Zlaté kuře - čistý podvod!

Príspevok v téme: Zlaté kuře - čistý podvod!
kuracina

Včera som v Bille chcela prvýkrát kúpiť bio-kura. Šokovala ma však nielen cena (vyše 700,- SK), ale hlavne jeho výzor: obrovské 2-kilové MODRÉ kurča. V ktorom sedliackom dvore človek vychová prirodzeným spôsobom takéto monštrum? Vedľa mali však aj tzv. Zlaté kuře s dodatkom: výběrové kuře, vysoká kvalita masa, přirozené žluté zbarvení. Po krátkom zaváhaní som toto kura kúpila a dnes som ho išla pripraviť k nedeľnému obedu. Po odbalení ma prekvapila miestami žiarivá žltá farba, prechádzajúca na niektorých častiach až do oranžovej. Namočila som teda celé kura do nádoby s čistou vodou a čuduj sa svete: "přirozené" žluté zbarvení onedlho prirodzene zbarvilo aj predtým čistú vodičku.
Nič nové pod slnkom, pravda? Aj tak si ale myslím, že tých hriechov, ktoré na nás páchajú výrobcovia potravín, je predsa len už trocha priveľa.

Deria

Tie hriechy pachaju nie len na ludoch ale v prvom rade na tych na zvieratach! Ved to kura je chuda sama chemia, nehovoriac o tom, ako sa snimi zaobchadza. Videla som reportaz o morkach. Tiez ich napumpuju chemiou, aby rychlo vyrastli a tie chudence boli uz tak neprirodzene tucne, ze nevladali dojst ani k miske s vodou. Takisto trpeli zapalom klbov. To je jednoznacne tyranie. Spotrebitel vsak pravda nevie (resp. nechce vediet), co sa deje za zatvorenymi dverami v chovnych staniciach a aj na bitunkoch. Ale pre peniaze vsetko!!! Vsak ono sa to cloveku vsetko vracia v podobe chorob.

george303

Z Bio sa smejem :D
Iba par ludi naslo zasa sposob ako pomocou reklamy opet predavat standardne veci predrazenejsie o 50% az 100% :D
Len tak dalej :D

kuracina

bio výrobky, ak sú naozaj bio, neobsahujú hormóny a antibiotiká. a to ostatné, no jasné, že nie sú úplne čisté, ale pre naše zdravie sú najhoršie práve tie spomínané dve prísady.

smajliQa

to fakt este na tomto svete existuje niekto, kto kupuje bio vyrobky, lebo sa snazi stravovat zdravo??? :D:D:D:D
ja mam dost... ved,,, sa zobudte,sa pozrite okolo seba...

fazekasova123

podľa mňa bio ani neexistuje-vim o čom hovorím,bývam na dedine.Keď nechcem aby všetko chytila pleseň musím to postriekať,polievam vodou z potoka-čistá stoka a dažďová voda-o nič lepšie.

dana660xz

samé antibiotiká a hormóny, živá katastrofa, čo dnes v tých obchodoch predávajú !!! a ľudia to kupujú. a potom, že každý druhý človek je obézny, má vysoký tlak, cukrovku, alergiu a pod.
neviem kam to ľudstvo speje...

kuracina

bohužiaľ normálne kura je plné hormónov a antibiotík. toť informácia priamo od bukovského. a to deťom dávať naozaj nemusím.

matod

to kuru mohlo byt v niakom bio naleve ,nieco ako konzervant lenze zdravsie aby vydrzalo dlhsie . aj to moze byt . preto nekupujem bio sprostosti,ale normalne ,ktore si spravim na vlastny sposob co je chutne a zdrave .