Pridavky na deti - buzeracia uradu

Príspevok v téme: Pridavky na deti - buzeracia uradu
saskia123

Dobry den,

chcem sa spytat, ci neviete ako je to zo zakona, ked dcera prestupila z 1 VS na druhu tento rok, cize v lete chodila este do tej prvej (urad doklad o tom ma) a teraz chodi do druhej (aj o tom urad doklad ma), no aj napriek tomu pozaduje opat doklad, ze od kedy do kedy chodila do tej prvej, lebo inak neuznaju narok na pridavky, resp ich retrospektivne zoberu. Je to mozne, ked kazdy semester im tam vsetky doklady (potvrdenia o navsteve skoly) doniesla? Vdaka.

0vecka

2 muc videl si to potvrdenie ? co ked sa tam pise ze dotycna xy je studentkou od xx.xx.xxxx do yy.yy.yyyy ... netusis kde ta slecna studuje a ako to tam je....

muc

co je na potvrdeni napisane??? ze NASTUPILA!!! na VS. ak ty z takeho dokladu vies hned aj vydedukovat, k akemu datumu v danom akad. roku skolu nechala, tak davam pred tebou klobuk dole! potom si vizionar.
a precitaj si znova odpovede a porozmyslaj, ci jej nebolo poradene....

pekny vecer

0vecka

nj ale to je uz asi napisane na tom prvom potvrdeni... pravda je len ta ze tuto na fore jej nikto nemoze nic poradit... proste ak to raz na urade vyzaduju tak to treba dat a basta...

muc

vsak presne toto nevie ani urad a preto potrebuje potvrdenie skoly, k akemu datumu student ukoncil studium. nic viac a nic menej. o tomto tu tocime uz 3. den.

0vecka

2 muc je mozne ze sa studium neda nijako prerusit skratka studuje ten rok ci uz tam chodi alebo nie ... nevieme o akom state to hovoria....

muc

ovecka odkial ma vediet urad, ci dany student pisomne neukoncil studium uz napr.hned v novembri??? lebo existuje moznost ukoncit studium a pisomne o tom informovat skolu, alebo aj moznost "nechat sa vyhodit" na konci akad. roka. rodinne pridavky sa vyplacaju iba v pripade, ak dieta studuje dennou formou a nedovrsilo 25. rok veku.

0vecka

no ja som to tak pochopil ze ten skolsky system je taky ze ak raz je v roku 2010/2011 studentskou tak nou ostava aj ked nespravi skusky ... a az potom ju nepustia do roku 2011/2012 a teda ten doklad fakt nema zmysel....

a pls neobuvajte sa tu do ludi, je to primitivne...

muc

saskia nepis hluposti. potvrdenie o navsteve skoly sa podava raz a to hned po zapise do rocnika -t.j. v septembri, a je to doklad na cely akademicky rok. takze v letnom semestri tvoja dcera nedokladovala na 100% nic.

....a podla mna ty este stale netusis o co tu ide, vsak? aj mne je luto tej dotycnej pani na urade....
a tymto koncim, nakolko ani moja trpezlivost nie je bezhranicna..