Vysťahovanie

Príspevok v téme: Vysťahovanie
JolanaR

Máme doma taký problém, žijem len s mamou(alkoholičkou) to je už sám o sebe problém. Pije dosť rokov a pravidelne. No nato som si už nejako zvykla aj ked ma to stále psychicky deptá ale nič sa s tým nedá spraviť. No trápi ma iná vec...hrozí nám že nás majitel z podnájmu vysťahuje, kedže ona nájom platí po termíne, a samozrejme že nato majitel nemá nervy už a niekedy ani nevie zohnať peniaze. Pravdaže prácu nemá. Ja mám onedlho 18 a chcela by som sa vás spýtať (resp. či neviete) kam by som od nej mohla isť. Rodinu žiadnu inú nemáme, ja mám len priateľa(som s ním dosť dlho, pozná ma aj jeho rodina) a to by bolo snád jedine riešenie u mňa. Neviete o niečom ? O nejakých domoch alebo také dačo...Už som zúfala z takej situácie. Ďakujem za každý príspevok

Magy

JolanaR - netusim ako je na tom rodina tvojho priatela, ci su schopni a najme ochotni prijat dalsi hladny krk pod svoju strechu. pisem ti to tak otvorene, aby si pochopila, ze prijat dalsieho cloveka pod strechu a zivit ho, nie je ziadna sranda.
nepises nic o svojom vzdelani, skole, prip. ako dlho este potrebujes do ukoncenia atd.
Bolo by vhodne trochu zatlacit na mamu a zahrat jej na city - ze ta to boli, ked tolko pije a najme, ze sa bojis, ze ked vas vystahuju, nebudes moct dokoncit ani skolu, bojis sa o svoju buducnost, spytaj sa ci ona chce znicit tvoju buducnost kvoli par stamprlikom atd... trochu to mozno nafuknut, ale aby to zatriaslo jej emociami a laskou k tebe, aby sa trosku spametala a zacala sa spravat zodpovednejsie aspon voci tebe, ked uz k sebe nema ziadnu uctu.
dalsou alternativou je odist do zahranicia a zacat od nuly. nebola by si ani prva, ani posledna. kopec ludi takto odislo, bez znalosti reci, takmer bez penazi a podpory. a ziju. maju rodiny, nove domy, pracuju, funguju. ak sa chce, da sa vsetko. zo zaciatku to bude takze, velmi velmi tazke, ale tie mesiace a roky driny a potu a mozno aj slz sa ti vratia, lebo budes silna, samostatna, s vybudovanym solidnym zakladom a nebudes sa musiet bat, ze ti niekto znici tvoj zivot kvoli vlastnej slabosti.

martina0222

a čo tak začať pracovať a zobrať si podnájom s priatelom?? Samozrejme, až po tom, čo zmaturuješ. Ak chceš ísť na výšku, dá sa pracovať aj pori tom, nie?