Mam 17 a tehotna?

Príspevok v téme: Mam 17 a tehotna?
nervozna

Mam 17 rokov a neviem ci som tehotna alebo mi len meskaju kramy...tie som posledny rok dostavala priblizne vzdy po 24-29 dnoch od zaciatku poslednej menstruacie.ale teraz od zaciatku poslednej menstruacie cakam uz 38 dni a stale nic.to zeby som bola tehotna je mozne aj ked vacsinou sa chranime a chalan si dava dost velky pozor.bola som asi 2 tyzdne minuly mesiac dost chora a brala som velmi silne antibiotika je mozne ze by mi to mohlo narusit cyklus??s priatelom sme spolu dlho poznam ho a velmi sa lubime nepochybujem o tom ze by sa omna dokazal postarat,ze by somnou zostal.mne by to nejak extremne nevadilo keby som bola v tom lebo dieta by som mala az nejakeho pol roka po 18tke....lenzeee...bojim sa toho co by mi povedali rodicia.neviem si predstavit ako by reagovali.ci by som im to mala povedat co najskor alebo pockat kym to sama rozdycham.o par dni si spravim tehotensky test...ale co potom??

Aja02

nervozna, a na margo tvojich dvoch posledných príspevkov o 12:42 a 12:46. Choď prosím ta na začiatok témy a prečítaj si, čo som sem písala ja a nerátaj do toho dva príspevky na druhej strane, ktoré boli adresované do inej témy. Ja som ta tu nikde neurazila. ;-)

vikiviki.

urcite si sa rozhodla spravne, ja som na tom bola podobne ako ty, tiez som asi "nevedela sexovat" a v 18 som otehotnela, v siestom mesiaci sa vydala, v 19 stastne porodila, v 23 porodila druhe. Za chvilu mame s mužom 10 vyrocie od svadby, sme spokojna mlada rodinka.Nevravim, ze to bolo vzdy lahke, vela veci sa zmenilo, dospela som takpovediac z dna na den... Za par rockov budu deti samostatne, ja este nebudem na zahodenie, a budeme si s mužom uživat ako "za mlady" :)))

Aja02

nervozna, môj brat bol naozaj náhoda, to uznávam. Je prvorodený, ale nakoľko ja som po ňom, viem, že som bola určite plánovaná, tak ako aj sestra. :)

nervozna

annika.ale ja som tuto temu zalozila preto lebo som sa chcela daco dozvediet.a bolo to prvy a posledny krat co som daco davala na nejake diskusne forum pretoze ak chcem pomoc tak to neznamena ze sa sem idem zamerne vynervovat na tom ze dakto je tu strasne mudry a pise kolko krat do dna sa koji decko a potom z neho vyleze ze ma tolko rokov co ja(ak vobec).teraz som mlada ale viem ze je to pravda ze to ci som spravila dobre a ze ci som bola hlupa zistim az ked sa na to pozrem o par rokov.ale v mojom veku si kazdy mysli ze zivot je uplne pohoda-klidek.tak to uz je

nervozna

tak to je vážne milý paradox.sebavedomie ti ale asi nechyba ked o sebe tvrdis ze si vyspelá.ved vravim že najlahšie je radit a komentovat ked si to nezazila..a mila aja ty by si mohla ratat s tym ze sa ti to moze stat...a ziaden rodic ti nepovie ze si bola nechcena..skor by si sa mala pytat ci si tu zamerne alebo omylom;)

Annika1987

nervozna, vyspelost sa prejavuje aj v tom, ze nech do teba aj vsetci hucia stupidne komentare a hadzu na teba spinu a vkladaju ti do ust prekrutene vyjadrenia, ktore si nikdy nepovedala, a davaju ti najavo, ze si hlupa - tak ty sa sama najlepsie poznas, vies, ze tvoje rozhodnutia su spravne. a ze za to, co si v zivote spravila, si pripravena niest zodpovednost. a nevyhovaras sa, ale stavias sa k tomu s odvahou a s tym najlepsim, co v tebe je. si velmi mlada, este sa v zivote vela naucis a po niekolkych rokoch si sama pripustis, ze v tomto veku teraz si dokopy este nic nevedela. ale odvaha, odhodlanie a chut pobit sa so vsetkym, to je to, co ta posunie dalej.

Aja02

Milá nervozna, keď založíš tému, tak musíš rátať aj s negatívnym reakciami. Ak si chcela čítať iba to, aké je skvelé byť mladou mamičkou a čítať len pozitívne komentáre, tak si to mala napísať hneď v úvode a mala by si pokoj. ;-)
A k môjmu veku. Vieš čo je paradox? Že mám toľko rokov, čo ty. :-D Ale zjavne aj viac rozumu. Mimochodom. Ja som bola plánované dieťa, takže nemám dôvod hovoriť im niečo také. ;-)

nervozna

preboha pišete tu o tych svojich nazoroch ako keby nic ine neexistovalo.Ked my budete poznat aspon tak ako ma pozna moje okolie potom pochopim ze hovorite ze som nevyspela a ze sa nebudem vediet postarat o dieta.ale ved kazdy je mudry ked to nezazil nie??ja sa tesim a okrem toho uz som si svoje vypocula od rodicov,ktorí sú tu na to aby mi davali prednasky o zivote.
kiki5599.tu nejde o to ze by som sla nieco zamerne zabijat.Do 12 tyzdna je to vacsinou este velmi male a neda sa to ani nazyvat bybom.to je kazdeho rozhodnutie.ale tu ide o tom ze ja si potrebujem dokoncit skolu a vsetko ostatne moji rodicia maju dost starosti aj bez toho aby mali na krku mna s malym babom takze keby som pri sebe nemala niekoho komu verim ze sa o mna postara tak hadam si zamerne nebudem kazit zivot aj vsetkym okolo.a tiez by to boo lepsie pre to nenarodene "babo" vyrastat v uplnej rodine ako potom pocuvat ze jeho otec bol idiot ktory sa nanho vykaslal este predtym nez sa narodilo.
aja02-prajem ti aby ti to povedali rodicia neviem kolko mas rokov ale ak mas(co asi mas ked mas potrebu vyryvat)menej ako 30 rokov tak som zvedava ze co budes robit ty.nech ti dakto potom povie ze ked nevies sexovat nech nesexujes...a ozaj nechces si na to vyrobit transparent a behat s tym po meste??lebo urcite niesom jedina ktorej sa to stalo.povedz rodicom ze si ta urobli preto lebo nevedeli sexovat som zvedava co ti povedia na to;)drzim palce
a dakujem za podporu vsetkym milym komentarom,ktore mi sprijemnili den a zase raz ma utvrdili v tom ze som sa rozhodla spravne:)