Pory - cierne bodky.. ako ich odstranit? pomoze kozmeticka??

Príspevok v téme: Pory - cierne bodky.. ako ich odstranit? pomoze kozmeticka??
extended

Ahojte

uz od nepamati mam cierne bodky, resp. pory na tvari..neviem ako sa to presne vola, ale urcite viete, co mam na mysli
Nie je to nejaky extremny problem, vyrazky ani akne vobec nemam, ale chcela by som sa aj tejto estetickej chybicky zbavit ak by to bolo mozne..
Vyskusala som uz na to niekolko cistiacich vod, kremov, ale nic nezabralo
Raz som bola u kozmeticky kt. mi urobila povrchove cistenie pleti ale ja som nevidela nijake zlepsenie..povytlacala mi zopar tychto porov ale aj tak tam vacsina ostala ..
POmoze v tomto pripade kozmeticka? nejake hlbkove cistenie pleti alebo kura na ich odstranenie??
Alebo domace nahrievanie nad vriacou vodou a nasledne vytlacanie?
Dakujem pekne za rady :))

xyzz

Ja tiež mávam na nose čierne bodky, dosť veľké, ktoré mi absolútne nejdú vytlačiť -.- Ale parádne mi pomáha Mask of Magnaminty od Lush, je to síce drahší špás ale stojí za to, póry sa mi pekne stiahli a menšie bodky zmiznú úplne, tie väčšie asi tak o polovicu :) Ale po čase nepoužívania sa zase samozrejme objavia, takže treba pravidelnosť...

RNG

Comedomy-uhry su stvrdnute oleje, ktorych sa telo snazi zvavit vylucovanim cez pory.Stvrdnute oleje su najma z hydrogenizovanych a telelne znicenych rastlinnych olejov. Su to vlastne tukove polymery.
Keby sme sa vyhybali znicenym tukom, telo by vylucovalo len tekute a tie nemozu sposobit ani acne, ani uhry. Ale to by znamenalo vyhybat sa vsetkej priemyselne pripravenej potrave, lebo priemysel pouziva len "stabilizovane" tj chemicky a tepelne "upravene"(znicene) tuky, ktore su pre to "stabilne" ze ich ani mikroby nechcu.A tak sa pouzivaju vsade, lebo sa daju dlho skladovat bez pokazenia a aj vyrobky s nimi maju dlhsiu zivotnost.

Zuzu 123

Ja tiež chodím na peeling k lekárke,teraz to už robia kožné často a výsledok je veľmi pekný.Ked už idem,tak nech je to aj vidieť.

evelinapav

pocula som ze na to pomaha chemicky peeling. ale je to dost drasticka metoda, neviem ci by som sa na to odhodlala. vraj po nom sa velmi stiahnu pory a tie necistoty sa tam uz nemaju kde usadzovat.

RastaBrbie

Ahojte, ja mám ten istý problém a riešim to naparovaním :) ...síce to bolí jak sviňa keď to vytláčam, ale to asi pre to , že nie som dosť citlivá :D....skúšala som všelijaké vodičky a gély na tvár , ale všetko je to zbytočné...

OliKar

Mám mastnu pleť a ked si nedám pozor,tak pory a bodky a je taká akoby hrubá.Ked ale pravidelne chodím a starám sa,tak ľudia čo ma nepoznaju ani nevedia že sa niečo deje.

katuša

OliKar, prosím ťa akú máš pleť? máš problém len s tými bodkami alebo aj akné? ja mám len občas horšiu pleť na brade a tie bodky hlavne na nose. myslíš že by mi to pomohlo? takéto peelingy robia kožní lekári bežne? a kolko to cca stojí a ako dlho ti ten efekt vydrží?