tehulky a strie

Príspevok v téme: tehulky a strie
Ewka12

caute baby,som tehotna,momentalne v 6mesiaci,od zaciatku sa natieram proti striam a priberala som postupne,nie nejako naraz. pribrala som uz sice 13kg,ale som vysoka a mam dost velke brusko,ostatne casti tela sa ovela nezvacsili.jem pravidelne viackrat denne mensie porcie a chodim aj na tehotenske cvicenia.cez leto som tiez dost plavala a chodila na prechadzky.tu vahu asi neovplyvnim nijako.od konca leta sa mi zacali robit fialovo-cervene male fliacky na zadku a pravom stehne. natieram sa kremom Elasti-Q aj olejom Eucerin, 2x denne to natieram,masirujem a striedam tie kremy.co mam s tym robit?neviem ci takto zacinaju strie alebo su to nejake pigmentove flaky...da sa to este nejako zachranit aby som sa cela nepopraskala?diki

Weva

Ja pouzivam od Weleda taky tehotensky olej, tiez pisu ze na prevenciu - ale snazim sa pripravit na to, ze pridu i tak... Ked som rastla, tak som mala take obdobie, ze som sa strasne "vytiahla" behom par mesiacov a urobili sa mi strie, takze ktovie, ci sa nespravia i teraz?

Niekedy mam dojem, ze cele tehotenstvo je viac-menej mimo moju kontrolu, to telo si robi co chce :-/

Ach jaj! No hlavu hore, sme na tom vsetky podobne ;)

LETICIA

tomu nezabranis, ani nijaky krem, oleje, alebo neviem co, je to deneticke, ja som pribrala 25kg pocas tehu a strie mam akurat trocha na jednom lytku, uz vybledli, bola som ako hrosica a nic, ani moja mama nemala pri mne strie. vsetko zalezi od struktury koze.

Ewka12

ja som strie nemala nikdy,ani ked som rastla,preto neviem ako poriadne vyzeraju ked sa objavuju,kamosky uz rodili ale strie nemaju tak sa nemam s kym poradit

Weva

Vitaj Ewka... Nie som na to odbornik, ale ja mam pocit, ze za vacsinu moze genetika. Kremovat sa a masirovat si brusko a prsia neuskodi, ale mam dojem,ze ak mas dispoziciu moc to proces nezastavi.

Robili sa ti strie i niekedy v minulosti? Ked si rastla?

A ano, su to take cervene ciarky akokeby, pozdlzne - tam kde sa napina koza. Casom zosvetleju, ale nezmiznu same.

To natieranie mozno aspon pomoze tej pokozke sa zahojit rychlejsie.

Ja som na konci 7 mesiaca, zatial strie nemam, ale este mozu prist zial.