socialna deprivacia

atm

no vidis, lenze tak to proste funguje a vzdy to tak fungovat bude:). a ak tu dotycny nad tym bude akurat vyplakavat aky je supermoralny chudacik tak na tom teda rozhodne nic neziska:)

ajajaja

ziadal si ma, aby som napisala aj do tejto temy, nuz pisem....deti na zs su velmi zakerne, hoci si to neuvedomuju dostatocne vazne,ze co mozu so psychikou cloveka urobit...ja som tiez zazila nieco ako toto,s tym rozdielom,ze mne do buzerantov nenadavali, iba mi par zavistlivcov hovorilo hranolka,a pod.narazajuc na moju vahu (pricom musim podotknut,ze som nikdy nevyzerala ako vypasene prasa, mala som dajme tomu 6-7 kil nadvahy)...takisto sa navazali do mojej rodiny, kt.nemam najuzastnejsiu,hlavne otca, kladli mi do postihnutych a neviemcoeste....myslim,ze si to kompenzovali s tym,ze som bola prospechom medzi najlepsimi z triedy a tak.....rozdiel mozno je v tom ,ze ja som sa vedela ako tak obranit a nenechala som si to a mala som aj dost kamaratov v skole...ale viem si predstavit niekoho ,kto je zakriknutejsi,ze to spracovat nevie ,chodi so sklonenou hlavou a to je voda na mlyn takymto zakerakom...teda podstatou je aspon sa tvarit ,ze to ,ze ti niekto nadava,robi si srandu s tebou nic nerobi,aj ked pravda moze byt ina...existuju dve moznosti-bud takychto ludi ignorovat,kym sami neprestanu alebo im to zakerne a trefne vratit niekedy inokedy ....ako sa naucit s tymto zit a postupne sa toho zbavovat ?hm, lahka odpoved,ale tazko zrealizovatelna...dobry napad je s tym predplatenim napr. jazykoveho kurzu ,ten sa vzdy zide,ja ti len odporucam,prihlas sa na taky,kt.sa este neucis,trebars spanielcinu a chod k zaciatocnikom,lebo keby si isiel predpokladam na anglinu a k pokrocilym,lahko by sa mohlo stat ,ze chytis depky z toho,ze ó aki su tam dobri a budes sa bat prehovorit...takto kamaratov neziskas,cize radsej z rovnakej startovacej ciary...dobry by bol mozno aj nejaky kurz co sa sportu tyka , v mode je skola korculovania na lade, ak by ta to bavilo preco nie?...mozno by si mohol skusit zacat si s niekym pisat, potom do skoly sa zacat viac ucit, ucitelia si to isto vsimnu, dobre padne aj nejaka ta pochvala ...mozno mas komplexy z toho ,ako vyzeras, tak skus aj s tym nieco urobit, schudni,cvic a pod., lepsie sa oblec(nie draho, ale vkusnejsie)...pri vyjadrovani nazorov v triede sa skus aj ty ozvat, aj ked to mozno bude sok pre spoluziakov...

jajka001_

často to bolo "kockáči" inteligentni no utiahnuti chalani co nevedeli komunikovat,nevedeli sa chovat hrubo a preto si užili ústrky od tych najsprostejších

jajka001_

atm...vies ked sa niekomu posmievaju ze je buzerant neznamena ze ozaj aj je.
asi je proste slabsi, tensi, nevie sa branit, aj my sme mali na skole take tintitka a tiez sa im ti vacsi posmievali, zakomplexovani chudaci.

atm

jajka ja niekde pisem aby zo seba spravil nejakeho sedlaka ktory v krcme sedi pri pive a v papuly zuzle marsku? podla teba znamena "chlap" automaticky ze je buran?