Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý

Príspevok v téme: Diagnóza: Príliš dobrý a citlivý
Fero M.

Ahojte všetci, ani neviem sám prečo tu píšem. Možno ma niekto pochopí, niekto povzbudí, neviem..

Pred paru mesiacmi sa mi skončil dlhoročný vzťah, všetko bolo pekné, milé zlaté. Nastali však časom problémy z jej strany a všetko sa začalo rúcať. Prečo? Neviem. Nevyrovnanosť, nervozita, zmeny nálad a ja som nevedel ako jej pomôcť. Nájdi si inu, si priliš dobrý je veta ktorú nechce počuť nikto.
Voláme si píšeme doteraz, rozišli sme sa v dobrom, ale neviem sa stým zmieriť, lebo neviem kde som spravil chybu a čo mam na sebe napraviť..
Stále sa snažím, volám, píšem, túlim sa, milujem, neflirtujem, pijem raz za 3 mesiace, nefajčím, mám dobru prácu, som zdravý, vysoký, tmavý, vraj sympatický, cvičím a robim všetko čo len môžem pre milovanu osobu.
Našiel som si teraz novu známosť, od začiatku počuvam, že takého vždy chcela, že aký som, že to asi ani pravda nie je ale čo mám z toho? Zase sa opakuje to že 4 dni je dobre a potom 2 dni má zmeny nálad, nevie či začať vzťah či nie atd..
Nechápem to už.. Neviem či su ludia takí, alebo ja mam smolu alebo neviem...

Chcem milovať, dať všetko tej druhej a len mám stále viac pocit, že ak budem odmeraný s chybami, tak to je práve to čo ženy paradoxne hľadajú...

Fero M.

No vsetko uz robim tak ako pises a celkom to funguje. Proste ak mam naladu tak mam ak nemam tak nemam..
Aj ked este mam medzery nejake ale ide to :-)

kavickar

Kamos, hlavne neobvinuj seba a nehladaj chyby na sebe. Vztahy su vecou dvoch a rozchody tiez, nikdy to nie je len tvoja vina. Ak zacne mat nova zmeny nalad a rozmysla ci to chce ci nie, daj jej priestor hlavne NETLAC. Sama musi prist nato ze ta chce, ak sa budes vnucovat, strati zaujem jednoducho preto ze budes prilis lahky ciel, zena tiez musi citit trocha neistoty aby sa mala o co usilovat a nad cim premyslat. Nepristupuj k zenam ako k dokonalym bohyniam, ber ich s chybami a ked ti nieco vadi neboj sa to nahlas povedat. Nebud pritulny, obcas povedz ze nemas cas, nechce sa mi, rob ako citis nie tak aby bolo "vsetko dobre". Neboj sa konfrontacie, ak je zena nasrata nenecha ta, problem je presne vtedy ked zacne byt velmi submisivna pri hadkach. Hlavne bud sam sebou a maj chladnu hlavu, obcas konaj tak ako citis a nemysli na nasledky.

Fero M.

Máš pravdu, budem sa snažiť neriešiť, zopár krokov som už spravil teraz preto, ale posuniem dalšie do predu

Maoam

Fero, pisala som, ze to nemusi byt laska, ale nejake puto tam este bolo, neuzavrete veci. Sam si na to prisiel, ze kym neuzavries tuto vec, nikam sa nepohnes a ze to je hlavny dovod tvojich terajsich problemov. Neda sa castou seba visiet v minulosti, ale realne musiet fungovat v pritomnosti. To nejde, to vzdy vedie k problemom. Co bolo, bolo, musis to uzavriet a zit tu a teraz a bez nej.

Fero M.

NEHOVOrím, že nemáš v niečom pravdu, ale k ex určite lásku necitím ani nič...
To, že som jej volal a tak tak mal som problemy ved vieš čo som písal, tak mi padlo dobre pokecať s niekým normálnym čo ma pozná a nič nerieši.
Ale v jdnom máš pravdu, ak nezavriem dvere za nou na trvalo, tak asi sa neposuniem v živote nikam

Maoam

Fero a len mi prosim nezacni pisat veci ako, ze je normalne byt s ex kazdy tyzden v kontakte a podobne keci, kazdy muz, ktory toto robi, k ex este nieco citi (aj ked uz nie lasku, ale je tam stale nejake prepojenie, citove), ak by si tu novu miloval a myslel to s nou vazne, mosty by si bol davno spalil...

nie je dobre ist po vztahu hned do noveho vztahu, vidis, co z toho vznika, nedoriesene veci, novy vztah tym trpi, voci novemu partnerovi je to nefer....je to blbe, je to o nicom uplne vsetko

Maoam

Fero M.: no tak ked to tu tak citam, tak mozem zhodnotit iba to, ze vsetci ti, ktori sme nedavno tu pisali, ze riesis dve baby,sme mali pravdu

mne to pride tak, ze si nevyrovnany po kopackach vhupol do najblizsieho mozneho vztahu a tvoja nova priatelka dlho plnila len funkciu akejsi nahrady, aby si zabudol na ex

ale s ex stale nie si vyrovnany, sam to vies

voci tej novej je to dost nefer, to vies tiez

ale muz, ktory vie co chce a je milujuci, superdobry, ako si sa opisoval, sa sprava inak - nie riesit dve baby naraz, to je o com??

ta tvoja ex je poriadne nevyrovnana, nevie stravit, ze uz nepricupkas, ked ona zapiska

nic viac v tom nie je

mas divny vkus, ze letis na take nevyrovnane baby, ale ty sam si tiez nevyrovnany, takze sa k sebe vlastne velmi hodite

anjelik

Milý Ferko,
veľa otázok a veľa chcenia. Chceš tak veľmi milovať, ale keď niečo veľmi chceme , tak to aj dostaneme. A keď je to chcenie, dostaneme chcenie. A nie milovanie. Pretože milovať znamená toho druhého chápať a ty nechápeš...nechápeš priateľku ani bývalú a ani súčasnú. Takže treba začať podľa všetkého u seba a sebou. Prečo a čo nevieš pochopiť? Prečo je náladová?? Nuž študuj, čo spôsobuje zmenu nálad ;o) Potom ťa to nezaskočí. A je skutočne odvaha o sebe napísať, že robím všetko pre milovanú osobu. Rob všetko pre seba, aby ty si bol milovaniahodná osoba a potom ťa aj milovať budú. :o)

Fero M.

No ja to chápem neboj, viem že to dobré asi nie je a viem že skôr ako z mojej strany, tak z jej strany sú to nejaké ako vravíš pomyselné zadné dvierka. Kým odo mna nič nechce a pokecáme o bežných veciach, tak ja to neriešim vieš. Ale ako vravíš, je len otázka času kedy s nou prestanem komunikovať na dobro a pomaly sa to aj deje....