Ako nebyť gay

Príspevok v téme: Ako nebyť gay
vajcoo

pred pár dňami som zistil že je brat homosexuál, ale len asi 2 týždne. Mamu to moc vzalo a mna tiež,, lebo ma na viac než byť homosexuálom.mal už babu a pasovalo im to. neviem ako ho od toho odradiť, má predsa kus života pred sebou ktorý sa dá využiť aj trochu rozumnejšie. ja sa neviem tej myšlienky zbaviť , že je homosexual.. prosím poradte mi ako sa dá ho odviesť od homosexuality a ako ja môžem na to prestať myslieť . prosím nezverejňujte to

nvvx

mozno mal odmalicka problem so zaradenim sa medzi muzmi a nedostatkom uznania v muzskom kolektive. pocula som, ze mnohi (ex-)gayovia prave kvoli tomu, ze zazili neuznanie od muzov mali potom blizsie k dievcatam a potom im pripadali muzi ini (opaky sa pritahuju). mozno by len potreboval dobry kamaratsky vztah s muzom? nemusi to byt vobec jeho pripad... neviem. mozno ho baby onudili, niektori su taki... ze uz nevedia co by spravili. tymto nechcem urazit tvojho brata. pisem vseobecne. rozhodne nie je vobec dokazane, zeby to bolo nieco geneticke. skor je dokazany vplyv okolia a ine negen. veci..

xixa

nemam nic proti homosexualom, mam medzi nimi zopar kamaratov, ktori su skveli ludia, casto maju lepsie charakterove vlastnosti ako heterosexuali.....ale prestante tvrdit ze je to normalne a prirodzene...nie, nie je to normalne, je to proste psychicka porucha, ci uz vrodena alebo ziskana..bella12 to krasne vysvetlila...uz je len na nas ci ich budeme tolerovat alebo nie...

J111

Co som ja zazil kazne, tak tam vraveli najma o duchovnych veciach, nie o tom, ako si najst lepsiu pracu, len neviem, co by bolo prospesnejsie:D
Naval prachy a my sa za teba pomodlime:DDD Vsak to je do neba volajuca blbost. Take modlitby nikdy nemozu byt vyslysane:D

Macca

Toto forum je verejne. To znamena, ze kazdy si moze tuto temu precitat. Preto nie je mozne, odpovede nezverejnovat :P

jajka001_

môže sa stať, ze su skupiny ludi, ktori inklinuju k obom pohlaviam. ale to mas takisto dane geneticky. a vyberat si "spravne" len aby si vyhovel spolocnosti, je smutne a pokrytecke.

jajka001_

tak toto je totalna blbost:
Vrodené homosexuálne cítenie je poruchou. Neprestane ňou byť aj keď ju vyhlásime za prirodzenú a zlegalizujeme homosexuálne vzťahy. Muž s mužom a žena so ženou v skutočnosti nemôžu mať pohlavný styk - jednoducho mužské pohlavné orgány sa nemôžu spojiť s inými mužskými orgánmi a ženské s inými ženskými.
a ako viem ze su taki? staci sa pozriet. na cloveku je vidiet, ci je gay.

bella12

jajka, si ochotná pripustiť možnosť pravdivosti druhého a tretieho odseku môjho príspevku? Toto sú psychologické fakty.

inak, odkiaľ berieš istotu, že väčšina kňazov je homosexuálov? Môžeš to nejako podložiť?

jajka001_

to je inac velmi pekne, ze cirkev presadzuje tento velmi "zdravy" nazor, ze homosexualita je choroba. pritom prevazna vacsina knazov su homosexuali. cize logicky, cela cirkev je chora.
ano, knazov by mali robit normalni muzi s rodinami, aby aspon vedeli, o com rozpravaju, ak rozpravaju o vztahoch a o rodine a o vychove.

bella12

Problém homosexuality je veľmi zložitý a nemožno ho zjednodušiť spôsobom, že taký sa človek narodil a nič sa s tým nedá robiť. Okrem genetických predispozícií má na náklonnosť k rovnakému pohlaviu vplyv aj výchova, rodinné pomery a prostredie, ktoré ho obklopuje (napr. kamaráti, prostredie s absenciou žien) či psychické zranenia z minulosti. Niekedy je aktívne homosexuálne správanie len výsledkom žiadostivosti a experimentovania v sexuálnej oblasti - v tom prípade na tom vrodenosť nehrá žiadnu rolu. Nie každý človek, ktorý sám seba považuje za homosexuála, ním aj v skutočnosti je, a aj keď cíti príťažlivosť k osobe rovnakého pohlavia, nemožno to hneď a výlučne pripisovať genetike.

Veľmi často vystúpi tento problém v období dospievania u detí, ktoré mali problematický vzťah s rodičom rovnakého pohlavia (neboli ním prijaté, podceňované, či dokonca psychicky, telesne (agresia) alebo sexuálne zneužívané). Chlapci sa učia byť mužmi od mužov, dievčatá od žien. Dieťa - chlapec prirodzene túži identifikovať sa s tým, čo je mužské, túži stať sa mužom. Táto jeho potreba je prirodzeným spôsobom uspokojená zdravým vzťahom s mužským modelom správania, ktorý chce napodobovať - v prvom rade sú to muži z najbližšieho prostredia - otec, ujo, dedko, učiteľ a pod. Ak chlapcovi takýto vzor mužskosti v detstve či dospievaní chýba, snaží sa túto medzeru vyplniť. Podvedome bude vyhľadávať spoločnosť a bude priťahovaný tými mužmi, ktorých považuje za skutočných mužov, chce u nich nájsť potvrdenie svojej vlastnej identity muža. V mnohých prípadoch však táto snaha prerastie obyčajné kamarátstvo a naberie erotický charakter. Analogicky to platí aj pre dievčatá.

Ak za homosexuálnym cítením a správaním stojí vplyv rodiny, výchovy, psychického zranenia, tak v takom prípade ide o psychicky podmienenú "odchýlku", ktorá je liečiteľná. Nebolo by prekvapujúce, keby väčšina tých, čo sa považujú za homosexuálov a lesbičky spadala do tejto skupiny.

Aj keby za homosexuálnym cítením človeka bola výlučne genetika, je treba rozlišovať medzi homosexuálnou náklonnosťou a samotným homosexuálnym správaním. Homosexuálnu náklonnosť si nikto nevolí, aktívne homosexuálne správanie však áno. Vrodené homosexuálne cítenie je poruchou. Neprestane ňou byť aj keď ju vyhlásime za prirodzenú a zlegalizujeme homosexuálne vzťahy. Muž s mužom a žena so ženou v skutočnosti nemôžu mať pohlavný styk - jednoducho mužské pohlavné orgány sa nemôžu spojiť s inými mužskými orgánmi a ženské s inými ženskými.