Krik, agresivita, nebodaj facka

Príspevok v téme: Krik, agresivita, nebodaj facka
Luulii

Mna by zaujimal nazor vas vsetkych na temu agresivita u muzov. Neraz sa stretavamae ci uz v mediach alebo z rozpravania znamych aj neznamych, ako sa "muz snov" zmenil na agresivneho chlapa. Nemal skrupule nakricat na zenu a po case prislo aj na facku a vsetci sa tomu divili, pretoze to bol bezproblemovy par a on nikdy na to nevyzeral a bla bla.. Co si o tom myslite? Co moze byt spustacom? A ako vobec moze chlap kricat na zenu ktoru miluje, nie este jej dat facku? Viem, ze korene mozu byt aj niekde doma, ale co ak nebola v detstve situacia, ktora by mohla byt pricinou? Samozrejme, ze mam na to aj ja nazor, ale chcem vediet viac.
(Nie, nie je to moj pripad) Dakujem!

pravy huhu

Tym spustacom byva asi najcastejsie ta milovana zena, ktora sa snazi muzom manipulovat, je narcistka, hysterka a robi sceny. V skutocnosti ide o to, ze skor ona nemiluje svojho muza, ked sa takto sprava.
Muzi to casto dlho znasaju, zenu neudaju a potom sa len prejavi nahromadena agresivita zeny voci muzovi.

lost

drdr

myslis si, ze zena nemoze ist sediet za domace nasilie?
to je dost slaba vyhovorka, ze zena udrie slabsie..

"One is not born a woman, one becomes one"

tym si znegovala to ze zena udrie slabsie ako muz :P ci nie? :D

drdr

vobec nemam problem dat muzovi facku ak ma provokuje.a nie jednemu.
tych muzov bolo do 5 , facky boli silne a v hadke,,a muzi boli inteligentny riaditelia bankery a sudcovia,,,,,ak mi facku vrati vratim mu 2 x,{raz sa tak stalo}
,ak nevrati vazim si ho. co bola vacsina pripadov...
vztah to nepokazilo.uz som to nikdy potom neurobila , lebo bol otestovany ze je neagresivny,
ak by muz ma bil, alebo mi vrazil v hadke, vrazim mu spet a volam policiu,,predsa som len slabsia a moja facka je ina facka,,a jasne ze okamzity rozchod,,a este k tomu rozkopane dvere a postarala by som sa aby mu par kamaratov strucne rucne dohovorilo
som zena a nepripada mi ze som agresivna viac ci menej, preco zeny su umelo vychovavane do stylizacie,,nic vam nehovori gender study??

arman

jj bingham, niekedy facku treba. :-)

A sranda je, ze zeny si casto vyberaju chlapov, ktori im vedia jednu struhnut, ked im prilis preskakuje, a ti, ktori nevedia dat zene facku, ich nezaujimaju. Je to tak skoro vzdy :-)

Zena, ktora nedostane vychovnu, ked jej prilis hrabe, sa vo vztahu s muzom, ktory jej taku dat nevie, strati uplne a tak podvedome taky ani nehlada.

Ale nastastie su aj zeny, ktore nemaju tolko komplexov a su inteligentne a same sebou, je ich malo, asi tak 1 z 20, take facky nepotrebuju, skor ich obcas rozdavaju, hehe.

lost

Aj keby mal kaboom pravdu, nedava to muzovi pravo na akekolvek nasilie v akejkolvek forme alebo akymkolvek sposobom.
Z casti pravdu na 100% ma, ale zena nemusi byt spustacom, moze byt len "kontrou" tj. muz je spustacom a ona mu to takto vracia a muz potom "re-kontruje" a vojna je na svete..

dariana
silna osobnost (muzska) nutne potrebuje silnu zenu, lebo to by sa potom dalo chapat, ze sa zena predava ako majetok, objekt..
tu sutazivost vytvara kapitalizmus v takej forme akej ho pozname a bude to len a len horsie.. (kratkodoby vykyv je mozny)
Ale ked si muz povie "joj nema mdobre auto" tak je magor - pretoze sa lepi na hmatatelne dobro, ktore defacto k zivotu ani nepotrebuje (!)

~~~~~~~~~~~~~~~~
No podla mna, ak je zena idealna (tj, neni spustacom, ani "kontrou"), tak muz tu pociatocnu dobrotu len predstieral, respektive ho mohlo nastvat nieco ine, v praci, medzi kamosmi, rodina, cokolvek - a udrie svoju zenu, a tomu ak by som na to mal licenciu, by som dal diagnoza PUSSY.

lost

Magy - agresivitu netreba ventilovat, staci na nu pozerat, to bol recept v starovekom Rime (gladiatori) a udajne (z dokumentu) tam bolo velmi nizke nasilia, kradeze a vrazdy..

I ked tento nazor sa velmi jednoducho da vyvratit..

Ale nie - agresivita sa uspesne da potlacit, ak clovek dokaze ovladat to co mu na krku narastlo. Dlhodobo - ide len o to, ako vnima clovek vonkajsi podnet..

Asi mi neuveris, no ale priklad:
slovaci to evidentne nedokazu, lebo jazdit v Blave a vo Viedni, to je brutalny rozdiel.. v blave (to mesto si nezasluzi kapitalku) je to ako v divocine..
ako to ze existuju miesta na svete, kde agresivitu za volantom ovladaju?

no mozno by sa dalo povedat, ze potom chodia na hodiny boxu .. netusim, ale pochybujem..

agresivita nie je zla, ale skor tomu hovorim progresivita..
agresivitu si osobne setrim a hromadim na toho spravneho jedinca (napr ak uvidm ako mi niekto kradne zamknuty bicykel, moze si byt isty, ze par rokov tlaku schyta, kolko kPascalov to bude, uz neviem :D )

~~~~~~~~~~~~
Podla mna muz udrie zenu tak lahko, ako zena muza podvedie..
nikto nevie preco :D

Radicall

jajaja295 jediné kto tu má nasraté v hlave si asi ty =) ... Myslím že kaboom má celkom pravdu... Hlavne by som povedal že žena si naozaj väčšinou môže za to sama svojím správaním ...

dariana

chlap je agresivny preto lebo je frustrovany z roboty tam ho dzube sef dzubu ho aj mladsi mudrejsi kolegovia ved dnes je v praci obrovska rivalita chlap ked nema poriadne auto to je dalsi dovod na frustraciu a peniaze tiez a kto si to odnesie no predsa najblizsia rodina zena a deti preto si dievcata zvazte koho si vezmete za manzela ci slabeho jedinca alebo silnu osobnost kazdopadne zodpovedneho a pracoviteho