Umrel mi priatel, čo ďalej

Príspevok v téme: Umrel mi priatel, čo ďalej
Mel2412

Ahojte,obracám sa sem s otázkou,pretože som nikde na nete nenašla príbehy alebo témy keď niekomu zomrel frajer/ka. Chcem sa opýtať,či sa ste už počuli nejaký príbeh,že by sa ten,ktorému zomrela polovička,dal potom dokopy s najlepším priatelom alebo priatelkou toho jej frajera/ky.Pretože mne pred pár mesiacmi zomrel môj frajer :( a odvtedy mi veľmi pomáha jeho najlepší priateľ,dokonca sa mi aj priznal že niečo viac ku mne cíti,ale sám mi povedal,že teraz mi len chce pomáhať,pretože potrebujem ešte vela času. Ja ho mám veľmi rada,pretože mi naozaj vela pomohol ale určite k nemu necítim žiadnu lásku,je to z mojej strany iba náklonnosť a vďaka. No vela ludí mi hovorí,že si myslia že nakoniec ostaneme spolu. No ja sa bojím toho ako by reagovalo okolie a vecí podobných,teraz som na tom ešte psychicky nie moc dobre. A možno vás bude zaujímať aj môj vek,mám 21 rokov a s priateľom sme boli spolu 2 roky :(

xyxyxy33

V prvom rade nemysli na svoje okolie-kto,co a kedy povedia, konaj svojim srdcom. Taktiez neber to ako samozrejmost,ze s jeho kamaratom skoncis aj napriek tomu,ze ti to kazdy vravi. Vsetko je na tebe,povedz mu ze jedine co teraz potrebujes je "podat uprimnu priatelsku pomocnu ruku" a ze momentalne sa dostavas zo straty milovanej osoby a nemas chut premyslat nad novym vztahom. Tiez mu povedz,ze nech ti nedava nejake casove ohranicenie - nech si hlada niekoho ak ma zaujem a ak nie nech pocka = ty nevies co sa bude diat,ale on nech si nerobi ziadne iluzie. Neurob tu chybu,ze zo straty priatela a pocitu samoty sa s nim das do vztahu,len koli tomu, ze on ta MOMENTALNE chape a ma ta rad a jedine jemu naozaj zalezi na tebe. Si teraz citliva a preto aj slabo vnimas okolie okolo seba a preto mozno jeho vnimas ako tu spravnu osobu,kt ti rozumie. Ak by sa to tak stalo, mozes potom ranit aj svoje aj jeho city. Jednoducho poplac si,ulav si,venuj sa niecomu,aby si nemala cas nad smrtou priatela tolko nepremyslala...V buducnosti ak sa tvoje city k nemu zmenia budes to poznat sama a vtedy budes uvazovat nad vztahom s tym ze uz budes 100% si ista co vlastne chces. Ako vravim chod na kavu s kamaratkami,rozpravaj sa aj s tym kamaratom,najdi si konicka a skus sa co najmenej trapit. Teraz je cas na to,aby si sa dostala zo straty a nelam si hlavu nad buducnostou. Na toto treba jednoducho cas,odvahu a silu. Verim,ze to zvladnes:)