Recept na dlhovekosť

Magy

malo jest (a zlozenie stravy) je zaklad, ktory je potvrdzovany z mnohych stran nezavisle na sebe. asketicky typ cloveka, teda stihly az extremne stihly clovek (nie rovno anorektik) sa priemerne doziva podstatne vyssieho veku, ako ti, co su pri tele alebo vyrazne tucni.
dalsim podstatnym faktorom su jedy. chemia, drogy, tabak, farmakologika atd. kazde telo reaguje na urcitu davko jedov a chemikalii inak, niekto dokaze v pohode odbburat mnozstvo, ktore by ineho zrazilo na kolena. to je geneticka predispozicia achopnosti pecene, odburavat alkaloidy.
dalsim dolezitym faktorom je dusevna pohoda, stresy, pracovne vypatie atd. ked si pesimista, alebo sa dokazes rozculit kvoli (v konecnom dosledku) hlupostiam, necakaj ze sa dozijes stovky. tu hra urcitu ulohu aj akasi forma autosugescie, vola zit. chcem zit! chcem zit! pesimista to ma na haku, je mu to v podstate jedno ci o rok viac alebo menej, clovek s pozitivnym pristupom k sebe aj inym a okoliu ma velku sancu na dlhsi zivot.
zhrnute a podrthnute - ak otravujes svoje telo jedmi, v podobe zleho alebo velkeho mnozstva jedla, dusevnych jedov a dalsich neprirodzenych (chemia), vsetko toto skracuje zivot.
na druhej strane - na co je zit 110 rokov, ak si ich nevies uzit a budes si cely zivot odopierat nieco, na co mas chut, co chces robit a pod? bude to mozno dlhy zivot, ale nenaplneny, akesi zivorenie, trapenie sa. Poznam vela ludi, ktori vyznavaju zivotny styl "radsej zit kratsie, ale zato si to poriadne uzit" nez by si mali odopierat potesenia cely zivot. Myslim, ze taky zivot by netesil ani mna, hoc by som vdaka tomu zil 150 rokov.
Ako sa rozhodnes, je na tebe.

lost

ano, to som teraz pocul, ze cim menej kalorii, tym dlhsie clovek vydrzi, lebo zevraj sa menej/viac dostava do mozgu atd :)

inac to dava aj logiku..

ved japonci sa dozivaju dlho a vid, hodili na nic dve atomovky..

maju vacsinou ryby a kvalitnu ryzu? :)

podla mna, kvalitne jedlo, voda, a hlavne - ziadny stres, kasli na vsetko.. (vramci moznosti), nepracuj zbytocne na zbytocnosti,

tazko povedat podla mna :)

co je dlhovekost? kolko rokov?

poznam ludi co nemali problem jest mastne jedla, napr klobasy.. a ziju a maju nad 90.. zas iny clovek, ma nad 70 a zije..

nemozem za nich hovorit, ako v pohode ziju, ale ziju..

no hlavne si myslim, ze co najmenej vysedavat pred TV :D inak chbtica ...

LuciaB

Ked si zoberies ludi z roznych kontinetov co sa dozili najdlhsieho veku, tak sice kazdy stavil na nieco ine (med, mlieko, cibula..) ale je tu jedna vec co povedali vsetci, a to, ze nejedli vela, resp. minimum. To si myslim aj ja (skoda, ze sa toho az tak nedrzim), ze telo sa najmenej opotrebovava ked dostava len tolko potravy aby vyzilo a nic naviac. K tomu samozrejme pohyb na cerstvom vzduchu, atd.