Chcem byt porodna asistentka, kam studovat?

Laurina22

Sob rudolf nenazvala by som to trendom ale kulturou

My sme prilis konzervativny narod a inovaciam nie sme privelmi otvoreni

Ja osobne by som nerodila s PA osamote.Doma.To nie a kto si na to trufa,toho povazujem za nezodpovedneho.

Ale v kombinacii s gynekologom.preco nie?PA je hlavne o podpore,ktoru ti gynekolog castokrat nedoda.

Avsak toto je u nas utopia,bohuzial.PA su gynekologmi degradovane na dno nemocnicnej hierarchie a nikto ju pri porode nechce.

sob rudolf

Laurina22, niekomu to možno stačí:). Teda tá práca, ktorú momentálne pôrodné asistentky na Slovensku robia. Trendom je zaplatiť si gynekológa a zaplatiť si pôrodníka. A mnoho iných ľudí. Ale kto si chce zaplatiť pôrodnú asistentku? (Nech zdvihe ruku:))

Laurina22

Ale ved som ti uz pisala.

PA nemaju na SVK ziadne kompetencie cize mozes robit akurat tak zdravotnu sestru na gynekologii alebo sestonedeli ( mozes aj inde ale tak to bude tazsie sa tam dostat)

Ono sice vo vyucbe sa specializujes ako samostatny pracovnik ale prdlacky akurat tak-u nas musia podla zakona zeny chodit pocas tehotenstva na prehliadky ku gynekologovi,cize ty samostatny zdravotnicky pracovnik nikdy nebudes-na SVK podotykam.

Laurina22

Si si vedoma co obnasa byt porodna asistentka?

Vies za co tu maju nasi gynekologovia porodne asistentky?

Si zmierena s tym ze po studiu nenajdes zamestnanie?

Ak ano - szu.sk

Studium je trojrocne potom si este musis urobit odbornu certifikaciu na vykon povolania