Izbové kvety

BAMBULKAA

Ahojte Ja by som potrebovala pomoct. Z izbovych kvetov sa mi zacala enormne vyparovat hlina. NAJSKOR som si to nevsimla nakolko bol jeden z kvetov na linke hore az ked zacal zlknu list chuda a pozrem donho a polka hliny prec. Neviem nechapem tomu staram sa o ne dostavaju co potrebuju ale hlina vyparovat neviem preco Kto viete prosim poradte Dakujem

simka111

Planujem si kupiť Cyklamen do izby, viem že nema rad až take vysoke teploty ako su normálne v izbach, ale len okolo 15, preto sa chcem spýtať či ma niekto tento kvet aj pri klasických izbových teplotach a ako dlho vam tak vydržal kvitnuť.
Dakujem.

Heatherka

no kaktusy su neskutocne zle. prinasaju negativnu energiu, hadky. je to z feng shui :) cize je to podla mna velka pravda. feng shui rastlinka je tucnolist. ma oble listy a prinasa harmoniu a naplnenie. ale pozor, nie je kaktus ako kaktus. za kaktusy, ktore su tie zle sa povazuju tie, co ma tie pichliace. vo vseobecnosti ostre listy alebo pichliace su nevhodne do spalne, do obyvacej izby atd...

vianocny kaktus ostre listy ani vyrazne pichliace nema. typickym kaktusom sa vyhybam ani sa mi nepacia:) ja som skor na sukulenty :)

lea26

heatherka a o tom si pocula, ze ked mas doma kaktusy, tak sa nevydas?:-) najvacsia sranda je v tom, ze ked sa to kamaratkina mama dozvedela, zobrala asi 20 kaktusov z domu do roboty a asi do pol roka si obe dcery nasli frajerov a jedna sa uz aj vydala:-)

Heatherka

nenarocne su sukulent, ktore polievas raz za cas. ja mam tucnolisty, aloe vera, vianocny kaktus,frithiu pulchra ( tiez sukulent) sansevieria, dracena, kamennu ruzu :D a to mam vsetko dnu, su to velmi nenarocne rastlinky.

bibi ja mam pomarancovnik :)
a potom ako tu bol spominany zamiokulkas. alebo este begonie, lopatkovec.....

skus stranku zahradaumamy.sk tam mas koooopu rastliniek aj starostlivost o ne aj fotky, co ako vyzera :)

bibi123

zamiokulkas-tie su teraz velmi moderne, iba raz do tyzdna polievas, ja ani nehnojim a nepresadzam a vsetky sa drzia...u nas doma sa dari najviac fialkam, citronovniku - tento rok sme mali urodu asi 10ks:O)a potom tym dekoracnym mandarinkam, na kazdom stromceku ich bolo asi 50ks a este chili paprickam-maju strasne vela rasiacich papriciek:O)))
zatial mi podochli kokosova palma-to asi kazdemu:O) ficus je tak napolku vyschnuty-neviem preco, ked poliaty bol vzdycky, ba priam az moc:O))) a dracena mi tosku hnije:O)))
mame velku terasu, na nej mame klasicke tuje, rajciny mi obral pes, ale darilo sa im a to som ich mala od semienka:O))) inac vsetky rastliny davam cez leto von na nie ostre slnko-akoze "idu na dovolenku" a vacsine to prospieva...nenarocna je aj orchidea, ak ju raz tyzdenne namacas na hodinu v dazdovej vode-len su to strasne nevdacne potvory-tie korene su neesteticke, nemozes ich olamat, ani schovat a niektory rok Ti ani nenabehnu puky...vela stastia!!!!:O))))