prvom rade to treba hodit celé za hlavu, keby sme sa v tom hrabali tak to len ozivujeme a bude to s nami stále,lebo všetko sa deje teraz v tomto okamziku.

očko

da sa ten L-Tryptophan kupit aj medzi takými doplnkovými prípravkami to sú také predajne čo sa podobajú na lekáreň?

GabrieIa

Citala som velmi motivacny clanok s nazvom:
Pravidelné cvičenie zmierňuje depresiu rovnako účinne ako antidepresíva

Výskumní pracovníci Dukeovej univerzity skúmali ľudí s veľkou depresiu a zistili, že stredne náročný program cvičenia (30 minút 3 x týždenne) znížil depresiu rovnako účinne ako antidepresíva.

Velmi pekne tam pisu, ze účinok cvičenia spočíva v tom, že vyvoláva vyššiu tvorbu sérotonínu a noradrenalínu... - cely clanok tu: -odkaz odstránený-

Velmi odporucam precitat, mne to velmi pomohlo...

radca

Je to jednoduche. Prestanes uzivat HAK, pit kavu a alkohol, fajcit, uzivat niektore lieky a zacnes brat B-vitaminy.