Ryby - poznáte nejaké zdravé chutné recepty?

Príspevok v téme: Ryby - poznáte nejaké zdravé chutné recepty?
PRPA

Vsimla som si, ze napriek mnohym odporucaniam moj jedalnicek takmer vobec neobsahuje jedla z ryb. Hlavnym dovodom asi je, ze ryby neviem spravne pripravovat, nebavi ma zdrzovat sa kostami, ved to sami poznate :)
Napadlo ma, ci nahodou nepoznate nejake chutne a zdrave recepty z ryb, ktore by som mohla zaradit do svojho jedalnicka.
Vopred dakujem :*

sumec1977

Veď predsa nebudeš žrať rybu z Malého Dunaja :-)
... vypestovaná mrkvička kade tade po svete tiež nie je žúžo :-)

lost

sumec1977 ani nie, kedze LUDIA hazdu, stia a seru do riek a jazier.

Cize nie, jedine tak si kupit vlastne jazero a surovo odstrelit kazdeho kto tam nieco hodi, konieckoncov ohrozoval by moj majetok a zdravie, a nikto by ho tam ani nenasiel :D pyrane by ho zozrali, som kreativnejsi ako kyselinari looooooool....

lost

Pangasius nie, to je humus :)

vykostit rybu po napr upeceni je super jednoduche .. da sa to naucit tak na par rybach :)

ja milujem ryby, lenze neviem kde kupit kvalitne a ciste ..

v hypermarketoch rozhodne nie

.

najprv dam do kastrola po celom dne hrubo nakrajanu cibulu,na to naukladam vacsie kusky lososa(bez koze),polejem olejom,citronovou stavou,posypem korenim na ryby,kecup a dusim na slabom ohni(sietka)15-20min.
k tomu varene zemiaky

winki

filety lososa alebo inej ryby tie nemaju kosti predavaju mrazene v takych krabickách modrých :). Rybku rozmraziš pokvapkáš citrónom potreš tymianom a posoliš a necháš chvíľu odležať. Na panvice trošku oleja do ktorého dáš tymián a rascu a na tom 2 minutky oprazíš rybku. Je to rýchla a chutná mňamka. Ja si k tomu robím na pare urobenú kukuricu s mrkvou a pórom.

Helus

Ahoj Pangasius nema vobec kosti,tak odporucam vyskusat.Rozohriat maslo,alebo olivovy olej na panvici,osolit,ten olej,a vlozit rybku,poopekat je to rychle hotove.