Zapálený piercing v pupku

Príspevok v téme: Zapálený piercing v pupku
MMiriaMM

Dobrý večer, pred mesiacom som si dala spraviť piercing do pupku. Pekne sa mi hojil no v sobotu som si ho zadrela o tričko. Mám to veľmi bolestivé, opuchnuté a celé okolie tvrdé. Môžete mi prosím vás poradiť čo mám použiť aby sa mi opuch zmenšil a bolesť ustúpla? Bojím sa že čoskoro prídu horúčky a to by som veľmi nechcela. Takisto ako by som nechcela prísť ani o ten pierc :o( Ďakujem vopred za akúkoľvek snahu o pomoc a rady :o( už som zúfalá :o(
Mimka

bibi123

betadine je dobry... piercing v pupku mam uz niekolko rokov. Tiez som mala na zaciatku podobny problem, mala som orig.titanovu cinku, po mesiaci som si ju chcela vymenit za chir.ocel s tazkym priveskom, tak tiez som si uzila svoje... neviem, ja by som sa to snazila vyberat a dezinfikovat.

jankaaaaaaaaa

sol nedrazdi velmi, praveze to tam dezinfikuje a vytiahne hnis.
ale ten roztok co mas, nieje zly, ale skor posobi "len" protizapalovo, ako liecivo.
ja som si osetrovala piercing v chrupavke ucha tou solou a nebol problem. nestipalo to.

MMiriaMM

jankaaaa, dávam si na to zatiaľ betadine. Počula som že sol len zbytočne podráždi a bude ma to oveľa viac štípať a bolieť. Mám to dosť citlivé, opuchnuté a tvrdé :o(

MMiriaMM

A mohla by som sa spýtať či máš stým osobné skúsenosti? Vyteká mi stadiaľ taka vodička ktora ked uschne je ako zasušený hnis :o( bojím sa že keď ho vyberiem už ho naspäť nedám. Nie je možné že za tú dobu(3-4 hod) i tam tá vodička zaschne a už ho tam nevrátim??? Čo sa týka dezinfikácie a čistých rúk pri výmene a čistení mi je jednooznačné. Každopádne veľmi ďakujem za radu ale bojím sa toho zarastenia alebo uschnutia vodičky v ranke :o( (3-4 hod.)

jankaaaaaaaaa

urcite nevyberaj, koza sa tym este viac poskodi. ja na tvojom mieste by som navstivila studio kde si si to davala robit. dovtedy si kup morsku sol, rozpust ju v teplej vode a potieraj si tym piercing. ale nie casto. tak 3x denne.

bibi123

na Tvojom mieste by som dala piercing prec... ak nie uplne, tak by som ho aspon 4x denne vybrala na nejake 3-4hodiny(aby Ti nezarastla dierka a aby sa Ti ranka zahojila)a davala by som si na to svedske byliny, alebo nieco, co Ti pomoze skoro ranku zahojit...nezabudni si vzdy piercing pred vlozenim vydezinfikovat