alkoholimzus a iné poruchy- čo s tým?

Príspevok v téme: alkoholimzus a iné poruchy- čo s tým?
satiin

Matka je alkoholička a myslím, že po 3 rokoch intenzívneho pitia najpodradnejšieho alkoholu je tam už okrem alkoholizmu aj iná diagnóza.. nahlas sa sama so sebou rozpráva, niekedy je agresívna (zatiaľ len slovne) aj ked ju požiadam len o banálne stíšenie hudby, neskutočne si vymýšľa rôzne príbehy a sama im uverí, horšie je, že im uveria aj ľudia v našom okolí, pretože nevedia, aký problém má s alkoholom, a dokonca si vie aj vybrať ľudí zo svojej rodnej dediny, ktorí sú takí dobráci a trošku jednoduchí, čo aj keď vedia, že je alkoholička, aj tak jej proste veria, lebo si neuvedomujú, že ona už nemá normálne zmýšľanie a šíria to ďalej a tým pádom očierňuje nás, jej najbližších.. a tieto výmysly nie sú len odkedy pije, to už bolo aj predtým, odkedy si pamätám, mi rozprávala všelijaké klamstvá na svojho otca (tiež alkoholika), o ktorých sa teraz dozvedám, že neboli pravdou.. v jednej sekunde sa smeje, v druhej plače, v jednej sekunde hladí otca po stehne a v druhej tvrdí, že toto je naša posledná vianočná večera takto spolu..otec sa úplne bežne stará o svoje dcéry, ked potrebujeme, zavezie nás niekam autom, financuje štúdium a ona tvrdí, že si nás tým kupuje, vždy mala takéto paranoje,ako aj že sa s ňou nikto nerozpráva, čo tiež nebola pravda..som si istá, že tam nie je len alkoholizmus, nemusím byť lekár na to, aby som zdravým rozumom vedela posúdiť, že jej správanie nikdy nebolo ani nie je normálne..a tak by som chcela vedieť, čo sa s takým človekom dá robiť? skutočne len čakať, kým si tú poruchu vypestuje do takého štádia, že nebude cesty späť? skutočne sa dá len čakať, kým sa nedopustí nejakého trestného činu aby ju začali liečiť či chce či nie? alebo sa dá niečo robiť? zajtra chcem ísť za našou spoločnou obvodnou lekárkou, ale čakám len odpoveď typu "musíte ju prehovoriť na psychiatriu"..čo samozrejme keby sa dalo, tak to je už dávno hotové..ja som z toho úplne zničená, nemôžem jesť, lebo mi je vždy zle po jedle, neviem sa vyspať, môžem spať aj 12 hodín, aj tak sa budím unavená, nemám o nič záujem, nedokážem sa učiť, neviem už ako ďalej..čo robiť? prosím dajte mi nejakú nádej..

neznama123

Ahoj satiin,

mam podobny problem- tiez mam rodicov alkoholikov,denno denne si prajem aby co najskor umreli, pretoze uz nevladzem,hlavne co sa tyka psychiky ,fyzicky ma netyraju, opovazili by sa,a uz by tu neboli

mam 17 a maturujem, neviem sa sustredit na ucenie,pretoze to tu v tomto prostredi ani nejde
nikam si nevyrazim,pretoze sa hanbim vyjst z bytu lebo mi robia stale hanbu, ja uz neviem co mam robit, verim ze zmaturujem a odidem odtialto,hadam mi niekto pomoze,len nech tu nie som ani o minutu dlhsie, vsetko si zbalim necham im len prazdne skrine a prazdnu postel,nenavidim ich , znicili mi cele detstvo, nikde som nebola,ziadne vylety,dovolenky,rodinne oslavy, ziadne darceky, ziadna podpora v tom comu sa chcem venovat , nedostatok penazi, no uplne hrozne..

uprimne si myslim,
ze pokial ich nevezme sanitka tak to nikdy neskonci, mojho otca otec umrel na alkohol, lebo sa upil k smrti ,tiez pil cely zivot
liecit sa samy zial nepojdu
musi to dojst az k takemu stadiu ze im nebude pomoci,ale podla mna,si ani vtedy neuvedomia ze su v pi.