Kolonoskopia

Borgy

Text: Bol som dnes na kolonosk. a bol som príjemne prekvapený hladkým priebehom celej akcie. Vôbec to nebolelo aj bez injekcie a trvalo to asi 30 min. aj s vybratím troch malých polypov ( podotýkam tiež bezbolestne ). Stačí len dobrá príprava podľa pokynov lekára a je to OK. Robili mi to na Záporožskej v Petržalke a prístup sestričky aj lekára bol vynikajúci ako aj odvedená práca. Netreba sa báť a z netu treba čítať len tie pozitívne ohlasy a nenechať sa zbytočne vynervovať ako som bol aj ja. Teraz som už oveľa múdrejší a viem, že niektorý ľudia naschvál preháňajú a strašia.

jajkafr

anonym
ale deň predtým už neješ nič... takže tú vodu vypiješ aj keby si neviem ako nechcel... ani nie od smädu, ale od hladu :) a ten prípravok je asi X-prep alebo niečo podobné daj si to tak cca najneskôr okolo 13:00 ono to začína účinkovať až o čosi neskôr, aby si mohol v noci kľudne spať :)

anonym_2137

Tak už mám termín na 25.7. a že deň predtým mám vypiť 4 litre vody s nejakým prípravkom z lekárne. Neviem si to predstaviť, 4 litre nevypijem ani za 4 dni. Tak sa už "teším"

jajkafr

egres
ten hlad po dni bez jedla a totálnom vyprázdnení poznám :) jasné môžeš jesť všetko :) len odporúčam radšej pomalšie, aby si si nepodráždil črevá a neskončilo to hnačkou a zvracaním... :)
anonym
vážne sa nemáš čoho báť... je to nepríjemné, pri prechode zákrutami to bolí, ale lekár a sestrička ťa sledujú počas celého vyšetrenia ak povieš že to bolí trošku povytiahnu hadicu, nechajú ťa oddýchnuť a pokračujú ďalej. Dá sa to zvládnuť aj bez injekcie či narkózy. Čo sa týka tých bolesti ja som to pociťovala ako keď máš hnačku a tie kŕče pri hnačke, ale netrvalo to celé vyšetrenie vážne iba vtedy ak lekár nemohol prejsť cez niektorú zákrutu. U mňa to trvalo asi pol hodinu, ale to preto lebo lekár mal u mňa problém prejsť cez niektoré úseky čreva.

anonym_2137

egres
díky za povzbudivé slová, závidím ti, že už máš po tom. Už som sa odhodlala, že od pondelka idem to riešiť. Snáď to prežijem...

egres

Trvalo to cca 12 minut,a tiez som si nedal ziadnu injekciu Anonym_2137,da sa to naozaj vydrzat.Hlavne uz nic necitaj a nepocuvaj nazory strasiakov,len ta vyplasia:)
Ja by som sa chcel este spytat,ze ci uz mozem normalne dnes jest,ked mam po nej?Dal som si zatial len krupicovu kasu pre istotu.Neviem co si mam este dat,lebo mam chut vyzrat celu chladnicku:D

egres

Da sa to vydrzat ta kolonoskopia,pozdravujem tych co ma len strasili,a kecali ako odpadavali,ten a ten stratil vedomie a prederavili mu crevo a ine sprostosti...

Vobec to take nie je,je to bolestive to ano,a neprijemne je ako tam ide ten vzduch a tym to nafukuje,a ked sa ide cez tie zahyby creva to boli.Ale inak ani neviete ked ta hadica postupuje,a ked mi cvakali polypi tiez som to necitil.
Cize tym strasiakom co druhych len vyplasia si netreba vsimat.Ta dieta predtym den sa da zvladnut pekne to precisti.Ako hovorim viac som bol vycerpany kvoli psychike,a strachu...
150cm v hrubom creve mi isli...