Karpálny tunel

Príspevok v téme: Karpálny tunel
darma35

Ahojte.Vie mi prosím niekto poradiť alebo podať skúsenosti pri užívaní výž,doplnku Wobenzym ?mám totiž na 99per.synd.karpálneho tunela a pri užívaní spomínaného lieku sa mi nenormálne zhoršil stav,prišli veľke bolesti,až kŕče ,tŕpnutie celej ruky hlavne pravej nie len v noci ale aj počas celého dňa hlavne keď sedím či ležím.Môže to byť príznak toho že daný lieč.doplnok začal účinkovať alebo je pre mňa nevhodný ? Užívam ho dva krát denne po 8 tab.už týždeň z dôvodu posilnenia imunity,zároveň sa chcem vyhnúť operácii rúk ale neviem či si to len nezhoršujem .Vďaka

malaanka

Honzicka
odkiaľ si?
Poznám v Ke neurochirurga,ktorý to robí.A je vraj dobrý.Mňa to pravdepodobne čaká tiež.

Honzička

K prispevku Jaeny z 12.3.2012: ja mam uz tiez vysetrenie u neurologa aj EMG a odporucaju operaciu. Mna ruky nebolia len trpnu prsty najma nad ranom a rano. Pracujem cely den na pocitaci aj doma. oD NEUROLOGA MAM KVAPKY SECATOXIN FORTE a magnezium. Ine tbl som nejedla, lebo naco, ked neboli. Viete niekto poradit, ci to ma byt neurochirurg alebo ortoped. Mam znameho ale v Trstenej a vraj su dobri v Univerzitnej nemocnici v KE? Vie niekto konkretne mena lekarov, dakujem.

RNG

Casto su bolesti v rukach nazyvane karpalovym tunelom, ale v podstate nie su sposobene tlakom na nervovy zvazok na spodu dlane, ale inde na tele, najcastejsie v oblasti klucnej kosti. Tu je okolo toho viac
www.triggerpointbook.com Su na to knihy, kde sa to presne popisuje aj ako na to, plus je mozne si objednat aj disk
www.carpaltunneltreatment.org

revitalin

Ten, kto nepozna Triggerpoint terapiu...teda aspon tolko...Karpalny syndrom je dosledkom nedostatocneho pohybovania ramien. No len vyskusajte, (ti, ktori mate karpalny syndrom, chytte sa po pazuchu, rukou, ktora nie je chora, a dobre si ju preskumajte. Mozete si to aj porovnat s druhou stranou. Na tej strane, kde mate problem, bude aj pazucha boliet. Lepsie povedane ...pod pazuchou, smerom dozadu...palec do pazuchy a ostatne prsty na lopatku a tak stlacajte miestecko, ktore je citlive, nie prilis tuho. Po 3 dnoch stlacania ( minimalne 6x za den 6-10 stlaceni) vam aj karpalny syndrom zacne pomaly ustupovat. Neviem, ci sa na Slovensku dostanete k nejakemu odbornikovi, ktory ovlada Triggerpoint terapiu, ale skuste to sami. Stoji to za to...bez liekov, a bez operacii.

jaeny

určite sa ozvem,o mesiac mám ísť i na druhú ruku,troška si moje presvedčenie podlomil,budem ešte rozmýšlať,díky moc,pá

RNG

Podstata karpaloveho tunelu je prilis tvrda slacha tlaciaca na nervovy zvazok. Tj zmakcenie tej slachy, ako to nazyvas ty "rozleptanie" ten tlak znizi.
Po par mesiacoch napis vysledok tej uspesnej operacie.
Literatura sice uvadza az 90% uspesnost tejto operacie, lenze hovori len o mesiaci-dvoch po operacii, nie neskor v zivote.
A jedine, co ta operacia urobi je uvolni tu slachu aby nebol ten tlak na nervovy zvazok.Neadresuje vyhojenie podkodeneho nervoveho zvazku,na co by som odporucal brat EPA a DHA, najlepsie z krill oleja.

jaeny

Práve,ja som im nič nepovedala, o tom,že som používala DMSO,len sa divili čo mi môhlo rozleptať šlachu,a tak poškodiť

RNG

Lekarom sa vzdy nepozdava, ked sa opovazis pouzit nieco ine, co by oni odporucili.
A hned to, bez dokazu samozrejme obvinia. Oni, ako odbornici z diplomom predsa nic nikomu nemusia dokazovat.
Taky pristup im vsepia do hlav uz v skolach, aby ani nahodou neodbocili od toho, co sa na skolach ovladanych organizovanou medicinou a farmaciou uci.

jaeny

Ahoj RNG,práve to ako bola šlacha poškodená sa lekárom nezdalo,a ja som okrem DMSo do dlane nič iné nepoužívala.