Histamínová intolerancia

Príspevok v téme: Histamínová intolerancia
Tatrabanta

Zdravím všetkých postihnutých touto chorobou.

Pred dvoma dňami som bola diagnostikovaná histamínovou intoleranciou a na jednej strane sa mi uľavilo, že konečne viem čo mi presne je a na druhej strane si zase uvedomujem všetko, čo je predo mnou...

Tí, čo to máte už dlhšie? Akú máte diétu? Ako to zvládate? Berie tu niekto Daosin?

Som veľmi zmätená z toho čo mám jesť, a čo nie..a vôbec, ten enzým DAO, môže sa začať niekedy znova tvoriť? Ako je možné, že sa netvorí?

Mám na srdci toľko otázok a nikde ani náznak odpovede.

Nemal by tu niekto záujem o nejaké stretnutie ľudí trpiacich touto chorobou, alebo založenie občianskeho združenia? Taktiež si myslím, že tie lieky by sa mali predávať aj na Slovensku a hlavne by ich mohla preplácať poisťovňa (čo by sa možno dalo docieliť cez nejaké spoločenstvo).

Píšte, čo viete... Ďakujem

eam

zebrička - mne robili panoramatický snímok kvôli tomu, ale ani tam nič nenašli. Zajtra idem alergologičke ako som už písala, tak jej skúsim povedať moje podozrenie, tak uvidím...

zebrička

eam, ťažko asi povedat prečo ta doteraz nevyšetrili aj na histamíny, ťažko posúdiť myslenie lekárov ... skús sa teda ohlásiť sama, nebudeš tak ani prvá, ani posledná, a iste bude
najlepšie ked ti naozaj odoberú krv na vyšetrenie ...
mne dnes povedali výsledok - mám 27 (z 80)
ale nepozdávajú sa im tie moje červené, zdurené, pálivé a bolavé opuchy a preto mi povedali, aby som poriešila zuby, že tie zaplavujú organizmus škodlivými látkami.
Pripúšťajú samozrejme aj histamíny podla výsledku, ale zároven ma velmi vážne vystríhali, čo sa týka toho chrupu.

zebrička

rebeccus, prosím ak sem ešte nazrieš, mohla by si mi trošku opísať tie tvoje červené flaky? Porovnala by som ich s mojími. Či je to niečo podobné. Obdivujem ta, že dokážeš určiť na ktoré jedlo reaguješ. Mne sa to vobec nedarí, a v jednom kuse mám flaky a opuchliny, a vobec neviem kedy z čoho, alebo či sú niektoré z tých flakov opakujúce sa trebárs aj bez podnetu zo stravy.
Dnes ked som si bola pre recept mi napríklad povedali, aby som bezpodmienečne poriešila celý svoj chrup, dala si urobit panoramamtický snímok korenov zubov, lebo že vela problémov a zápalov je i z toho .... lebo mne tiež velmi nezaberá Denerel na zápaly kože a ten Daosin.

eam

zebrička - díky
Dnes pátram ďalej a dozvedela som sa, že to čo mi kvapkali na alergologii na ruku, tak tak nezistia či mám hist.in.,takže nikto mi to teda doposiaľ nezisťoval. Je toto možné? Tak zajtra idem k tej alergologičke opäť. No ak mi to potvrdia, neviem čo ďalej. S tým jedálnym lístkom bude katastrofa.
Tí, ktorým sa to potvrdilo, nepomôže FIXIT? Ja totiž keď si ho dám, tak až na tretí deň sa vyhodím. Okrem žihlavky, zvýšením hlienu občas aj búšenie srdca, nespavosti( ale to ozaj len občas), iné príznaky nemám. Môže to byť hist.in.?

rebeccus

Milé HIT -ky, tiež mám diagnostikovanú HIT od novembra 2011, ale mám podozrenie že ju mám veľmi dávno. Začalo sa to pred rokmi migrénami a postupne sa pridávali skoro všetky príznaky (chronická urtika, astma, rinitída, opuchy nôh, červené fľaky, zažívacie problémy, búšenie srdca).Po 40 -ke sa vystupňovali do takmer neznesiteľnej miery. Od novembra beriem Daosin (dostať ho aj na Slovensku), ale zatiaľ som zlepšenie nepocítila. Panicky sa vyhýbam potravinám, ktoré mi už spôsobili problémy, ale je toho stále menej čo vlastne môžem jesť. Vadia mi aj potraviny, ktoré neboli uvedené v brožúre, napr. čierne, biele korenie, všetky štipľavé potraviny, horčica... Milujem ovocie, ale cez Vianoce som sa len pozerala ako ho žuje rodina. Skúsila som to aj s jednou datľou a figou a hneď ma prešla chuť skúšať. Alkohol je asi najhorší, stačí si ho len pustiť na jazyk a mám astmatický záchvat. Dúfam že po dlhšom držaní diéty to bude lepšie. Držím všetkým spolutrpiteľkám palce.

zebrička

eam, mna obvodná lekárka poslala najprv na kožné, ale tam mi velmi nepomohli, nič sa mi nelepšilo, a ani sa mi nepáčil nezáujem lekárky o moj problém .... potom mi napadlo zavolat lekárke infektologičke, ku ktorej chodím kvoli borelioze, a ona mi povedala, aby som prišla - a nasadila mi tabletky, a poradila Daosin a skúšanie diéty.
Odpoved na tvoju otázku či to ide zistit z krvi - tak - ááááno, mne tiež odobrali krv, ale výsledok ešte nemám.

eam

Odkedy mám žihlavku surfujem po internete a zháňam info. Nazrela som aj sem, že čo to je..histamínová intolerancia..no a zisťujem, že to kľudne môžem mať. Prečítala som si aj na www.daosin.sk a príznaky sa zhodujú s mojimi. A to som rok chodila po doktoroch ( kožná, obvodný, gastro, alergo, ORL )a ani jedného nenapadlo toto. Čo teraz? Isť za obvodným, alebo kožnej aby mi spravili testy? A z krvi sa to zistí? Poradíte?Dík

zebrička

Olga, po prečítaní tvojho príspevku som si iba smutne vzdychla.Lebo velmi rada by som sa dostala do stavu, že postačia jesť malé dávky, a menej často ako u teba, a že vtedy si možno dovoliť i tak trošku viacej histamínové potraviny .... Ja som však už dosť niekedy zúfalá, tiež som si zvykla menej jest, potraviny ako ryby, konzervy, zbožňovanú tuniakovú nátierku, čokoládu, víno, špenát, tvrdé syry, plesnový syr a podobne, som ešte nemala odkedy viem aký problém je u mna s histamínmi. Jediný prehrešok, ktorého som si vedomá je aspon maličká, celkom maličká káva, aspon jediná za den. Potraviny, kt. obsahujú kvasnice však velmi ťažko vylúčiť kedže sú to naše každodenné základné potraviny, ale i to sa snažím s kadejakými náhradnými chlebíkmi občas kombinovať.Ale ja mám taký dojem, že mi škodí asi všetko. Aj ked si dám jednu lupačku s čajom, alebo jeden chlebík s trojuholníkovým syrom, alebo cestoviny s roztopenými mäkkými syrmi a posypané pažítkou trošku, tak stále mám nové prejavy problému behajúce po celom tele na striedačku. Buď opuchnem na hornej, alebo dolnej pere, na ušiach, v hornej i dolnej časti oka, prsty nôh a rúk, zápästia, priehlavky .... alebo mám rôzne velké červené, svrbivé, vystúpené mapy-fľaky po tele na roznych miestach. Niektoré tieto fľaky sa príšerne rozťahujú aj do velkých rozmerov - 20-30 cm ..... a to vlastne 2x cez den si dám pred jedlom i Daosin, bez probiotík som neni ani jediný den. Vlastne stále mám aj opuchy, aj flaky po tele. Achhh. Chvílami ide na mna zúfalstvo ako stále vyzerám, ako to bude v letných mesiacoch ked sa budú nosit krátke rukávy .... ešte dobre je aspon to, že som sa dozvedela o bielej paste Imazol, ktorou sa stále natieram, a ktorá mi pomáha vydržať to svrbenie a pálenie fľakov. Ale to potom vyzerám ako indiánka pomalovaná na bielo - ako deti ked majú osýpky. Ale treba ísť dalej, uvidíme časom ... všetko dobré želám :-)

OLGA z BA

Pozdravujem všetkých!
Prajem veľa energie do nového roka.
Ja mám pre všetkých "postihnutých HI" len jednu radu, skúšam to na sebe a ide to, treba jesť jednoducho menšie dávky a ľahšie jedlá.
Normálne som si dala segedín aj tuniaka, za iných okolností by som opuchla ale jedla som len málo a väčším časovým odstupom. Tiež som začala používať chlorelu (morskú riasu v tabletkách)možno aj tá trochu pomohla. Samozrehme som schudla čo celej rodine vadí lebo inak som celý život dosť štíhla ale ja to neriešim, hlavne že neopuchnem. Občas ma svrbí pokožka (najmä pri kečupe a kysnutom ceste, tiež bacha na veľa čokolády)ale inak je to v pohode. Mňa trápila celý život bolesť hlavy, to tiež ustupuje ale pridružila sa nespavosť resp. prerušovaný spánok a to nie je dobré, uberá to veľa energie.

Toto sú moje postrehy, majte sa pekne a veľa šťastia pri výbere jedla!!!
Pozor tiež na červené víno a bublinky!

DAO

Všetkých vás zdravím. Som rada, že som si mohla prečítať vaše skúsenosti s HI.
Nevedela som až do operácie, že niečo také existuje. Prevdepodobne nejaký prvok v uspávacom prostriedku u mňa vyvolal hneď na druhý deň po zjedení pomaranča, ktorý sme dostali na večeru opuch vrchnej pery. Nikdy predtým sa mi nič podobné nestalo. Odvtedy sa mi to opakuje s tým, že mi veľmi opuchne jazyk. Na alergológii mi zistili diaminooxidázu a beriem Rupafin.Žiadna veľká sláva, lebo aj tak sa mi stane, že opuchnem a vždy ma prekvapí niečo nové.