Mam 17 a tehotna?

Príspevok v téme: Mam 17 a tehotna?
nervozna

Mam 17 rokov a neviem ci som tehotna alebo mi len meskaju kramy...tie som posledny rok dostavala priblizne vzdy po 24-29 dnoch od zaciatku poslednej menstruacie.ale teraz od zaciatku poslednej menstruacie cakam uz 38 dni a stale nic.to zeby som bola tehotna je mozne aj ked vacsinou sa chranime a chalan si dava dost velky pozor.bola som asi 2 tyzdne minuly mesiac dost chora a brala som velmi silne antibiotika je mozne ze by mi to mohlo narusit cyklus??s priatelom sme spolu dlho poznam ho a velmi sa lubime nepochybujem o tom ze by sa omna dokazal postarat,ze by somnou zostal.mne by to nejak extremne nevadilo keby som bola v tom lebo dieta by som mala az nejakeho pol roka po 18tke....lenzeee...bojim sa toho co by mi povedali rodicia.neviem si predstavit ako by reagovali.ci by som im to mala povedat co najskor alebo pockat kym to sama rozdycham.o par dni si spravim tehotensky test...ale co potom??

Baira

Nervozna úprimne ti poviem, že ti závidím. Ja som v 17-tich bola taká sprostá, že som neotehotnela a nemala dieťa a do konca života ma to bude mrzieť. V 20-tke som vážne ochorela a už nemôžem mať deti a tak si neskutočne vyčítam, že som nejaké nemala ako násťročná. Reči typu, že na dieťa je dosť času v tridsiatke sú strašná sprostosť.
Držím ti palce, určite všetko dobre dopadne, zvládnete neboj :-)

Aja02

Annika1987, jedina "otazka" v tvojom prispevku bola tato: " najjednoduchsie je otvorene na plnu hubu pokritizovat, zahrnut negativizmami, zlomit nad niekym palicu a tvarit sa pritom namachrovane, ze sa nebojis "napisat svoj nazor" :D vsak?" ale toto nepovazujem za otazku. Toto bolo len tvoje konstatovanie na ktore nema ziaden zmysel reagovat. Ja som ju nekritizovala, len som napisala, ze nezijeme v stredoveku, existuje antikoncepcia, jej rodicia maju tiez pravo vyjadrit svoj nazor + som pisala o zodpovednosti. Ak toto povazujes za kritizovanie, negativizmus, lamanie palicou nad nervoznou, tak potom si naozaj nemame o com pisat. PS: Ja sa svoj nazor naozaj nemusim bat napisat ani povedat. :-)

Annika1987

Aja, tvoje nazory mi nevadia. skoda, ze nevies zareagovat na to, co som ti napisala. iba opakujes dokola to iste, pricom to vobec nie je odpoved na moj prispevok.

jankaaaaaaaaa

nervozna: alebo ked uz si za pocitacom, radsej si citaj rady od mamiciek, ako sa starat o seba v tehotenstve, co povybavovat, co nakupit, co jest, a taak. urcite to bude mat vacsi osoh ako toto tu

Aja02

Annika1987, ja fakt nechapem, co vam dvom vadi. Uz dole som napisala, ze ked chcete citat len pozitivne reakcie, tak si to kludne dopiste a budete mat pokoj. Clovek uz nemoze vyjadrit svoj nazor na danu temu, len kvoli tomu, ze to zakladatelke temy vadi? Ak by som tu pisala o tom, ake je skvele byt mladou mamickou a popriala by som jej vela stastia, tak to by vam uz nevadilo. Hm. Prepac, ale ste dost pokrytecke. Nazory, ktore vam nevyhovuju povazujete za urazlive, popripade hovadiny alebo somariny, a tie, ktore su pozitivne vo "vas"prospech su dobre.
Ale ako myslite. Radsej idem prec, aby nahodou nervozna nepotratila. Kludne jej tu mozte pisat gratulacie a ody na mlade nastrocne mamicky. Pekny den vsetkym. :-)

Annika1987

nervozna - na tvojom mieste by som sem prestala chodit, pretoze ak by som mala 17, bola tehotna a mala by som si vkuse citat o tom, ako som to vsetko posrala a nic nie je dobre, tak by to bolo plytvanie energiou, ktoru by som vyuzila na nieco uzitocnejsie. to len taka moja rada...
tie baby sa tu snazia namocit ta do depresivnych negativistickych stavov, a fakt nechapem, co z toho maju. ty uz si sa rozhodla, tak vela sil. a hovadiny uz, prosim ta, necitaj.

jankaaaaaaaaa

nervozna: tak zrazu ty chces obratit tuto temu nato , ze si spravila dobre ze si otehotnela v 17tke? ze este nemate ani skolu dokoncenu a cakate dieta? takze nakoniec ty si spravila dobre? no to je fakt super.
a dalej neprekrucaj slova viki, pretoze ona absolutne nikde nenapisala, ze to zvladla v pohode, praveze naopak, ze to nebolo lahke..

Annika1987

Aja, pri tvojich prispevkoch sa mi otvara nozik vo vrecku :D sorry
najjednoduchsie je otvorene na plnu hubu pokritizovat, zahrnut negativizmami, zlomit nad niekym palicu a tvarit sa pritom namachrovane, ze sa nebojis "napisat svoj nazor" :D vsak? to dokaze kazdy. ale poradim ti - ak chces druhemu svojou radou naozaj pomoct, skus to napisat tak, ze ten druhy pochopi. ale ked niekomu ide iba o to, vyliat si tu dusu a dokazovat niekomu inemu, ze on je lepsi a mudrejsi, tak to od neho nemozeme chciet, aby sa trochu posnazil. a ze nikoho neurazas, to je alibizmus. nejde len o to, co pises, ale castejsie ide o to, ako to pises. a ty to pises stylom, ze autorka temy je ti u prdele.

Aja02

Nervozna, ja mozem komentovat co len ja chcem. Ak by som zalozila temu ja, mozes ju kludne komentovat. Ja ti v tom branit nebudem. Za vsetkymi prispevkami, ktore som napisala si stojim. Nijako som ta neurazila a ak vidis za tym, co som pisala urazky, tak si tie prispevky precitaj este raz a mozno ich pochopis. Ak ta urazilo to, ze som pisala o zodpovednosti, o ochrane a o tom, ze vacsina mladych mamiciek zije s rodicmi, tak za to uz naozaj nemozem.

nervozna

to je jedno do ktorej temy to bolo adresovane ked som tu zakladala dve temy a obidve si komentovala
vikiviki presne toto ma na tom tesi ked vidim ze to zazili aj ini ludia a zvladli to v pohode a netvrdia ze to bola chyba.ja si tiez myslim ze som spravila dobre a to s tym ze ked budu deti dospele,tak este nebudem celkom stara-to je jedna z veci ktore su na tom dobre:)