Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolonoskopia

zuzicenka

Ahojte. Ja som bola na kolonoskopii dnes. Nemusela som predtym drzat ziadnu dietu, iba rano predtym pouzit pripravok Yal. Je to nieco ako klystir.

Nechcem nikoho strasit, ale bolelo to hrozne. Vydrzala som iba po 90 cm. A to nie som ziadna padavka. Ako pisala MaariSSa, asi to ozaj maju stihle zeny horsie :(
Plus este zevraj mam syndrom drazdiveho creva, co sposobilo, ze to crevo bolo nejak zuzene a bolo preto treba fukat viac vzduchu. Asi z toho ta priserna bolest.
Ak by som mala toto vysetrenie podstupit znova, tak urcite s nejakymi oblbovakmi.
Hlavne sa netreba bat povedat lekarovi, ze vas to boli.

Teraz si uz len \\\"uzivam\\\" veci suvisiace s odchadzanim nahromadeneho vzduchu :)

Drzim palce vsetkym, ktorych to este len caka

obálka

MaariSSa, ďakujem pekne za odpoveď. Keď som sa bola objednávať, tak mi lekár povedal, že injekciu dávajú až vtedy, keď vidia, že to už nevydržíš. Že dopredu ju nedávajú. Tak neviem. Inak tiež hovoril, že 90% pacientov to vydrží bez tej injekcie. Jedni horšie, druhí lepšie, ale vydržia. Ak teda hovoríš, že mladé ženy to majú ťažšie, tak to sa mám na čo "tešiť". Ja som dosť štíhlej postavy, až mi lekár povedal, že mi stačí si dať len tri sáčky toho preháňadla, že mne netreba štyri. Takže, ak to prežijem, budem rada. Ja som bola objednaná na začiatok februára, lenže akurát mám mať svoje dni, takže som sa musela preobjednať. AHOJ

MaariSSa

Obálka - ja som taktiez objednana na kolonoskopiu do NsP v Ziline, na koniec Januara. Neviem, akí su doktori tu v ZA, nakolko som predtym chodila na gastro do Cadce. Viem akurat, ze Zilina ma velku spadovu oblast, preto su ti lekari vytazení, a preto sa aj dlho caka na vysetrenie, neviem o moznosti objednat sa prednostne, skor si myslim, ze to tak nefunguje tu...kolkonskopia bola dost neprijemna, ale ked mi dali v Cadci "oblbovaciu" tabletku tak sa to dalo zniest, pytala som sa lekara ci mi to daju aj tu v ZA, ale povedal, ze oni davaju injekciu - dufam len, ze to bude tiez nejaky kvalitny oblbovak, bez toho by som to nevydrzala, velmi ma to bolelo, a najviac bolestive to maju mlade zeny, lebo su vacsinou stihle, a cim je baba stihlejsia, tym ma creva nahustene viac a vela "zakrut" tam ma a preto ta hadica ide tazko...tolko moje skusenosti...

obálka

Ahojte, ja idem na gastroskopiu 02.02. a na kolonoskopiu 21.02. Hrozne sa bojím, Ani nie tak samotného vyšetrenia, skôr toho, čo mi nájdu. Väčšiu hrôzu mám z kolonoskopie. A najhoršie na tom všetkom je toto čakanie. Najradšej by som bola, keby tam idem hneď zajtra, nech to už mám za sebou. Teraz čítam všetko, čo o tom nájdem, no neviem, či je to dobrý nápad, lebo môj strach vzrastá. Boli ste niekto na kolonoskopii v NsP v Žiline? Ako to tam ide? Dá sa aj prednostne objednať, či nie?

Milky

Pozdravujem.
Ja som isiel dobrovolne, ale nakolko ako spravny chlap sa boim bolesti, objednal som si uplnu anestezu.
Den predtym, o 12tej som si dal ten sajrajticek. Pohoda, 3x a dost..
A zakrok? Uplne, uplne bez bolesti. Ked som sa prebudil na lozku, vsetko bez naznaku, ze by mi nieco robili.
Vedla mna opisovali hororove scenare ti, co si nezaplatili uplnu anestezu, ale ja uplna, absolutna pohodicka.
A to sa mam rad..

anonym_2137

Myslím, že som to jasne opísala / viď nižšie/ a pre Wendelu, snaž sa to vypiť, lebo keď nebudeš dostatočne vyčistená, zbytočne tam pôjdeš a budeš to musieť ešte raz absolvovať.

Kjlm123 vyzerá to na gastroskopiu a nie na kolonoskopiu.

tpch

Ak ti vykaly ostanu v crevach, tak pri pohlade na monitor uvidia h.vna a nie steny criev. podla toho sa rozhodni, ci to vypijes, alebo nie.

Wendela

Ahojte .. tak zajtra to čaká aj mňa. strašne sa bojím .. len sa chcem opýtať, že či to musím vypiť všetok ten humus kentus,?? lebo ja aj vracam aj kackam z toho :( je to strašne nechutné ... som zvládla 2 litre ale na viac si netrúfam.... prosím napíšte mi niekto Ďakujem

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.