Lexaurin

Príspevok v téme: Lexaurin
strachopud

Dobrý deň prajem,
mám ísť na odber krvi a veľmi sa bojím, trpím panickým strachom. Psychiater mi odporučil lexaurin pred odberom. No ja si myslím, že je dosť slabý, keďže mne vadí ten vpich ihly, čo je len sekunda.
Diazepan som skúšala tiež, no ten vôbec nepomohol a môj strach vôbec nepotlačil, ba naopak..
Chcela by som sa vás opýtať, či ste jedli lexaurin a ako ste sa cítili? či vám svalstvo stŕplo, či vám bolo všetko jedno, alebo či ste zaspávali .. vlastne ako ste sa s ním cítili.
Ďakujem

strachopud

este nieco som nasla, jeden gel. mesocain, ktory je volne dostupny v lekarni. lenze k tym volne dostupnym nemam velku doveru, lebo maju slabu koncentraciu. najlepsi by s tych "umrtveni" bol hadam lidocain, len nevie ci sa mi ho podari zohnat za tak kratku dobu

strachopud

inak nikomu neprajem panicky strach, je to nieco strasne, ked to pride na cloveka a nedokaze sa kontrolovat a ide uz pomaly umriet od strachu .. sa to neda popisat co vtedy clovek citi

inak nemam problem s lekarmi, len ked maju nieco robit, hlavne pichat.. ked viem, ze nemam ist na odber tak je to ok, ale ked ma to caka a neminie tak to je uz o inom

strachopud

Bianca1236 ja som najprv bola u dvoch psychologov, jeden sa zaoberal homeopatiou a druhy moc nechapal a zacal tlacit, takze moc nepomohli a prestala som chodit. tak som skoncila u psychiatra, ktory to lieci formou liekov, ktore treba uzivat pravidelne (tie ja momentalne nemozem) tak mi navrhol lexaurin takych 20 min. pred odberom. ci to vplyva na vysledky tak to presne neviem, no ked to navrhol tak snad nie natolko, pripadne to neako v laboratoriu odrataju. psychiatra mi navrhla gynekologicka, ktora ma z tych lekarov zrejme najviac chape a sestricku ma velmi zlatu.. len ta ihla :((
ja len dufam, ze mi ten lexaurin pomoze aspon tak aby som tu ruku neodtiahla ako male dieta a nerobila cirkus (panicky cirkus), velmi sa bojim toho vpichu :(((

jankaaaaaaaaa

bianca:a ko ja vobec neviem o com hovoris. co sa tu obranujes. ja hovorim o situacii zakladatela temy, nie o tvojej, kedze tvoju vobec nepoznam a neviem vobec o com je rec
a o tom zdravotnikovi co sa boji ihiel som pisala uzivatelke s nickom janna, ona totiz pisala o kolegyni, ktora sa boji ihiel a je zdravotnik

Bianca1236

anika, a ja mam po hlave, ked si ju udriem pri pade :D hehe. fuj som cela spotena a to len pisem o tych ihlach! :D najhorsie je ze si sama pridem smiesna, taka velka baba a takto vyvadzat koli malemu pichnutiu od vcelicky (ako mi vzdy povedia :D)
no este ma zaujima strachopud, co ti na to doktor vlastne hovoril? okrem tabletiek ako to obmedzovat? alebo popripade "liecit"? ja by som sa toho velmi rada zbavila

Bianca1236

no ale jankaaa pochybujem ze zrovna niekto s fobiou z ihiel pojde na karieru chirurga. nemyslis? ved nie vsetci v zdravotnictve pouzivaju injekcie. a je to asi naozaj zlozite vysvetlovat niekomu kto to nepozna aky to je ten strach. za to ze mi to doktori nedali na papier to neznamena ze si to iba vymyslam. keby to bolo nieco co vekom a skusenostami vymizne, tak dobre, nejedovala by som sa. ale mne sa to vekom iba zhorsuje, a ten pristup doktorov mi fakt nepomaha. tak sa skus do toho vzit. keby bol na to nejaky cvik alebo metoda ako sa toho zbavit, sem s nou :)

Bianca1236

aha zase som sa unahlila :D jankaaa sa nenavaza. pardon. ono to tu v tom pisanom niekedy vyznie uplne inak ako je to mienene. tak este raz sorry :) ale moje pointy ostavaju relevantne :)

jankaaaaaaaaa

ja sa praveze nikomu neposmeskujem a pisem ze je dost velky rozdiel ked sa niekto ihiel boji ale vie to nejako prekonat, ci so zlzami v ociach alebo so zatatymi zubami.. lenze ked ma niekto diagnostikovanu fobiiu psychiatrom je to uplne nieco ine, pretoze to sa len tak prekonat neda!
a nechapem ako moze robit niekto v zdravotnictve kde sa robia odbery a pritom ma s tym problem. to ako keby chirurg mal problem pouzit skalpel...