Hnačka, Zápcha, ...

Príspevok v téme: Hnačka, Zápcha, ...
Peter1994

Ahojte. Mám už asi 3 roky problém s hnačkou. Väčšinou je to tak, že ma bolí brucho, niekedy sú to veľmi nepríjemné kŕče (tá bolesť sa niekedy nedá vydržať), sedím aj hodinu na záchode a mám hnačku. Tú hnačku mám 1-2 dni a potom sa aj týždeň nemôžem s prepačením vys*ať. Potom sa to opakuje...Kŕče, hnačka,... Pár dni to je v pohode a potom zas.. Už neviem čo s tým, teraz jem "GS Laktobacili FORTE s prebiotiky"...Prosím, pomôžte mi, čítal som ze kvoli zápche sa do krvi a orgánov dostávaju toxické látky, ktoré ma môžu otráviť. A o hnačke, že "Priebeh môže byť vážny a dlhotrvajúca hnačka môže spôsobiť i nevítaný koniec života človeka." :( Fakt sa bojím :(

Veronika3991

aj mne sa dlho a casto striedali hnacky a zapchy, az som si myslela, ze som sa zblaznila... Potom mi lekar vravel, ze to je syndrom drazdiveho creva, ktoreho pricina je casto v hlave, to som si myslela, ze som blazon uz nacisto... Ale probiotika co mi pomohol zabrali, samozrejme, radil aj prestat sa stresovat, len to je v dnesnom svete dost tazke niekedy... takze este stale obcas mavam hnacky, ale musim zaklopat, uz dlho sa mi nestalo, ze by ma to zastihlo v nejakej neprijemnej chvili... takze odporucam, nebat sa ist k lekarovi, aj ked si myslite, ze vam sibe alebo sa hanbite....

Siab

tieto priznaky su typicke pre syndrom drazdiveho creva... Pomoct mozu probiotika, ale samozrejme aj uprava stravy, pohyb... Skuste pozriet www.cojeibs.sk

rajooo

no ja mám každodennú hnačku už aj viac ako rok.. po doktoroch som sa nachodil až až , a stále neviem čo mi je :)

maruska123

moj zlaty, kazdy si je strojcom vlastneho stastia..ked budes sedet na zadku a nic nerobit, tak ho ani lepsi mat nebudes...a lepsi ho nebudes mat dovtedy, pokym sam nebudes chcet

RNG

Nuz keby lekari mali kazdeho, co ma hnacku vysetrovat sondami, tak by si potrebovala ovela viac lekarov.A pravdepodobnost komplikacii pri pouziti sond by prudko narastla ovela castejsimi vysetrovaniami.
Zbavit sa hnaciek prirodzene nie je zla rada, a to co najskor, hlavne ked na to clovek pouziva neskodne prirodne prostriedky, lekarmi schvalene neskodne potravinove doplnky.
Nuz co sa tyka zdraveho rozumu, ten ma mat aj moznost vyberu rad od roznych lekarov, nie len monopolnej organizovanej mediciny, co vladne dnes na svete a snazi sa potlacit akukolvek konkurenciu.