Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)

Príspevok v téme: Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)
Tatiana85

Rada by som sa s vami podelila o svoj príbeh,resp.problém... keďže mňa samotnú odrádzajú dlhé články, budem sa snažiť byť čo najstručnejšia :)
Pred rokom a pol som bola doma,nezamestnaná a po večeroch som sa nudila a vysedávala na internete. Písala si s ľuďmi,priateľmi...a vysedávala som tam pri dobrých debatách aj do tretej-štvrtej... niekedey šla moja mamina o pol šiestej do práce a ja som vtedy len zaspávala. Teda som mala celý biorytmus prevrátený a vstávala som vždy po 9 hodinách,to bola moja celoživotná potreba spánku. 9 hodín a vždy pekne nerušene. Až kým jedného dňa nezačali susedia prerábať byt, vŕtať a to okolo 8-ej...no keďže ja som šla o 5-tej do postele, zobudila som sa po troch hodinách a ďalej len problematicky zaspávala. To bol vlastne začiatok všetkého a odvtedy už susedia stokrát byt prerobili a ja už rok a pol!!!!!! trpím tým,že sa stále budím. PO 2-3 hodinách sa celú noc budím,už ani neviem aké to je sa vyspať. Samozrejme som z toho nervózna,podráždená,schudla som, doktor mi povedal,že som neurotická, iná doktorka že som "rozbitá" ale skúste niekto rok a pol nespať. Tak som vyskúšala všetky vyšetrenie a najnovšie- Magnetická rezonancia- mi zistila,že mám nejakú cystu 1,6mm krát 1,1mm v epifáze mozgu,ktorá vylučuje(produkuje?) melatonín a je teda priamo zodpovedná za spánok. Lenže nik nevie či je len na okraji alebo v celom priestore a či to vlastne môže byť ono, skúšali zistiť kde sa dajú robiť testy na melatonín,aby vedeli či ho nemám málo atd.. Lenže testy sa nikde na SVK ani v Česku nerobia a tým sa zrejme moja zdravotná karta zavrela so slovami- Je mi ľúto. Tú to noc som chcela byť "šikovná",tak som si dala pred spaním Melatonín (tabletka) s tým,že ak ho mám málo,budem ho užívať istú dobu a uvidím či to niečo urobí. Ani neviem ako opísať túto noc. Ako v delíriu..ak som sa nezobudila 20 krát,prisahám že ani raz. Mala som milion snov, o smrti,diablovi...no proste blboviny a medzi tými asi 10 !! snami som sa stále len zobúdzala,no strach. Tak sa teraz bojím si ho dať večer znovu. Ani neviem prečo sem píšem... zrejme mi nemá kto ako pomôcť... podotýkam,že všetky vtipné veci ako mliečko s medom, bylinkové čaje a iné hlúposti sú môjmu telu na smiech, rovnako ako silné tabletky od psychiatričky. Nič môjmu telu nezabráni spať dlhšie ako 4 hodiny...ale to už sú tie rekordné lepšie noci.
(teraz pozerám,že som stručná aj tak nebola:) ale nedalo sa..)

doubledog

mne melatonin zabera velmi dobre, mam po nom hlboky spanok a dobre sa vyspim, aj ked rano som potom trosku omameny

ale pouzivam ho hlavne ked cestujem a prvy noc spim na novom mieste

ale lepsie mi zaberaju byliny ako je medovka, valeriana, levandula

Lulu2011

rng - v kazdej lekarni je, inak skusenost s nim nemam, mne to pride ako homeopatikum, neviem preco mam z toho taky pocit

zabera to niekomu, aby sa neprebudzal casto?

RNG

Viacero,krajin v EU nedovoli dovazat melatonin, mate pravdu, Slovensko medzi nimi dnes nie je. Ja si to totiz pamatam este z casu, ked som sa snazil dovazat rozne doplnky na Slovensko a melatonin ako potravinovy doplnok mi vtedy nechceli odsuhlasit.
Pozrite napr na
www.lef.org

jvc

Nedychanie pocas spanku sa vola spankove apnoe sa mi zda. Zahlienenost moze sposobovat suchy vzduch.

Slnce vies co ma napadlo? Neutrpel tvoj mozog tym prudkym zobudenim sok, tak teraz sa snazi tomu vyvarovat tak sa prebudis..no len tak nahlas premyslam namiesto toho aby som spal...

Lulu2011

slnco - no vidis, mozno sme na nieco senzitivne :)))neviem, ci len ja mam taku smolu, ale vacsinou natrafim na lekarov, ktorí si nevedia dat rady a pri tom som presvedcena, ze CT tela by odhalilo pricinu, bez nejakeho hutania, tebe uz nepatraju po pricine?

slnco

Laurina22- neviem koho sa teraz pýtaš,či mňa alebo Lulu..:) Ja som spávala celý život normálne,bez problémov...9 celých hodín.. ale odkedy ma to vŕtanie budilo,nespím. Na hlavu je to celé. A lieky na spanie ma uspia,omámia...majú predĺžený účinok a potom som pol dňa ešte mimo a hlavne- nepomáhajú mi nezobúdzať sa stále v noci.

Laurina22

Raz davali takuto slecnu v jednom TV programe,myslim ze na CT2.

A nikto jej taktiez nevedel pomoct,ona jednoducho nespala.Len driemala tak ako ty ale nikdy jej telo nedokazalo zazit fazu spanku.

Viem,ze jej ani nepmohli,teda aspon v tej relacii.

AKo na teba posobia lieky na spanie?

slnco

Lulu2011- normálne som mala pocit,že si robíš srandu. Túto noc som aj celkom dobre spala..tiež som bola len 1-2 krát hore. :))
To čo píšeš znie vážne... naozaj nechápem imbecilných doktorov,ktorí neberú vážne,ked človek trpí a príde za nimi. Načo sú potom doktormi??? Len aby zhrabli plat a človek sám o sebe im je na smiech. Myslím,že už to samotné,že ráno vstaneš zahlienená,neni normálne. Pravdu povediac, ja som chodila po doktoroch a tí už ma odporúčali kade tade,keďže sami nevedia čo mi je. A ked som mala ísť na magnetickú rezonanciu,tak ma najprv doktor vysmial a potom ked zistil,že ozaj tam nejakú cystičku mám, nevedel si dať rady. Byť tebou,tak sa doslova vnucujem a chodím kde sa dá, len aby si niekto pomohol... to skrátka nie je normálne. Držím palce na dnešnú noc.
BJ- neskúšala, idem pozrieť do googlu,čo to je :)