potrebovala by som poradiť.

Príspevok v téme: potrebovala by som poradiť.
Nezn4m4

ahojte. ja by som chcela poradiť. zamýšlam sa nad začatím užívania antikoncepcie.. len každý koho sa spýtam hovorí niečo iné.. teda, že to má aj výhody aj nevýhody na nete som čítala, že je to škodlivé pre tie ženy ktoré niesu očkované proti krčku maternice (teda ak som to správne pochopila) a ja som...:) chcela som pomoc z rozhodnutím..:) ďakujem..

XYZ

ked vychadzame z faktu, ze ziadna synteticka latka a teda i antikoncepcna tabletka nie je pre telo vhodna, tak uz odpoved mame :-) naco telo zatazovat niecim, co mu nie je prirodzene? treba minimalizovat prijem akehokolvek syntetickeho sajrajtu...

lionesssssss

M25 , klídek. Ja som sa neobhajovala, len som reagovala na (zrejme) mýtus, že HAK zvyšuje rakovinu krčka maternice.

čítanie s porozumením asi nebude tvoja silná stránka

a že tu ty spamuješ s chujovskými príspevkami, to je v pohodičke, že? ten môj bol aspon k veci ;-)

paganstorm

beriem tri roky, posledne mesiace som naladova, ale to može suvisieť aj s nejakymi osobnymi problemami a stresom, fakt neviem ... inač som s ňou spokojna, žiadne vedlajšie učinky a čo sa tyka priberania- je to len voda, ktorej sa telo zbavi ked ju znova vysadiš, niektore HAK vraj zvyšuju chuť do jedla, ale ak sa vieš ovladať resp. maš dosť pohybu, nevidim dovod, pre ktory by si pribrala

koruna.

mám 42 r. a beriem už 10rokov a som zdravá...odporúčam..
vieš kedy máš mať menzes na hodinu presne
lepšia pleť a vlasy
neotehotnieš
menej krvácaš

a tie výkyvy nálad a podobne, to záleží aj na psychike, niektoré baby si to aj namýšľajú..možno by boli v tom čase také aj bez tabletiek

a neboj nepriberieš, ak ti dajú správny typ...a to pribratie čo píšu baba, to je len voda v tele aj to len minimálne..možno sa len prejedajú viac, alebo to majú v génoch a pribrali by tak či tak..

Faerie

Je to na tebe. Musis si zvazit vsetky pozitiva a aj negativa. Pozitiva u mna boli lepsia plet, lepsie vlasy, presne vies kedy mas dostat menzes a samozrejme, spolahlivo ta chrani pred nezelanym otehotnenim :)
Negativa: pribrala som, zacala som mat vykyvy nalad, bola som casto smutna, revala som pre kazdu blbost, vo vseobecnosti som sa necitila dobre po psychickej stranke, navyse sa mi znizila chut na sex. Okrem toho dlhodobe branie antikoncepcie zvysuje riziko trombozy, niektorych druhov rakoviny, a ak mas migreny alebo fajcis tak by si HAK nemala brat vobec. Inac je to naozaj len a len na tebe.
Ja osobne som rada ze som ju brala, lebo viem ake to je, a nemusela som sa obavat toho ze otehotniem. No som momentalne radsej bez nej, lebo sa citim viac sama sebou.

M 25

lionesssss, už si prispela na tému, poznáme tvoj názor, nemusíš sa tu zas obhajovať... mohol by radšej aj niekto iný prispieť, autorka sa isto poteší :D

lionesssssss

s očkovaním to nesúvisí. Je predpoklad, že HAK zvyšuje riziko rakoviny krka maternice, ale taktiež je predpklad, že je to v podstate preto, lebo ženy užívajúce HAK majú aj viac sexuálnych partnerov a nepoužívajú inú fotmu ochrany , len HAK

M 25

ja som zas jednoznačne za! ja užívam asi štvrtý rok a nemenila by som .. uplne spokojná!
(a to nie som očkovaná)