Som ZŤP a potrebujem bezbarierovo prerobit kúpelňu

gabča

Dobry den chcem sa spytat je to pravda ze ked poziadam o prerobenie kupelne pre svokru a priznaju jej tie peniaze ale musi po prerabke zit 7 rokov lebo inak tie peniaze za prispevok musime vratit?Dakujem

continental

Zdravím mám nejake skusenosti tiež som nedopadol naj pri vybavovaní papierou va urade ale postup je nasledovny treba zajst na urad práce tam je oddelenie ktore sa zaobera ztp ony vám daju tlačivo ktore treba zaniest obvodnemu lekárovy ktorý vam je povinný vypisat a samozrejme doložit konkretnu správu a potom to zaniest na urad a musíte si urobiť ručny nákres kupelne z metrami kolko to má a ako to vyzerá pred všetko tam nakresliť a samozrejme po ako to bude vyzerat a zaniest im to tam .Ony k vám pošlu ludí ktorý si to nafotia a čakáte asi tak 3mesiace a potom vám pošlu vyrozumenie či vám to schvalia Dovidenia

malaanka

Presne ti to povedala ninka.Neviem,či si už bola posúdená na sociálke,to je iné posúdenie ako na invalidný dôchodok.Ja som mala prerábanú kúpeľňu.Na sociálke ma najprv posúdili/miera postihnutia v % a potom som mala povedať aké kompenzácie potrebujem.To nemusíš mať len prerábanie kúpelne ale aj bytu na bezbariérový,asistenciu a iné.Na sociálke by ťa mali o všetkom informovať.

ninka255

veď zájdi na odbor soc.vecí a oni Ti všetko povedia čo k tomu potrebuješ. najskôr musíš byť posúdená od posudkového lekára a mať v ruke rozhodnutie že Ti to priznávajú.