trápi ma to...

Príspevok v téme: trápi ma to...
lalia1986

Ahojte, chcem sa s vami podeliť o moje pocity. Moja "malá" sestrička si našla priatela. Viem že už nie je malá, má 18 a on tiež. Ale stále ju tak beriem a bojim sa o ňu. Chcú ísť s priatelom na budúci rok cez leto na brigádu do Holandska. Ked si to predstavím je mi až zle, sú mladí, nevedia do čoho idú. Ona je ním zaslepená, všetko čo povie je pre nu sväté. Vždy sme so sestrou super vychádzali, ale odkedy má jeho velmi sa zmenila. A aj náš vzájomný vzťah. My sme pre nu už nikto, on je pre nu ako boh. Prestala aj chodiť do kostola, inak sme vždy od malička boli naučené tam chodiť. Ale on nechodí tak ani ona. Vôbec mna ani rodičov nepočúva, velmi ma mrzí že sa tak zmenila :(

3nttt

ja nechapem preco tu s tych mladsich surodencov robite takych sprostych zaslepenych zalubencov. ako keby ste vy boli ini.aj pre mna je moj drahy najdolezitejsia osoba a co? mne to skor pride ze vas tankuje ze nejsu pre nich vase rady a nazory take dolezite. absolutne nic zle nevidim na tom ze tvoja sestra ma frajera. ze chcu ist spolu robit je podla mna super. a ze nechodi do kostola? to ze niekto chodi do kostola z neho este dobreho cloveka nerobi. nechajte ju tak nech si zije svoj zivot. ma dost rokov. nic zle nerobi.

ta3

sestra ma 18, uz nie je celkom decko, tak ju nechaj zit vlastny zivot, nemyslim, ze si stratila v sestre kamaratku, len sa musis naucit akceptovat ju ako nezavisleho jedinca s vlastnymi tuzbami a potrebami, na tom, co si napisala, nevidim nic zleho, akurat sestra zacina zit vlastny zivot, to je vsetko

lamborginka

lalia presne pisem par sekund dozadu som pisala ,,,tiez podobnu temu ,,,a to som nevedela ze je tu niekto s podobnym problemmom ,,,mne sa zas jedna o starsieho brata a je ten isty rocnik ako ty 86))no a nasiel si priatelku ,,a presne to iste ako sestra k tebe, a k rodicom ,,,,tiez neviem ako mu otvorit oci ,,,skutocne sa musia asi kopnut samy a poriadne sa udriet v ich vtzahu aby si to uvedomili ,,,a to som mylselala ze to mam len ja ,,uplne,,,a tiez brat si mysli ze ziarlim na nu ,,,to nie je o ziarleni to je o tom ze sa bojim oneho ako ty o sestru ,,len oni si to neuvedomuju ked su zalueníí vidia len to svoje a toho kto je vedla nich , nik iny ich nezaujima ani brat ani sestra ani rodina ,,,nic zaslepení a hluchíí))

Matyo

Myslím, že má na ňu pozitívny vplyv. Na tom, že si chce zarobiť v zahraničí a prestala chodiť do kostola nevidím nič zlé.

xy:)

co je zle na brigade v holandsku? x studentov chodi do zahranicia. ja mam skor pocit, ze si voci nemu zaujata, ze sestra uz nepocuva teba, ale jeho.

lalia1986

ja som zalúbená už dávno. ale trápi ma že som stratila najlepšiu priatelku ktorou bola moja sestra. a to že sa zmenila. dúfam že vekom trochu dospeje

talentmania

No kym sa tak stane tak mozno sa aj ty zalubis a uz aj tebe to bude jedno a vasim rodicom uz neostane nic ine len sa s tym zmierit alebo len oci pre plac

lalia1986

tpch asi máš pravdu, to všetci mladí zalúbení ludia sú takí "hlúpi" ? myslíš že sa z toho spamätá?? ja dúfam že hej.

tpch

zamilovanost a puberta su smrtelna kombinacia, aj ked patria k sebe :-D
Musis ju nechat tak, pravne je dospela a opravnena narazit si cumak o realitu.

wowo1

cim viac jej budete branit novy vztah tym viac k nemu bud inklinovat.Co sa tyka kostola, je to jej vec a mozno u nej viera skutocna len vznikne , ze mozno doteraz to bola viera naucena.Co sa tyka tej brigady, to snad nie je problem ak ma dobru agenturu.Skuste skor noveho chlapca aj vy lepsie spoznat a ona sa vam tiez otvori a viac vam o vztahu porozprava.Zakazovanim , len vsetkemu ublizite.