Detralex verzus Mobiven

Príspevok v téme: Detralex verzus Mobiven
kava4

Takmer to isté zloženie, rovnaké množstvo účinnej látky, iný výrobca, diametrálne odlišná cena. A tak sa pýtam, prečo? Čo je za tým?
Detralex je liek z Francúzska a bol ako prvý patentovaný, dostať ho kúpiť len na lekársky predpis, pričom väčšiu časť, 11 EUR hradí pacient, zvyšnú ¼ poisťovňa. Mobiven je genericum od českého výrobcu Vulm, obsahuje rovnako mikronizovaný diosmín 450 mg, hesperidín 50 mg a navyše ešte aj 30 mg escín, ale je výrazne lacnejší a navyše ho dostať kúpiť aj bez prepisu. Keď som na túto skutočnosť, že existuje lacnejšia náhrada Detralexu upoznornila moju lekárku, ktorá ho používa na kŕčové žily, schuti sa zasmiala, a použila prirovnanie, citujem: „to je ako keby ste chceli porovnávať mercedes s trabantom“. Chcela mi tým azda naznačiť, že Mobiven je menej účinný? Možno tomu chce iba sama veriť. Chápem, veď každý chce predsa pre seba a svojich blízkych ten najlepší liek. Ale drahší zahraničný liek, nie vždy musí automaticky znamenať liek kvalitnejší. I liek generický je rovnako účinný ako originál alebo sa mýlim? Detralex je skrátka značka, stávka na kvalitu a istotu. Mobiven je síce lacnejší a navyše bez predpisu a uznávam, to môže v ľuďoch tak trochu vyvolať nedôveru, a človek si hovorí, kde je háčik, ale myslím, že neoprávnene. Možno žiadny nieje. Lacnejší je z viacerých dôvodov, tak za prvé, je z Česka, tzn. že náklady na dopravu sú menšie ako z Francúzka, a za druhé do ich ceny sa nezapočítavajú náklady na výskum a vývoj lieku a za tretie konkurujú si nižšími cenami. Apropó, vedeli ste, že podiel generických liekov na trhu SR tvorí asi 70%. Vidím tu ešte jeden dôvod, prečo ho lekári s obľubou predpisujú, uprednostňujú namiesto Mobivenu, jednoducho kvôli peniazom, ktoré im z toho plynú. To, aký obchodný zástupcovia farmaceutických firiem ich navštevujú a aké provízie či výhody im na oplátku ponúkajú, už my pacienti totiž nevidíme.

DetralexMobiven

aj jeden aj druhý môže spôsobiť dokonca alergickú reakciu, niekto jednoducho mikronizovaný diosmín neznáša

zuzu27

Chcem sa podelit so skusenostou, ked som mala moznost byt zaradena do vyskumu ucinnosti Detralexu (asi pred 10-12 rokmi), ked som este zila v Prahe. Liek som dostavala pocas ucasti zdarma, avsak zaroven mi bolo lekarkou naznacene, ze ak chcem dostat dalsiu davku, mala by som uviest, ze liek pomaha, teda zaciarknut lepsi vysledok po pouziti prveho balenia. Takze asi tolko k prieskumom a "tento najlepsie pomaha". Uprimne povedane, velku zmenu som nezbadala. Po rokoch sa moje krcove zily mierne zhorsili, znovu som ho zacala brat s pauzami, ako radila moja Dr uz na SK. Ako viacerym v diskusii mi samozrejme poradila ako prvy detralex, vraj je najlepsi. Verim, ze nieco z toho ti lekari urcite maju. Nevravim, ze nepomaha, ale po tom, co tu citam, vsak skusim aj lacnejsiu alternativu.

babi Lida

Dobrý den,
narazila jsem konečně na stránku, kde se nezavrhují náhrady Detralexu, ale chtěla bych se zeptat - lékař mi předepsal 2 tablety Detralexu denně a na Mobivenalu se stejným (téměř) složením je pouze 1 denně s tím, že by se nemělo dávkování překračovat. Nevíte, prosím, někdo, jak to je?
Děkuji za případnou odezvu.

9855664111

Aby sme nemuseli kupovať Detralex, tak treba jesť zelenú listovú zeleninu ale poriadne ju požuť - bude tak mikrolizovaná, že ani Detralex tak nie je. A keď hovoríme o peniazoch za listovú zeleninu, tak aj žihľava, púpava, medvedí cesnak je tiež zelená. Kto nemá chlopne v cievach vrodené, tak nemá stáť a sedieť, má byť v pohybe, aby pumpoval krv proti zemskej gravitácii. Aby sme nemali hemoroidy, tak máme ísť na potrebu vtedy, keď dá telo signál. Inak stolica zatvrdne, tlačí na žilu...

eam

Tiež som dávala prednosť Detralexu na hemoroidy, mala som pocit, že je lepší ako Mobiven, no naposledy som si predsa len kúpila keďže je lacnejší Mobiven a pomohol tak isto. Môj lekár mi tiež povedal, že majú rovnaké účinky.

dadam

Beriem Detralex asi dva týždne, prvé dva tri dni som sa cítila lepšie, nohy prekrvené, neopúchali, ale potom začali hnačky, cítila som sa nafúknutá a nervózna. Mávam nízky tlak, zrejme ma to prekrvilo až bárs a môj organizmus to celkom nezvládol . Mal niekto taký istý problém ?

zuzana59

absolutne nemozete porovnavat detralex s akymkolvek vyzivovym doplnkom,je to liek kontrolovany suklom,co je statny ustav pre kontrolu lieciv,teda ma za sebou mnozstvo studii,klinickeho testovania a je overene,ci sa vam do organizmu uvolni prestne mnozstvo ucinnej latky a ci sa vam aj vstrebe tak ako sa ma,preto aj odporucanie davkovat dve tabblety denne po jedle a ano je to porovnavat trabant a ferrari aspon z klinickeho a farmaceutickeho hladiska,ostatne pripravky,ktore na trhu mame su len vyzivove doplnky,cize vobec nezatracujem ich ucinok,lebo mnohokrat pomozu,ale 10 rokov klinickych studii maju len lieky! vyzivovy doplnok nie je kontrolovany tak pristne,tolko malo veci o tom viem a to som len farmaceut,takze ked chce laik porovnavat,mal by sa poradit s pdbornikom,ako je napriklad lekar,nie vzdy to je o peniazoch..

Hrdlo

Dobry den. Ja som uzival detralex asi dva roky, mam krcove zily,velmi mi pomohol,uz po troch dnoch sa mi stav zlepsil. Mal som predpisane dve tabletky rano.Pretoze bol velmi drahy zacal som brat mobivenal s aescinom,ktory je podstatne lacnejsi,kupujem ho cez internet .Je to uz aj 5 rokov,niekedy ho aj vynecham, alebo zoberiem iba jednu rano.Moj stav sa nezhorsil, dokonca sa mi zda byt lepsi, mozno preto ze obsahuje aescin, co je vytazok z pagastanu