Boj s vlastnou povahou

Príspevok v téme: Boj s vlastnou povahou
Fero M.

Zdravím, pred paru týždnami som tu riešil zopár vecí a viac menej som dal na vaše rady, čo sa týka vzťahových vecí a vecí okolo toho že ked mám pocit, že raz niečo nie je v poriadku tak to tak je, čo sa mi aj potvrdilo.. Mám dobrý inštinkt na ludí a problémy, ale absolutne sa ním neriadim...

Problem, je v tom, že vkuse dávam druhe, tretie, štvrte šance a nechcem si pripustiť, že niečo môže aj zlyhať a že povahy a deje v živote sa niekedy nedajú ovplyvniť. Snažim sa zmeni svoju povahu a niektoré veci brať s nadhľadom a iné riešiť ináč, ale ide to fakt pomaly.

Bojovali ste niekedy sami zo sebou, aj ked nie ste zlý človek, ale museli ste pretvoriť určité črty samých seba, aby ste sa mali lepšie po všetkých stránkach?

Fero M.

Lenže to su veci čo už nevrátim. Teda zážitky ktoré by poznačili každeho.
No asi potrebujem len niekoh mať pri sebe, čo ma bude mať skutočne rád a bude sa tešiť zo mna, že som, že prídem, že ma má. A to neviem nájsť... Nájdem, a časom zistim, že to je to iste.. Mal by som prestať fnukať už a vzchopiť sa

Maoam

laska a pozornost inych ludi NIE JE ich povinnost, ak ti to daju, je to ich slobodna vola, nieco ako dar

ty sam seba musis mat rad a sam sebe musis byt oporou, nesmies sa fixovat na inych ludi a hladat oporu vonka, oporu, ktoru ale potrebujes zvnutra, to je nerealne a preto to nefunguje, ako vidis sam

ty vlastne od partnerky ocakavas, ze bude suplovat nieco, co by si mal sam sebe dat ty

ja sa necudujem, ze ti krachuju vztahy

vztahy su o niecom inom...

Maoam

vidis, hned nadobudas obranny postoj, ako keby ta siel niekto bit

tak co, na mna to posobi tak, ze bod 1., sam sebe nie si priatelom a preto si zavisly na inych, lebo sam seba nemas rad

bod 2., mas sklony k depresiam
bod 3., par veci z tvojej minulosti si dodnes nespracoval a je najvyssi cas sa im povenovat
bod 4., potrebujes nejaku vasen, nieco, preco sa ti oplati zit, hocico, praca, konicek, hobby, sport - nieco, odkial budes CERPAT SILU zit

Fero M.

Ja sa neviem odosobniť a zavrieť dvere za vecami, dávam milion šancí a stále riešim nevyriešitelne a len si tým ubližujem. Vidim že veci nemaju význam a uvedomujem si to ale furt dookola...
Chodil som aj sa psychologičkou a tá mi teda ako nepomohla, lebo všetko čo som jej povedal bola pravda a videla že uvažujem normálne, ale večer prídem domov ako dneska a už to na mna príde. Výčitky, smutok, a všetko. Veľa ludi ma pozná ako dobráka strašného ale ja nedokážem byť sám.

Ja poreubjem niekoho mať pri sebe ale ked stále to nevychádza, furt tá druhá strana zlyhá z ludskeho hladiska a ja sa furt len popálim....

dobre viem, naložte mi zase niektorí, atd... Jeden den nemylsím na nič a potom riešim zase,,, ja neviem čo su to za stavy..

Maoam

ja ta nevnimam ako psychopata

vsak preco ti tu kladiem tie otazky? (a nielen ja), aby si hovoril, aby si to konecne vsetko napisal, teda aspon tie podstatne veci

problemy ma kazdy clovek, mam ich aj ja, ma ich kazdy

nie so vsetkym mozes pohnut, lebo nie vsetko mas vo svojich rukach a proste inych ludi nezmenis, ale veci, ktore su tvoje, ktore vychadzaju z teba sameho a ktore si robis sam, ovplyvnit a zmenit mozes (aj ked nie uplne odstranit, nie vsetko sa da)

svoju povahu, svoje jadro za cely svoj zivot nebudes mat silu zmenit a ani to nie je dobre, proste prestan ist PROTI sebe a zacni sam seba sprevadzat a nie proti sebe bojovat

este si sam seba asi dost nespoznal a hlavne si sam sebe este celkom neprijal, takeho aky si

a z toho tiez prameni cast tvojich problemov

tak daj tie tri veci, ktore ti robia najväcsie problemy, co to je?

Fero M.

Máš pravdu, ja vám asi musím pripadať ako psychopat niekedy..
Ale ja už nevládzem skutočne, stále niečo riešiť. DOma problémy, s priateľkov problémy, vkuse niečo riešiť, len som nervozny a všetko. To je jedno asi. Najhoršie že viem že si za svoj postoj k všetkému môžem sam. Prežil som veľa vecí, čo by ludí poznačilo a teraz ma to asi všetko dobieha.. :(( o všetkom som tu ani nepísal... Nechcem aby ma ludia lutovali, ale niekedy fakt neviem. Možno to tu prehanam, ale stale ked sa vypíšem, tak mi je lepšie a naberám tým silu.

Maoam

a takymto stylom proste

tak daj tri problemy, s ktorymi mas najväcsi problem u seba, na prve miesto ten, co ta pali najviac

Maoam

Fero, tak ja ti poviem, ze jeden z tvojich problemov je ten, ze nie si dostatocne uprimny sam k sebe. Neverim ti ani slovo, ze uz priatelku neriesis. Si cerstvo rozideny a podla mojho odhadu ta to velmi vzalo a este budes potrebovat dost dlho casu, aby si to spracoval (co je normalne, ked sme lubili).
Proste si definuj jasne s cim mas problem a snaz sa najst na to riesenie. Ak nie si dost dosledny, skus prist na to, preco nie si dost dosledny?

Fero M.

Maoam ja sa nesťažujem, ja som vdačný za každý názor naozaj. Len viem ako to chodí, nie je to prvá diskusia, kde som prispel, síce takého charakteru áno, ale kde som čo riešil či s autom alebo hocičím, tak ked som všetko napísal do jednej temy, tak po 20 odpovediach, nič nemalo ani hlavu ani patu..