Bolest pri pohlavnom styku

Príspevok v téme: Bolest pri pohlavnom styku
KristIIIna

Ahojte,

mam 26 rokov a od zaciatku mojho pohlavneho zivota (t.j. 19r.) mam pri pohlavnom styku bolest na vstupe do posvy, resp. 2 prstoch, hoci som uplne vzrusena a uvolnena (samozrejme vlhka). Podotykam, 'vnutro' ma dostatocny priesor pri vzruseni, len ten vchod je problem. Najviac to boli pri zaciatku styku, potom to citim menej. Zvycajne sa mi po sexe urobi trhlinka pod vchodom (mimochodom). Na zaciatku mojho pohlavneho zivota to bola neznesitelna bolest, az do placu, avsak som to nechcela vzdavat, tak som sa na to obcas dala. Postupne sa to zlepsilo aspon tak, ze po prvych povedzme 10 zasunutiach pocitujem aj pozitok a bolest ustupuje do pozadia. Partner musi byt velmi opatrny, keby ho dal dnu naraz, ach to ani nechcem vediet...

Mala som asi 5 sexualnych partnerov, iba jeden z nich s najtensim penisom mi nerobil problem (Ostatni mali cca priemerne velkosti). Gynekologovia tvrdia, ze vsetko je v najlepsom poriadku. Ja si svoj problem najpravdepodobnejsie diagnostikujem ako 'znizenie elasticity posvoveho vchodu'. Takisto pre istotu pripomeniem, ze nemam ziadnu infekciu - bola som viackrat vysetrena.

Ma niektora z vas podobny problem?

Dakujem za odpovede

nechápem to?

ako tu môže niekto napísať že nemá mať sex??? a kto by chcel takú partnerku? ktorá sa s ním nikdy nebude milovať??? a ako budu mať deti??? no myslím si že ani jeden normálny muž...to sa má uzavrieť do seba a byť bez sexu celý život len preto že ju to bolí?! a čo robí človek ked ho niečo bolí??? snaží sa pomôcť si a vyliečiť sa ak sa dá nie?! nepochopím také príspevky...myslím si že ani jedna čo má takýto problém neni ľahká a promiskuitná žena, pretože ked ju to raz bolí tak si naozaj dáva pozor s kým do tej postele ide aby to vedel pochopiť a aby od neho niečo nechytila...takže v tom problém nebude ...ak ste narážali na to!!! a nieje od vás pekné ak tu takto ludí odsudzujete...ved je to forum o zdraví človeka a nespochybniteľne sem takato téma patrí pretože sa týka intímneho zdravia...a môžno si tu niekto dokáže poradiť ak nájde niekoho kto takýto problém prekonal a zažil...alebo aspon nájde pochopenie, pretože viem aké to je byť z takýchto problémov zúfalá ak sa trápi aj partner...a ten človek naozaj nevie niekedy už čo má robiť...takže na margo toho si odpustite takéto poznámky ako ked vás to bolí nesexujte!!!

KristIIIna

Odpoved: Ked sa baba pyta, ci sa urobila, tak zjavne sa neurobila, pretoze sice ma prijemne pocity, ale nie su nijak vynimocne oproti pocitom pri predohre, povedzme. Orgazmus je novy rozmer, ked ho dosiahnes, to nemozes prehliadnut ;)

A inak si si kusok pomylila temu ;)

kimimiminQa

POTREBUJEM RADU :ako pocitim ci som sa spravila ? aky to je pocit len nepovedze ze prijemny to vravi kazdy ale chcem vediet ako na to pridem ? neznamena ze ked baaba je mokra tak sa spravila tak ako to je potom ????

Feliss

No ono ja vlastne neviem ci je to psychickeho alebo fyzickeho charakteru. Nevedel to presne ani lekar. Povedal, ze mam pevne svaly pri vchode, moze to byt bud psychika alebo stavba tela. A ze bude zalezat od partnera, ako bude prebiehat sex.

1angelina23

ja som to mala tiez.. podobny problem, ale chvala bohu len mesiac myslim,..a tiez mi nic nenasla, a povedala mi ze to moze byt i psychickeho razu problem.. tak som na to pri sexe nemyslela ze ma to boli a preslo to :-)) skusaj co sa dá

KristIIIna

Feliss,

zrejme ako pises, mas psychicku poruchu. Neviem ti poradit, lebo ja to psychicke nemam. Keby si predsa chcela o tom pokecat, tak mi napis na mail anonyim@azet.sk
Vyhneme sa komentarom "frigidnych starych panien"

Feliss

Ahoj Kristina, podla toho co som citala mam uplne presne taky isty problem ako ty. A nechapem tie infantilne "erudovane" prispevky niektorych citatelov, co sem zjavne chodia podavat primitivne nazory a nie radit. Bola som stym niekolko krat u gynekologa, tiez sa potvrdilo ze som zdrava. Ale ja mam niekedy problem s bolestou aj pri vysetreni gynekolog rukami. Uplne zatinam zuby. Ale tiez len pri vchode. Gynekolog sa vyjadril ze mam prvu tretinu posvy priuzku, pevne svaly ci ako. Povedal ze je to psychickeho charakteru, tzv. vaginizmus (pripadne primitivne poznamky si odpustite! ) . Mam negativne skusenosti v minulostim takze mam iste zabrany. Ale niekedy je to v poriadku, ak som uplne uvvolnena. No dufam ze sa to casom upravi mam 19 rokov, takze mam este cas dozriet na sex. Ale je to niekedy velmi neprijemne a trapne, ked poviem partnerovi ze ma to boli ze musi velmi pomaly. A este jedna vec, gynekolog mi este povedal ze by mozno pomohli venušine gulicky, na "rozvicenie" alebo co :D aj ked si neviem predstavit behat s nimi niekde :) to asi nie..... Nelly

marika_č

Po testoch,ktoré vylúčili bakteriálnu infekciu,usúdila jej gynekologička,že pôvodcom týchto problémov je vírus.
Ako som predtým písala,po pôrode sa tento hendykep spontánne vyriešil.
Nie je však zaručené,že na staré kolená(po poklese imunity)nenastane recidíva

KristIIIna

Odkial vies, ze u nej islo o virusovu infekciu, niekde sa jej to potvrdilo?

Ak je to len dohad (nepotvrdene testami), rovnako dobre by mohlo ist (ako som uz naznacila) o znizenu elasticitu, a pri prorode sa slabo pruzne miesto musi narusit/natrhnut. To je moja hypoteza.