Protikvasinkova dieta

Severka

AlexSandra ja zase maso nemusim. Mam sice krvnu skupinu AB. Hovadzie a bravcove nie tazko stravitelne a su plne parazitov. Bravcova panenka je vynimka - ale cerstva. V detstve som mala kvoli masu ktore bolo zle pripravene parazity. A tak som maso nejedla dlhu dobu. A uz nikdy za zivot som uz nemala parazity.
Hydinove moc nie. Skor tak kozie, ovcie, rybacie a kralik ci zajac. Lahko stravitelne a bez parazitov a inych problemov.

Ale maso nemala dlhu dobu a nejako mi nechyba tak ako cukor. Nech si idu do pekla. Len problemy to vie narobit.

redka

ponukam otvorene nevyuzite balenie candexu (chyba len 5 tabliet zo 120) vsetko je v zaruke, kupovane zaciatkom roka na iherbe...

zbibo

AlexSandra

tak toto nechapem ani ja, dokonca aj lactobacily som jedla proste vsetko som pre to urobila a niekto presne papa vsetko co moze a nic.....
mne to nastartovalo tehotenstvo, este mam jednen tip preco, zvysena tvorba estrogenu ktora mi pravdepodobne este tak neklesla.....v piatok som bola na vytery som zvedava co mi povie, stale mu je divne ze by to boli iba kvasinky, kazdopadne aj ja mienim pokracovat v tejto strave a budem sa snazit ozaj nerobit prehresky lebo sa to asi neoplati:(
Mozno casom, telo si vybuduje imunitu voci nim a bude to len kto vie kolko rokov to bude trvat:(

AlexSandra

Ja som ale nikdy nechapala jednu vec.

Ako je mozne, ze 90% a mozno aj viac zien nema opakovane kvasinky, hoci doslova zeru sladkosti a muky v chlebe, knedlach, cestovinach, kolacikoch, susienkach, papkaju zmrzlinky, cokoladky, kofolky, nadajaju sa alkoholom... Vlastne skoro 100% potravy vacsiny ludi je to, co kvasinky priam zivi a podporuje...
Mozno sa im do na zdravi odrazi neskor a v inych veciach, neviem. Ale zjavne maju silnu imunitu.

Ja som nedavno jednu kvasinkovu infekciu prekonala (po mesiacoch odmlky), asi z prilisneho stresu, alebo 1 dcl 100% ovocneho dzusu, co denne vypijem, alebo z 2 kociek horkej cokolady, moje prehresky v kvazi-protikvasinkovej diete. Uvidime, co bude dalej... Stale sa neplanujem vratit k povodnej strave, ani nahodou..

RNG

Uvedomte si fakt, ze pri dennej davke 100 az 200 gramov jemnych muk a cukrov a len 10 gramoch a menej mikrovlaknin v jedle je pravdepodobnost dobrej probiotickej crevnej flory dost mala. Preto treba jermne muky a cukry znizit, pridat hrube a celozrnne a pripadne extra lyzica mikrovlaknin s hromadou vody.
Aj bezni lekari dnes odporucaju vyse 35 gramov vlaknin a v nasej diete je obvykle pod 15 gramov. A z toho je len mala cast ta najuzitocnejsia= mikrovlakniny a najma fruktooligosacharidy.
Preto si teba mikrovlakniny doplnovat cely zivot.

RNG

Z enzymov ucinnych na candidu je ucinna najma zlozka celulaza, ktora rozklada celulozove steny candid a plesni. Wobenzym jewj ovsahuje len mizivo malo, ked chces silnu davku, najdes ho vo vyrobku pod menom Candex, ktory odporucam brat pri protikandidovej nizkosacharidovej diete.
Candidu si sami vypestujeme, totiz ona sa v crevach a okolo nas vsade vzdy nachadza, ale v tak malych mnozstvoch, ze nam to neskodi a nase crevne probiotika ju stacia potlacat.
Teda pokial zivime probiotika mikrovlakninami a nekrmime candidu a plesne privela cukrami.
Dieta nizka na mikrovlakniny a bohata na cukor a jemne muky priamo podporuje candidy a plesne.
A samozrejme atb znicia probiotika a daju zelenu plesniam, candide a mnohym atb rezistentnym mikrobom. Jedine, ako satomu da branit je okamzite nasadirt silen davky probiotik a brat velke davku zivin pre ne, nech sa mozu rozmnozit a osidlit creva, cim vytlacia plesne a candidy.
Opakujem davka denne potrebna mikrovlaknin je najmenej 10 az 20 gramov.
Mikrovlakniny su najma psylium a ine vodorozpustne plevy, arabinogalactan, pektiny, glucomanan a pravdepodobne aj na Slovensku predavany inulin, fruktooligosacharid, ktory sa nachadza v korenoch cakanky vo velkych mnozstvach.

zbibo

Ahojte tak som tu zasa a poviem cam ze 2 mesiace som uzivala antimykotika, jedla kokosovy olej, prala na vysokych stupnoch spodne pradlo, nosila len bavlnene, drzala dietu, a zjedla 1200b tabletiek wobenzymu a ta svina je tu opat, ja uz neviem, zjedla som na oslave dost velky kus sladkeho kolaca, moze to byt z toho???????
Hned som si dala Mykomax150 a candibene a zasa samozrejme prisna dieta takze uz je to lepsie ale myslela som ze sa toho zbavim uz navdzy.....:(

milinka30

No, baby, ja našťastie dlhotrvajuce problemy s kvasinkami nemam, parkrat som vsak mala mykozu, poslednykrat mi gynekolog k antibiotiku poradil skusit wobenzym. su to enzymy. Tak to som brala nejaky cas, je to aj na imunitu a zabralo mi to. teraz som ok, ale napr. na plavaren nechodim vobec, sladim absolutne minimalne a davam si pozor, co jem. Tiez som si na sebe vyskusala, ze vzdy, ked mam stres, alebo jednoducho zle obdobie, odrazi sa mi to aj na zdravi. Takze sa snazim - pokial sa to da, sa setrit, zacala som teraz cvicit pat tibetanov, no jednoducho, snazim sa byt v pohode.

RNG

Probioticka flora v crevach zavisi najma od zivenia probiotik mikrovlakninami, ale zavisi aj od zivenia ich nepriatelov, plesni a kvasiniek cukrami ci nedotravenymi jedlami. Tj zavisi od stavu travenia, nedostatok kyselin alebo enzymov mozu crevnu floru postupne zmenit.

AlexSandra

Zbibo, tak snad nam pomoze :) Ak mas zaujem, mozeme sa skontaktovat cez mail a potom z casu na cas, ze ako sa nam dari v diete a ake su vysledky :) Resp. aku modifikaciu sme urobili a ako to zaposobilo. Lebo o isty cas bude uz tato tema mimo..

Watermelon, ty jes teda len ovocie a zeleninu? Neodolala som sa ta neopytat. Ako dlho to robis a kolko si schudla?

Inac, podla toho, co sme sa ucili na dejepise, ludia od doby ladovej boli lovcami, tak neviem, ci ozaj nase telo nie je prisposobene na prijem masa. To len tak na dovazok ;)