Strach z tmy

chladomor

Ja tmu priam vyhľadávam. Najlepšie sa cítim v noci na neosvetlených poľných cestách, aj keď šuštanie zverstva v kríkoch nie je práve najpríjemnejšie. Ale zatiaľ na mňa nevybehol žiaden diviak ani jeleň. Samozrejme keď majú tieto zvieratá ruju, prípadne mladé, tak je lepšie zostať dnu, ale väčšinou keď takto blúdim povonku som v stave, že mi je všetko jedno a netrápi ma, či mi nejaké zviera ublíži. Najideálnejší je stred leta počas najhorúcejších dní alebo iskrivo mrazivé januárové noci. Nie je nič lepšie ako sa na pár hodín poprechádzať počas najtemnejších nocí a sem tam niečo ukradnúť, napríklad reflexný stĺpik na kraji cesty a tak.
Tmu vyhľadávam aj inokedy, keď je to možné. Na tme sa mi najviac páči asi to, že ma nie je vidno.
Keby sa dalo zrušil by som nočné osvetlenie. Je to neprirodzené svetlo a ja ho neznášam. Ale to by ľudia hneď protestovali, že sa po tme budú ponevierať kadejaké indivíduá a zlodeji. V každom prípade ma ľudstvo ako celok nenormálne utláča, keď mi berie nočnú tmu.

ATIDE/ESMERA

Ja som ešte nikdy nebola v noci sama, ale keby hej, tak to itež tak riešim :D a inak vás poteším, elbo vraj strachom z tmy trpia nadpriemerne intelignetní ľudia

lavicka

ja tiež spávam so sestrou našťasie :D.. neviem ja som sa to už dáko naučila prekonávať ten strach... ale najviac mi pomáha keď sa riadne zababuším a otočim sa k stene aby som nič nevidela mne ta stena riadne pomaha:)

Laurina22

Doma som si uz zvykla,ale napriklad ak je prazdny dom ci byt,tak musim mat rozsvietenu minimalne chodbu

Ak som na sluzobke v hoteli,celu noc mam rozsvietenu chodbicku a televiziu

ATIDE/ESMERA

A ako to riešite? spíte po svetle ič čo? Ja spávam v izbe so segrou, tkaže tak, ale ak sa vydá, tak neviem....D