Keby som si znova vyberal povolanie, bol by som radsej ...

jajka001_

z coho usudzujes ze ti zavidim, z toho ze som napisala ze v zahranici maju zubari vyssie platy? ved je to pravda. a bolo to k teme, k otazke krtkovi ci mysli na slovensku ci v zahranici, lebo on o nich hovoril. a viem ze zije v zahranici.
ked si spokojna, tak si bud, neviem naco sa do mna navazas. ja fandim tym ludom co idu do zahrania, ak si si nevsimla, dost casto to ludom pisem. a ze ma mrzi ze na slovensku je to ako to je? ved tu zijem. to je snad normalne, ze ma to serie.

Maoam

jajka: tak ked ti je na SVK dobre, tak sa stale nestazuj, lebo z tvojich prispevkov mam casto dojem, ze bud zavidis, alebo ze si velmi nespokojna

tak ked ti je tam dobre, tak fajn...ale nejako nerobis ten dojem, ze sa mas super

Maoam

jasne, sorry, len mi nedalo sa k tomu vyjadrit, lebo toto mentalne nastavenie niektorych ludi proste nepochopim :-(

v dnesnej dobe, ked nepotrebuju nikde ani pracovne ani pobytove vizum vramci EU, dokonca sa uz uznavaju aj diplomy...proste nechapem...

a za tie roky si clovek mohol urobit uz 10 jazykovych kurzov, denne sa da pozerat RTL, SAT1, PRO7 a nachytat spravnu vyslovnost...kks proste toto nepochopim, zdvihnut rit a daco urobit - je to take lahke

jajka001_

to ako mam byt spokojna ze sa to tu rozkrada? ako toto suvisi s temou, nerozumiem
nie, do rakuska som nikdy nechcela ist, nemcinu neznasam. moj muz nemecky tiez nevie, nikdy sa nechcel odstahovat, a ano, mam tu zavazky. slobodnemu sa dobre mudruje. pracu tu mam dobru, neviem preco by som mala ist do rakuska, ak by som aj vedela po nemecky, lepsiu pracu ako manualnu tam asi nezozeniem.

krtko-lampa

Ja viem ja som v UK :) ... Ale tuto temu som zalozil o zamestnaniach nie o dalsom stazovani sa na Slovensko =) ...

Maoam

krtko-lampa: ja som odchadzala za hranice s tym, ze som nevedela ani Guten Tag...bolo to davno, ale nemala som vtedy inu moznost

vtedy bolo treba kazde tri mesiace pracovne aj pobytove viza, stale preklady, povolenia, stalo to vela prachov, mala som 19 a nikto mi v nicom nepomohol

teraz su vsade agentury, otvorene hranice, jazykove kurzy, staci len CHCIET

kopa ludi sa ani nemusi vystahovat, ak dakto ma hypo v BA a ma tam byt, vsak moze robit vo Viedni alebo okoli a dochadzat a kopa ludi to tak aj robi...boze ak zije niekto v BA, tak fakt nie je problem

potom je problem inde

proste ale nadavat na to, aky je stat a ze sa vsetko rozkrada a ze ini sa maju dobre a ja nie, to je proste mentalita, ktoru ja nepochopim, nikto ti nic nedaruje, ked chces nieco a mat sa lepsie, musis preto sam nieco urobit a nie iba hladiet, co maju druhi (a nevidiet, co pre to museli urobit a je toho velmi vela...lenze to nechce vidiet nikto) a co ja nemam

krtko-lampa

Maoam true story :D ... Lebo nevie jazyk tak dobre, aby si trufla tam ist :) lenze to nikdy nikto nevie tak dobre aby si povedal tak teraz uz mozem :)

Maoam

zijes asi v BA, ze? mas AT za rohom...takze uz DUPLOM nechapem...vobec nic nechapem, v com je problem, preco by si aj ty nemohla zarabat rakusky plat a mat sa dobre, tak ako statisice inych

Maoam

jajka, toto pises uz velmi dlho, opakovane vo viacerych temach, tak sa spytam uz len jedno: PRECO zijes na SVK, ked sa ti tam zije zle? hranice su otvorene, zbalis kufre a zacnes inde, hocikde inde v EU, kde len chces, ver mi, ze pred 12-13 rokmi to bolo oproti dnesnym moznostiam nepredstavitelne tazsie...

preco neodides, ked tam nevies zit?