pre vsetkych mladych (kludne aj starych)

Príspevok v téme: pre vsetkych mladych (kludne aj starych)
skaufinin

mozeme mat este pesimistickejsiu buducnost? svetova ekonomika sa rozpada pred ocami, tisice tisicov moslimov denne prudia do europy a nasilne uplatnuju sariu a vsetky ich zakony na kazdeho bez rozdielu, s atomovkami a novymi zbranami to bude najkrvavejsia svetova vojna, cigani nas okradaju cez dane aj na uliciach, vsade je spina a neporiadok a nikto z kompetentnych sa o to nestara, totalna dekadencia umenia, kultura rzodrobena na kusy z ktorych vacsina nema v sebe NIC, komicke rebricky hodnot, skuste sa niekedy zapocuvat, ako sa matky rozpravaju s 3rocnymi detmi (to co si urobil?? si kompletny? *facka* a co ja s tym teraz?? ty si fakt idiot!!), bojim sa zacat o vojnovych a hladujucich krajinach... je to prilis zle nez aby sa to dalo komentovat. ma zmysel tu zit?

BJ

Lillia - Pravdepodobne sa mylis, lebo citam velmi malo. Z ezoterikych veci som cital v roku 2005,2006, precital som knihy Miguela Ruiza, a v tom case som sa venoval aj ci-kungu, takze som precital niekolko knih od Dr. Jwing-Ming Yanga ( en.wikipedia.org )
Citaval som aj casopis Vitalita, ale s tym som uz skoncil. Ezoterika sa mi zacala javit ako prilis nezjednotena, a ezoterici viac biznis-mani, ktori nevedu ludi k pravej podstate, teda neberu poznanie komplexne, ale vzdy len ciastocne.
Tazko povedat, ci by som ci-kung bral ako ezoteriku, ja vlastne ani neviem definiciu ezoteriky. Viem len, ze zatial v kazdom ezoterikovi, a jeho teorii, som videl obrovske medzery v poznani, hlavne kvoli tomu, aby to dobre vyzeralo, a javilo sa to mysticky, aby to pritahovalo pozornost ludi a namotavalo ich to... ale bohuzial, pre ich skodu, ich to udrziava v ciastocnom poznani, ktore ma hranice a oni sa potom urputne brania vyjst z tychto hranic, niekedy mi prijdu az zfanatizovani (napr. prilisny optimisti, typu Secret... ze vsetko sa da pritiahnut myslienkou a zakonom gravitacie... aj peniaze atd...) Cize, ezoteriku vlastne neuznavam a knih z tejto oblasti som precital mozno tak do desat.

Co sa tyka "koncu sveta", nazor ti samozrejme neberem, ako asi nemozes ani ty mne, a len cas ukaze, kto z nas mal vo svojej vizii pravdu. Ja som otvoreny akejkolvek diskusii v tomto smere, teda samozrejme, ak povies, ze mas taky pocit, ako ja, tak tam vela nadiskutujeme, ale ak ma niekto nejake teorie, preco by to nemalo nastat v blizkej dobe, rad si to precitam.

Ja prihodim dalsiu uvahu, preco si myslim, ze to nastane uz velmi skoro.
Staci si pozriet tento dokument www.youtube.com
a je jasne, ze viac ako 10 rokov sa tato spolocnost nemoze udrzat, len kvoli problemu ropy. To nieje zdakela jediny problem, takze to bude urcite menej ako 10 rokov. Ropa sa nahradit neda, nejde len o palivo pre automobilovy priemysel. V tom dokumente vidno, ze najvacsi problem, ktory vyvola nedostatok ropy, je nedostatok plastov, a nedostatocne hnojenie pody vo velkom. Nepojde to urobit tak lacno, tym padom jedlo zacne byt prilis vzacne. Tym padom je jasne, ze na 7 miliardovu populaciu mozeme zabudnut, horko-tazko sa tu ber ropy bude dat uzivit 1 miliarda. No a teraz pointa. Neverim, ze ti najbohatsi dovolia, aby sa ropa vycerpala. Radsej vyvolaju kolaps, aby doslo k zriedeniu populacie, a hlavne od toho, aby prestali pouzivat ropu. A zvysok ropy si nechaju oni... na armadu, na zivot, ktori mali. Cize, to mnozstvo na 10 rokov pre 7 miliard, si necha mala komunita najbohatsich, a vystaci im aj na 500 rokov. Nikto ma nepresvedci, ze to neurobia. Je to celkom logicke, ze si takto udrzia blahobyt a bohatstvo, ktore moze fungovat len na zaklade ropy. A kedy to urobia? O teraz porozmyslajte, kedy to budu chciet urobit, o 5 rokov, alebo o rok? Co najskor. Podla mna je to uz dopredu naplanovane, a o 5 rokov mi pripada, ze by sa vytazila vacsina zo zasob ropy, takze si myslim, ze to budu chciet vyvolat co najskor. Ok, ked to spiemerujem, to je az za 2,5 roku, ale ako som pisal, nejde len o ropu, a ked sa bude plan tychto bezcitnych bytosti dat uskutocnit uz za rok, nieje dovod, aby to bolo neskor. Cas hra proti nim. A z vyvoju ekonomiky mam pocit, ze uskutocnit to o rok, nebude problem. Teraz by bolo este priskoro, nieje vybudovana dostatocna globalna moc... ale s globalnou centralnou bankou, a neviem akymi zjednotenymi peniazmi v mene dlhovej krizy, to uz bude ina situacia. A v krize tie veci budu pretlacat velmi rychlo, za rok sa moze vela zmenit, viac na co sme boli doteraz zvyknuti.

lillia

BJ, ja myslim, ze v r. 2012 sa nic z toho co opisujes, nestane :-) ze sa konci majsky kalendar, to este nemusi vela znamenat. v niecom s tebou suhlasim, ale tomu musi predist este mnoho udalosti, si myslim.
"duchovne okienka" mi neprekazaju :-), ale podla toho tvojho sa mi zda, ze citas vela ezoterickej literatury :-O alebo sa mylim?

BJ

To tu do podrobnosti nebudem pisat, napisal som svoj nazor, o tom je ta tema. Toto forum sa mi vobec nezda vhodne, na to su ine. :-)

marha

Alebo co najviac ludi ucit, ako si elektrinu vyrobit (a chlieb bez pece a ohna) a to z dovodu, ze to budu robit doma a nebudu pre to chodit ku mne, lebo som si dal tu namahu sa nieco naucit, tj. poskladal som si daznik ked bolo slnecno. Genius ako ja nemoze zomriet, budem potrebny v postapokaliptickom svete :)

marha

BJ

"novy zaciatok"

ja sa uz neviem dockat na ten "reset" a "new game"

len musim dufat, ze ta hra bude cistejsia, a tie takzvane bytosti sa mi nebudu miesat do hry..

marha

A co parny stroj ? ;)

Nie je tazke ho zostrojit..

A moze generoval elektrinu (i ked ak pojde elektronika do vecnych lovist vdaka EMP, tak mi bude aj hento nanic..

Avsak, myslim ze stare auta bez elektroniky by to mohli prezit..

BJ

Marha, o tom ako sa psychicky pripravujem, by sa mozno dal viest nejaky dennik, ale zatial ho netuzim pisat a delit sa s nim. :-)
Na realizovanie hocico treba peniaze, takze vacsinu casu stracam s tym. Pripravujem sa tak, ze sa odputavam od dlhov, televizie, snazim sa minat co najmenej na jedlo, atd. Obzerstvo bude najhorsie, takze kto zvladne tyzdnovu hladovku, bude mat navrch. :-) Staci si skusit dat jednodnovu hladovku, a clovek zisti, co je to udrzat si psychiku pocas hladu. :-)
Ale najtazsie je sa na tu zmenu pozerat ako na novy zaciatok a udrzat si optimizmus. Rovnako by sa malo pozerat na smrt, ale co uz, ked sme zo smrti spravili (my ako nasa spolocnost) najvacsieho strasiaka a lutujeme sa navzajom.

BJ

Prepolovanie moze a nemusi nastat, neskumal som to dopodrobna. Neviem totiz, ci je to potrebne. Ak nastane, a vyradi sa k tomu este aj elektronika, bude to este o nieco tazsie, lebo takto si clovek mohol aspon poriesit generator, a coto nanho napojit. V zasade ale, v zivote bez elektriky velky rozdiel medzi stavom "mam generator" a "nemam generator" nebude.
Vacsina generatorov je na naftu/benzin, a ten bude hodny zlata. Ak budes mat niekde zasoby, budes potrebovat zbrane a armadnu silu, aby si si to uchranil. Solarne panely neskryjes tak lahko. Vlastorucne zostrojenu vodnu alebo veternu elektraren tiez nie. Baterky casom dojdu. Treba byt optimista, a s elektronikou ratat ako s bonusom, ale byt pripraveny existovat aj bez nej.