OCD a vtierave myslienky v sex. oblasti

Príspevok v téme: OCD a vtierave myslienky v sex. oblasti
sandra21

Zdravim, chcem sa opytat, ci niekto s OCD mava vtierave myslienky tykajuce sa sex. oblasti? Mam priatela a milujem ho, ale v pritomnosti inych muzov mavam zvlastne pocity a myslienky sposobujuce velku uzkost a strach, ze konam nieco zle... Mam pocit, ze podvadzam priatela, ked ma napadne taka myslienka a bojim sa citim velke napatie a nepokoj...

bibba

a ano, priatel vie o mojich problemoch. hovori mi, aby som nebrala lieky a podobne, ale presne ako vravis, ludia, ktori ps. problemami netrpia to nevedia pochopit. ale zase ze by som mala nutkanie ho podviest, to zas nie. len alkohol niekedy robi svoje. a vela flirtujem ked si trosku vypijem...

sandra21

Vie tvoj priatel o tvojich problemoch? Mojmu som to povedala, ale ako kazdy clovek, ktory netrpi ziadnou psychickou poruchou to nedokaze pochopit... Ja mam neskutocne vycitky svedomia a uz neviem co mam robit... citim sa akoby som ho podviedla, zradilaa... nedokazem vydrzat v blizkosti ineho chalana lebo citim nepokoj a strach ze ma napadne nieco zle a ze sa neovladnem... ale niekedy je to v pohode, ale vacsinou ked som prec z domu ( v skole v inom meste) tak som takaa.... neviem ale velmi sa bojim, ze ho stratim, lebo tie myslienky ma nicia...

bibba

vies co, od psychiatricky mam diagnozu depresivne epizody, ale ja som taky mix vsetkeho si myslim. je toho ovela viac a vsetko sa mi jej nexce hovorit. je mozne, ze mam nieco aj z OCD...

sandra21

bibba a ty mas OCD alebo len pocitujes naklonnost k inym chalanom? ja mam problem, ktory chcem riesit ale moj psychiater ma nechape... asi ma uz syndrom vyhorenia, pretoze mi do oci povedal, ze on je detsky a na mna nema tolko casu, kedze uz studujem na vyske a ze sa so mnou akurat porozprava ale terapiu uz nebude riesit... ja skor potrebujem niekoho, kto mi dokaze pomoct... ja sa do istej miery citim ako normalny plnohodnotny clovek, ale su chvilky, kedy sa bojim, ze s nedokazem ovladat, ze podvediem priatela, ktoreho milujem.. OCD sa dotyka vzdy toho co najviac milujem a neskutocne si to vycitam... Mozno je to vychovou, mozno tym, ze som nemala vela vztahov a prave preto citim zvlastne pocity v pritomnosti muzov... ale co mam robit? aku terapiu odporucate?

sandra21

No mne priatel stale hovori, ze nikto iny ho nezaujima, ze kasle na ostatnych, ze si ich ani nevsima... lenze o to viac ma to trapi... ja skratka mam az strach z muzov... neviem, velmi sa bojim, ze sa nejako neovladnem a mam pocit vycitiek, ked mam vtierave myslienky ohladne sexu...

bibba

sandra... no ja neviem. mam teraz velmi cerstvy vztah, ale tiez si predstavujem vselico niekedy, aj ked ho lubim. a minule sme sa STRASNE BRUTALNE pohadali lebo som pred jeho ocami flirtovala s JEHO kamaratmi :( tiez sa neviem ovladat... chcem a musim sa zmenit...

Maoam

a teda skus si dovolit ju prezit, vychutnat vo svojom terajsom vztahu, myslim ze potom tie nutkave myslienky oslabnu

a je uplne normalne, ze sa ti fyzicka pacia aj ini muzi, aj tvojmu priatelovi sa fyzicky pacia ine zeny, to je normalne, pokial sa len po nich obzrie ale nic s nimi nema, je to OK, rovnako ako u teba, pozries ale nic s nimi nemas :-)

netrap sa pre to, je to uplne v norme

Maoam

mozno by si mohla skusit prijat seba samu taku, aka si NAOZAJ a nie taku, ako ti bolo vtlkane do hlavy, ked si vyrastala

byt ziadostiva nie je nic zle, hriesne ani opovrhnutia hodne, prave naopak, je to prirodzene kedze aj ty mas v sebe sexualny pud ako kazdy iny clovek a mas pravo na vlastnu sexualitu, ktora ta bude uspokojovat

skor si zablokovana (zrejme blba vychova)