Národnostné menšiny

Príspevok v téme: Národnostné menšiny
VTomi

Nechcem tu samozrejme vyvolať prípadne negatívne emócie, zaujíma ma len to, či a najmä že odkiaľ sú tu prispievatelia maďarskej a inej národnosti. A potom otázka pre (S)lovákov: či ste nadviazali nejaké vzťahy, skôr priateľské s nejakým príslušníkom národnostnej menšiny, aké máte v tomto smere skúsenosti...

anamarie

Ked si Cigani idu na postu vybrat "podporis", na postu sa neda ist kvoli tomu prisernemu smradu! To si pamatam z domu...

jajka001_

dnes som si tak uvedomila ze sice nechtiac ale som zaujata. tiez mam svoje skusenosti a stáť vedla cigana, hlavne takeho typickeho, no neni mi dobre.a to nemusi nic zvlastne robit, aj tak sledujem, ci ma nechce okradnut. ale fobie vzdy pramenia z negativnych skusenosti, takze tak
bielim tiez extra neverim ale na ciganov som tusim alergicka:) inak cernosi mi nevadia, s nimi vlastne nemam ziadne negativne skusenosti, pacia sa mi ako rasa, aj sikmooki, zlti, modri, cerveni, to je fuk :)

Blondula

ja tu naokolo nemam ziadnu "mensinu" :D inak mi vadia turci,arabi,albanci,poliaci,jugosi,cernosi a zacinaju aj sikmooky s tymi ich obchodmi !!!

Deria

ja som mala tu cest ich spoznat trochu blizsie. ked sme byvali na dedine, nedaleko nas bola cela osada a prichadzali sme s nimi takmer denne do styku, takze mozem povedat, ze ich poznam dost dobre. inac, neviem preco sa mame vyjadrovat o nich ako o prisl. nar. mensiny, oni su dokonca hrdi na to, ze su cigani a chceli, aby sme o nich hovorili ako o "ciganoch" a nie inak. takze: niektori cigani boli celkom fajn ale v podstate je to ina mentalita, ktora mi vobec nesedi, pretoze neradi sa prisposobuju väcsine, bohuzial su falosni (z 50-tich 49), silni su len v tlupach, jedinec je väcsinou zbabely, takze vam ide v ustrety ale ked zajdete za roh, uz kuje plany, ako s vami vybabrat. ale svoje peklo som zazila, az ked som vycestovala prvy krat do rakuska s ciganskou kapelou. bohuzial, podpisala som na pol roka a za tu dobu som ich spoznala dokonale. klamali agentovi a manazerovi nehoraznosti, boli lenivi, nic nove nechceli nacvicit, iba zarabat, klamali, kde sa dalo, potom mali z toho jundu. ked sa im podarilo niekoho podviest, tak si z neho este utahovali, aj ked to bol clovek, ktory im uz pomohol. klamali aj mna, naplakala som sa, hanbila som sa za nich ako za kolegov a smutne na tom bolo, ze boli vsetci do jedneho rovnako neferovi. ked nam skoncila zmluva, okamzite som od nich odisla. boli vsak velmi prekvapeni, ze chcem odist. asi im to vobec nedoslo, lebo to ich pocinanie je pre nich zrejme normalne. som za "zit a nechat zit!" ale nech si cigani ziju stastne s tymi ich moresami kdesi separatne, lebo vzdy budu problemy. ak sa im neprisposobis, vrazia ti noz do chrbta! tot moj nazor.

anamarie

Lost, v USA vazniciach je vacsina ciernych. To nie su media, len statistika. Bud rad, ze u vas nie su cierni aj po uradoch, obchodoch a podobne. Su lenivi a nesmierne drzi, ked si nezazil, prosim ta nepis hluposti. Tiez sa do vsetkeho montujes ako vareska, ale vyjadri sa az potom, ked nieco pocestujes...

bingham

ja osobne moc tmavych nemusim...az na par vynimiek...a ostatne narodnosti neriesim...pokial nerobia zle...je mi to jedno :)

Lost...to nie je svinstvo...ale pravda ..:)...skus ist do ciganskeho geta...

lost

Heh poznam ich zopar, osud mi ich zavial do cesty :D ale je mi to jedno ci je to madar, alebo cierny.. moze byt aj hotentot :)

nepodlahnem svinstvu ktore do nas media talcia, tak ako media v USA tlacia do bielych americanov, a ti ked uz pocuju ze "zlocin" tak uz pocuju v hlave ze "black male.."

nie nie :)

pokial je to triezvy, normalne clovek, je to fuk pre mna ci je hoci aj ruzovy (panter.).